ЕКСПЕРТУ З ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

ОПП “ПЕДАГОГІКА ВИЩОЇ ШКОЛИ”

ЗАЯВА ПРО АКРЕДИТАЦІЮ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
ВІДОМОСТІ ПРО САМООЦІНЮВАННЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
НАКАЗ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНТСТВА ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ «ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ЕКСПЕРТНОЇ ГРУПИ»
ПРОГРАМА ВІЗИТУ ЕКСПЕРТІВ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ АКРЕДИТАЦІЙНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
ЗАПРОШУЄМО НА ВІДКРИТУ ЗУСТРІЧ З ЕКСПЕРТНОЮ ГРУПОЮ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНСТВА ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ЗВІТ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ АКРЕДИТАЦІЙНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

ОПП “ПСИХОЛОГІЯ”

ЗАЯВА ПРО АКРЕДИТАЦІЮ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
ВІДОМОСТІ ПРО САМООЦІНЮВАННЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
НАКАЗ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНТСТВА ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ «ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ЕКСПЕРТНОЇ ГРУПИ»
ПРОГРАМА ВІЗИТУ ЕКСПЕРТІВ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ АКРЕДИТАЦІЙНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
ЗАПРОШУЄМО НА ВІДКРИТУ ЗУСТРІЧ З ЕКСПЕРТНОЮ ГРУПОЮ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНСТВА ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ЗВІТ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ АКРЕДИТАЦІЙНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

КРИТЕРІЙ 1 – ПРОЄКТУВАННЯ ТА ЦІЛІ ОП

Визначення мети, проєктування цілей і фокусу кожної ОП відповідають Стандартам вищої освіти, НРК, принципами ЄПВО, зумовлені Стратегічним планом БІНПО на 2020-2025 роки, Річними планами роботи БІНПО, що зреалізовані за кластерним підходом як основною формою взаємодії і партнерства та уможливлюють планування і взаємодію всіх кафедр і структурних підрозділів, надавачів і замовників освітніх послуг, а також цілковито корелюються з місією, візією і системою цінностей, організаційною культурою закладу. ОП ураховують галузевий і регіональний контекст. Кожен член нашої академічної спільноти (науково-педагогічні і педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти), роботодавці і ключові стейкголдери, бенефіціари  беруть активну участь у громадському обговоренні освітніх програм відповідно до вимог ринку праці, потреб замовників освітніх послуг.

У Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти розроблено низку локальних нормативних документів, які дозволяють забезпечити інтеграцію і функціональну єдність структурних складників якості вищої освіти (умов, процесу, результатів) для організації безперервної освіти впродовж життя, упровадження нових технологій навчання дорослих шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти, максимально ефективно організувати діяльність Інституту в цілому та кафедр, структурних підрозділів. Серед локальних нормативних документів, що окреслюють напрями і перспективи надання якісних освітніх послуг:

Внутрішні нормативні документи БІНПО

Вивчення думки внутрішніх і зовнішніх стейкголдерів, залучення їх до освітнього процесу, до формулювання цілей освітніх програм та програмних результатів навчання у формі розвитку/удосконалення ключових і фахових компетентностей є невіддільним складником системи забезпечення якості вищої освіти БІНПО.

Планові і позапланові (тематичні) опитування внутрішніх і зовнішніх стейкголдерів проводяться кафедрами і структурними підрозділами БІНПО (навчальний відділвідділ сучасних технологій виробництваКонсалтинговий центр БІНПО) відповідно до Положення про організацію та проведення опитувань внутрішніх і зовнішніх стейкголдерів, які організовуються на принципах академічної доброчесності, прозорості, неупередженості, відкритості і достовірності інформації. Моніторинг якості освітньої діяльності та якості вищої освіти проводиться з метою отримання об’єктивної інформації щодо очікувань та задоволеності станом навчання, викладання за освітніми програмами у БІНПО, виявлення і поширення кращих освітніх практик, удосконалення освітніх програм відповідно до соціокультурних та суспільних викликів, вимог ринку праці; виявлення кращих освітніх практик та їх подальше поширення; забезпечення здобувачів освіти необхідними ключовими і фаховими компетентностями, що відповідають вимогам ринку праці; сприяння проходженню виробничої практики на сучасних виробництвах та ознайомлення з виробничими інноваціями; розроблення  сучасних методик, технологій провадження освітнього процесу, зорієнтованих на задоволення освітніх потреб здобувачів освіти тощо.

У БІНПО напрацьована практика залучення внутрішніх і зовнішніх стейкголдерів до перманентного моніторингу та громадського обговорення Освітніх програм за такими формами:

  • проведення спільних засідань кафедр із зовнішніми і внутрішніми стейкголдерами;
  • організація і проведення спільних науково-практичних заходів (міжнародних/усеукраїнських/регіональних конференцій, майстер-класів, вебінарів, міжнародне стажування,
  •  проведення тематичних онлайн-зустрічей;
  • проведення планових і тематичних опитувань студентів, випускників, роботодавців і ключових стейкголдерів тощо.

– ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ТА ПРОВЕДЕННЯ ОПИТУВАНЬ ВНУТРІШНІХ І ЗОВНІШНІХ СТЕЙКГОЛДЕРІВ У БІЛОЦЕРКІВСЬКОМУ ІНСТИТУТІ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАВЧАННЯ, ПРАКТИКУ І СТАЖУВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО ІНСТИТУТУ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

ПОЛОЖЕННЯ ПРО СПРИЯННЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ І ВИПУСКНИКІВ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО ІНСТИТУТУ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

КРИТЕРІЙ 2 – СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

Зміст ОП, відповідно до статті 1, статті 9 Закону України «Про вищу освіту», становить єдиний комплекс освітніх компонентів (навчальних дисциплін, індивідуальних завдань, практик, контрольних заходів тощо), спрямованих на досягнення передбачених такою програмою результатів навчання, що дає право на отримання визначеної освітньої або освітньої та професійної (професійних) кваліфікації (кваліфікацій).

Перелік освітніх компонентів (їх логічна послідовність; вимоги до рівня освіти осіб, які можуть розпочати навчання за тією чи іншою ОП; обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для виконання ОП; вимоги до рівня освіти осіб, які можуть розпочати навчання за цією програмою, та результатів їх навчання; перелік обов’язкових компетентностей випускника; нормативний зміст підготовки здобувачів вищої освіти, сформульований у термінах результатів навчання; форми атестації здобувачів вищої освіти) формується відповідно до Стандартів, потреб ринку праці, портрету випускника БІНПО, що моделюється під час громадських обговорень ОП із роботодавцями та зовнішніми і внутрішніми стейкголдерами.

У БІНПО здійснюється систематичний моніторинг щодо актуальності дисциплін, практико-орієнтованості результатів навчання, якості викладання і структури ОП – послідовності вивчення дисциплін і взаємозв’язку між освітніми компонентами.

ОП має чітку, логічну, збалансовану структуру, становить єдиний комплекс ОК (навчальних дисциплін, індивідуальних завдань, практик, контрольних заходів), спрямованих на досягнення передбачених результатів навчання. Перелік ОК (їх логічна послідовність; обсяг кредитів ЄКТС; нормативний зміст підготовки, сформульований у термінах результатів навчання; форми атестації) сформовано відповідно до Стандарту ВО України

Формування ІОТ регламентується «Положенням про ІОТ здобувачів ВО» (http://surl.li/hdtss), «Положенням про систему неформальної освіти та порядок визнання отриманих результатів навчання» (http://surl.li/bxzrw ), «Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність» (http://surl.li/acsdr). ІОТ реалізації особистісного потенціалу ЗО формується з урахуванням його здібностей, професійних потреб, мотивації, передбачає вибір окремих дисциплін з переліку, що пропонує БІНПО, методів і засобів навчання. Обсяг вибіркових дисциплін становить не менше 25% кредитів ЄКТС від обсягу ОП. ЗО може створити або запропонувати варіант власного навчання.

ІОТ здобувача формується шляхом: індивідуального вибору навчальних дисциплін; навчання одночасно за кількома ОП; академічної мобільності; зарахування результатів, отриманих у неформальній та інформальній освіті; перелік баз практичної підготовки відповідно до професійних інтересів; можливість обирати тематику курсових і кваліфікаційних робіт магістра тощо.

Здобувачі ознайомлюються з можливостями формування ІОТ під час Дня першокурсника, кураторських годин, координаційних та тематичних зустрічей з дирекцією.

Вибір та реалізація ІОТ аналізується на основі «Анкети вибору дисциплін варіативної частини НП» (http://surl.li/qsqfw), Анкети «До питання задоволеності здобувачами ВО освітньою, організаційною, інформаційною, консультативною та соціальною підтримкою» (http://surl.li/byciz). Студент на основі навчального плану формує ІНПС. Координує формування ІОТ навчальний відділ, випускова кафедра

Право ЗО на вибір навчальних дисциплін передбачено «Положенням про порядок та умови обрання дисциплін за вибором здобувачів ВО» (http://surl.li/kzajw). Визначення вибіркових дисциплін ІНПС відповідає принципам альтернативності (не менше двох приблизно рівноцінних альтернатив на кожну позицію вибору), змагальності (ЗО здійснює вибір після ознайомлення з РП навчальних дисциплін, силабусами), академічної відповідальності (не допускати нав’язування певних вибіркових дисциплін в інтересах кафедр і окремих викладачів).

Вивчення вибіркових дисциплін ОП починається з першого курсу другого семестру. У весняному семестрі відбувається ознайомлення ЗО із затвердженим переліком вибіркових дисциплін: оглядові лекції, анотації дисциплін, навчальні програми, «Каталог вибіркових дисциплін». Каталоги ВК оновлюються щороку на основі запитів ЗО, роботодавців, стейкголдерів, пов’язані із змінами в галузі.

ОП передбачає процедури вибору навчальних дисциплін: заповнення заявок в розроблених гоогл-формах, написання паперових заяв за результатами презентації вибіркових дисциплін; заповнення «Анкети вибору дисциплін варіативної частини НП».

Здобувач, який із поважної причини не визначився з вибірковими дисциплінами у терміни, має право визначитися впродовж першого робочого тижня після того, як він з’явився на навчання. ЗО має право обрати навчальні дисципліни із запропонованого переліку, або будь-які інші дисципліни із навчального плану іншої спеціальності, які відповідають необхідному обсягу кредитів.

ОП передбачає необхідні види і кількість практично орієнтованих компонентів, що дозволять ЗО отримати необхідні практичні навички і фахові компетентності. ОП та НП включено практичну підготовку – переддипломну практику (ОК.15), яка передбачає вдосконалення професійних умінь і навичок на основі ознайомлення з практичною діяльністю та науково-дослідницькою роботою психолога у відповідних установах та організаціях, формування рівня практичних навичок. Під час проходження переддипломної практики ЗО ознайомлюються з особливостями роботи психолога; оволодівають формами і методами діагностичної, корекційно-розвивальної, просвітницької, дослідницької роботи. Базами практик є ЗО різних рівнів, організацій, підприємств регіону та України.

Проходження переддипломної практики регулюється «Положенням про навчання, практику і стажування ЗО» (http://surl.li/bycjq), «Положенням про організацію і проведення видів практик» (http://surl.li/eykdm); «Положенням про порядок організації і проведення видів практик ЗО в умовах дистанційного навчання та воєнного стану» (http://surl.li/eykdo), «Методичними рекомендаціями до проходження переддипломної практики» (http://surl.li/qsqzk), «Програмою переддипломної практики» (https://surl.li/mkutfe).

ОП дає змогу ЗО набути неспеціалізовані, надпрофесійні, наскрізні навички, що відповідають за успішну участь у робочому процесі, високу продуктивність шляхом: інтерактивності дисциплін професійної і практичної підготовки в межах спеціальності (комунікативні, навички self-менеджменту, професійна гнучкість, емоційний інтелект, лідерство, командна робота, медіаінформаційна грамотність);  вибору дисциплін ВК; участі ЗО в постійно діючих внутрішньоінститутських Школах, студіях, онлайн-центру психологічної підтримки «ReVita» (http://surl.li/qsrfk), участі в тематичних КПК, міжнародному стажуванні, літніх школах, Всеукраїнському хакатоні з медіаграмотності, студентських стартап-проєктах, гостьових  лекціях (https://surl.li/iiecwt).

Уміння створювати авторські медіапродукти, формування критичного мислення, розвиток лідерської, комунікативної компетентності формуються під час виступів ЗО на конференціях, семінарах.

ЗО проходять «Анкети щодо набуття ЗВО соціальних навичок» (http://surl.li/qqebo, https://surl.li/afcftf). Випускники дають схвальні відгуки про досвід формування soft skills під час навчання (http://surl.li/bykeu)

Організація освітнього процесу регламентується принципами Європейської кредитно-трансферної системи, відповідними локальними документами (Положення «Про впровадження європейської кредитно-трансферної системи та її ключових документів у БІНПО» (http://surl.li/bxswf), «Положенням про організацію освітнього процесу» (http://surl.li/qsrha), «Положенням про організацію освітнього процесу за дистанційною формою навчання» (http://surl.li/byjcf ), «Положенням про організацію освітнього процесу в умовах змішаного навчання» (https://u.to/TmckHA), «Положенням про організацію самостійної роботи здобувачів ВО» (http://surl.li/acsbg).

Максимальний тижневий бюджет часу ЗО заочної форми навчання становить 27 годин, що використовується для розрахунку бюджету часу в міжсесійний період. У період сесій ЗО заочної форми навчання мають тижневий бюджет часу, як і ЗО денної форми (54 години). На формування фахових компетентностей ОП виділено 71 ЄКТС-кредит, загальних – 19. Аудиторні заняття (лекції, практичні) становлять 13,2% загального часу. Фактична аудиторна і самостійна робота корелює з обсягом та змістом ОК ОП. Переважає частка практичних занять (190 год.) порівняно з лекційними (168 год.), активні форми навчання (проблемно-пошукові, дослідницькі, індивідуальна та колективна робота). Самостійна робота ЗО розрахована на 1892 год. (включає курсову і кваліфікаційну роботи магістра, переддипломну практику); її зміст, обсяг і часові ресурси визначається РП і силабусами дисципліни, навчально-методичними матеріалами, методичними рекомендаціями.

ОП демонструє практикоорієнтованість завдяки збалансованій структурі і ретельно дібраним ОК. Усі ОК зорієнтовані на практичну підготовку ЗО, зокрема співвідношення лекційних і практичних занять. Теоретичні знання, сформовані на основі опанування ОК1, ОК4, ОК5, ОК7, ОК8, ОК14 забезпечують фундаментальні основи для подальшого практичного застосування набутих компетенцій. НПП використовують на заняттях практикоорієнтовані методи навчання (кейс-метод, дискусії, індивідуальні проєкти, аналіз ситуацій). ОК10 формує у ЗО навички проведення тренінгів як елементу ефективної професійної діяльності психолога.

ОП та НП передбачають практичну підготовку ЗО у формі переддипломної практики (ОК.15).

Виконання курсової і кваліфікаційної роботи включає практичну складову, що передбачає спостереження ЗО під час практики, аналіз власної діяльності за проблемою дослідження, авторські розробки (психокорекційна програма, тренінги, навчальні заняття), формує здатність до самостійної роботи та прийняття рішень у професійній діяльності.

Практикоорієнтований характер ОП передбачає залучення фахівців-практиків, що підсилює синергетичний зв’язок фундаментальної, прикладної науки і практики. Зміст і обсяг професійних завдань розроблено спільно із психологами ЗО, провідними фахівцями галузі.

ОП передбачає впровадження елементів дуальної освіти, дає можливість ЗО навчатися, суміщаючи теорію і практику, долати кваліфікаційний розрив (ОК.7, ОК.8, ОК.10, ОК.13). За моделлю «Персонал, який залучається до навчається на виробництві» пройшли ПК понад 60 підприємств.

Визначені в ОП компетентності, зокрема ЗК 2,3,5, 6-9, СК6-10, забезпечують дотримання Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року. Для вступників на ОП, зокрема за Ваучером, не передбачено вікових, соціальних і гендерних обмежень для якісної освіти впродовж життя. Загалом ОП реалізує такі цілі сталого розвитку: Ціль 3. Міцне здоров’я та благополуччя; Ціль 4. Якісна освіта; Ціль 5. Гендерна рівність; Ціль10. Скорочення нерівності.

ОК.1 реалізує Цілі 4,5,10, знайомлячи ЗО із сутністю освіти протягом життя, важливості реалізації персональних освітніх траєкторій.

Цілі 8 (гідна праця та економічне зростання) і 9 (промисловість, інновації та інфраструктура) реалізують ОК.1,4,5, знайомлячи з принципами розбудови відкритого суспільства в інтересах сталого розвитку, можливостями реалізації власного наукового й інноваційного потенціалу. Ціль 12. Відповідальне споживання та виробництво реалізує ОК.4, обґрунтовуючи засади забезпечення соціальної та екологічної безпеки діяльності суб’єктів господарювання.

Навички і компетентності цілей сталого розвитку реалізується через:  інтеграцію засадничих принципів в ОК.1,4,5,8,12 для формування у ЗО цілісного світогляду, орієнтованого на вирішення глобальних проблем; представлення в тематиці кваліфікаційних робіт; НДР «Удосконалення сучасних моделей ПК педагогів ПТО в умовах сталого розвитку» (0121U108611); участь НПП в міжнародних програмах, що дозволяє інтегрувати передові практики в освітній процес; проведення тематичних заходів для обміну знаннями і практиками у сфері сталого розвитку.

КРИТЕРІЙ 3 ДОСТУП ДО ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ ТА ВИЗНАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ

«Правила прийому на навчання до Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» у 2024 році (із змінами)» оприлюднено на офіційному вебсайті БІНПО (https://surl.li/wvjbzo).

Особливості вступу до магістратури, правила прийому, перелік документів, перелік спеціальностей/освітніх програм та вступних випробувань, терміни прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання, програми співбесід, фахових випробувань, вступних випробувань, склад Відбіркової, фахових атестаційних та апеляційної комісій розміщено на офіційному вебсайті БІНПО в розділі «Вступникам» (https://surl.li/tcqinn).

«Порядок проведення вступних випробувань до БІНПО з використанням технологій дистанційного навчання» (http://surl.li/eyoce) діє в умовах воєнного стану та обмежувальних (карантинних) заходів.

«Положення про мотиваційний лист вступникам БІНПО: правила написання та критерії його оцінювання» (https://surl.li/yhjjrp) є додатком до Правил прийому до БІНПО (із змінами). Документ визначає порядок подання та розгляду; рекомендації щодо оформлення, структури та критерії оцінювання мотиваційних листів під час вступу в магістратуру Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти; поради до написання вдалого мотиваційного листа, його успішної і змістової підготовки.

Правила прийому на навчання за ОП є чіткими, прозорими і зрозумілими, не містять дискримінаційних положень. Правила прийому на навчання знаходяться у вільному доступі на офіційному вебсайті БІНПО в рубриках Внутрішні нормативні документи і Вступникам.

Прийом вступників на здобуття ступеня «магістр» за ОП «Психологія» здійснюється на конкурсній основі за кошти фізичних та юридичних осіб на підставі «Правил прийому на навчання до БІНПО ДЗВО «УМО» у 2024 році (із змінами)» (https://surl.li/wvjbzo).

Правила чіткі та зрозумілі, не містять дискримінаційних положень. Уміщують перелік конкурсних пропозицій, ліцензованих та акредитованих спеціальностей та спеціалізацій (ОП); строки реєстрації заяв, конкурсного відбору та зарахування на навчання; вимоги до вступників на ОП; ліцензовані обсяги і нормативні терміни навчання; перелік спеціальностей та вступних випробувань для прийому на навчання осіб на основі НРК6, НРК 7, конкурсного відбору та зарахування здобувачів освіти на навчання для здобуття ступеня «магістра»; перелік предметних тестів єдиного вступного фахового випробування; можливості для навчання осіб з ОПП.

На офіційному вебсайті БІНПО в розділі «Вступникам» подано актуальну інформацію щодо вступу, форми і зміст вступних випробувань на базі ОР «магістр», «спеціаліст», зокрема програми із фахового іспиту із психології (https://surl.li/llshgm), індивідуальної усної співбесіди з іноземної мови (https://surl.li/cckryq).

Для абітурієнтів є можливість вступу на ОП за програмою «Ваучер на навчання» (https://surl.li/hdhjvk).

Е-пошта Відбіркової комісії (vstup_binpo@ukr.net), сторінка на Фейсбуці (http://surl.li/npxbr), чатбот «Вступ БІНПО» (https://t.me/vstup_binpo_bot), інстаграм (https://t1p.de/nl98v) допомагають здійснювати ефективну комунікацію з абітурієнтам та їхніми батьками.

Визнання результатів навчання, отриманих в інших ЗО, зокрема під час академічної мобільності, регулюється локальними документами, розміщеними на офіційному вебсайті БІНПО: «Положення про організацію освітнього процесу» (п. 2.15; https://t1p.de/gdwho), «Стратегія інтернаціоналізації БІНПО у 2021-2025 рр» (http://surl.li/bxzqx); «Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення здобувачів ВО» (http://surl.li/bxzqz); «Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність» (http://surl.li/acsdr); «Положення про навчання, практику і стажування здобувачів ВО» (http://surl.li/acrzv); «Положення про систему неформальної освіти та порядок визнання отриманих здобувачами ВО результатів навчання» (http://surl.li/bxzrw).

Переведення здобувачів ВО з іншого ЗВО здійснюється: з однієї форми навчання на іншу; з БІНПО до іншого ЗВО; з іншого ЗВО до БІНПО за умови ліквідації академічної різниці (не більше 30 ЕСТS-кредитів). Переведення здобувачів, які навчаються на освітньому рівні «магістр» з однієї спеціальності на іншу не допускається.

Академічною різницею вважаються навчальні дисципліни, що входять до обов’язкових дисциплін НП певної спеціальності відповідного рівня. Академічною різницею не вважаються: вибіркові дисципліни НП; форма підсумкового контролю («екзамен» – «залік»).

Визнання результатів навчання в рамках академічного співробітництва із ЗВО-партнерами здійснюється з використанням ЕСТS або системи оцінювання, прийнятої в країні-партнері на основі угод, договорів, меморандумів про співпрацю

Опишіть на конкретних прикладах практику застосування вказаних правил на відповідній ОП (якщо такі були)?

Усі здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти зараховані на 1 курс навчання за ОП відповідно до правил прийому на дану спеціальність. Не було випадків переведення з інших ЗВО.

Яким документом ЗВО регулюється питання визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті? Яким чином забезпечується його доступність для учасників освітнього процесу?

Відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України «Про освіту» результати навчання, здобуті у неформальній освіті, визнаються у системі формальної освіти в порядку, визначеному законодавством.

Визнання результатів навчання шляхом неформальної освіти регулюється «Положення про організацію освітнього процесу» (https://t1p.de/gdwho) «Положенням про систему неформальної освіти та порядок визнання отриманих здобувачами ВО результатів навчання» (http://surl.li/bxzrw), «Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу» (http://surl.li/acsdr), «Положення про навчання, практику і стажування здобувачів ВО» (http://surl.li/acrzv), які розміщені на вебсайті (http://surl.li/byjbr).

Перезарахування результатів навчання, що за тематикою, обсягом вивчення і змістом відповідають навчальній дисципліні, окремому її  розділу, темі, індивідуальному завданню, здійснюється на добровільній основі, і передбачає підтвердження того, що ЗО досяг результатів навчання, визначених ОП.

Визнання результатів навчання шляхом неформальної освіти поширюється лише на обов’язкові дисципліни ОП в обсязі, що не перевищує 10% від загального обсягу кредитів ОП, але не більше 5 ЄКТС-кредитів в межах навчального року. Створена комісія може присвоїти кредити із дисциплін, що відповідають вимогам ОП щодо формування запланованих компетентностей, визначає змістовну відповідність результатів неформального навчання та навчальних дисциплін. На основі робочої програми дисципліни визначається обсяг перезарахування в кредитах ЄКТС.

Опишіть на конкретних прикладах практику застосування вказаних правил на відповідній ОП (якщо такі були)

На ОП наявність у ЗО сертифікату з іноземної мови на рівні В2 і вище  уможливило перезарахувати ОК.3 «Ділова іноземна мова» з підсумковою оцінкою «зарах.».

ЗО надано можливість демонструвати результати навчання, отримані шляхом неформальної освіти, на Всеукраїнському хакатоні з медіаграмотності, Літній школі з медіаграмотності, студентських стартап-проєктах, гостьових лекціях, на засіданнях постійно діючих Шкіл, студій, консультаційному пункті «Відкриті публічні лекції для педагогів, батьків, дітей».

18 ЗО мають публікації в наукометричних виданнях Scopus/WoS. Для оприлюднення результатів наукової роботи проводиться Всеукраїнська студентська конференція «Соціально-освітні домінанти професійної підготовки сучасного компетентного фахівця», Міжнародна конференція «Психолого-педагогічні аспекти навчання дорослих в системі неперервної освіти». ЗО беруть участь із доповідями і публікаціями тез у Всеукраїнському відкритому форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, стратегії» (МАНУ).

ЗО модерували заходи на Тридцять дев’ятій Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра» (золота медаль, 17 дипломів), Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2024» (круглий стіл «Якість вітчизняної системи ВО: погляд студентів», є учасниками Міжнародних стажувань (Польща, Фінляндія). Пройшли курси ПК «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу», «Цифрові технології та штучний інтелект».

На ОП наявність у ЗО сертифікату з іноземної мови на рівні В2 і вище  уможливило перезарахувати ОК.3 «Ділова іноземна мова» з підсумковою оцінкою «зарах.».

ЗО надано можливість демонструвати результати навчання, отримані шляхом неформальної освіти, на Всеукраїнському хакатоні з медіаграмотності, Літній школі з медіаграмотності, студентських стартап-проєктах, гостьових лекціях, на засіданнях постійно діючих Шкіл, студій, консультаційному пункті «Відкриті публічні лекції для педагогів, батьків, дітей».

18 ЗО мають публікації в наукометричних виданнях Scopus/WoS. Для оприлюднення результатів наукової роботи проводиться Всеукраїнська студентська конференція «Соціально-освітні домінанти професійної підготовки сучасного компетентного фахівця», Міжнародна конференція «Психолого-педагогічні аспекти навчання дорослих в системі неперервної освіти». ЗО беруть участь із доповідями і публікаціями тез у Всеукраїнському відкритому форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, стратегії» (МАНУ).

ЗО модерували заходи на Тридцять дев’ятій Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра» (золота медаль, 17 дипломів), Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2024» (круглий стіл «Якість вітчизняної системи ВО: погляд студентів», є учасниками Міжнародних стажувань (Польща, Фінляндія). Пройшли курси ПК «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу», «Цифрові технології та штучний інтелект».

Відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України «Про освіту» результати навчання, здобуті у неформальній освіті, визнаються у системі формальної освіти в порядку, визначеному законодавством.

Визнання результатів навчання шляхом неформальної освіти регулюється «Положення про організацію освітнього процесу» (https://t1p.de/gdwho) «Положенням про систему неформальної освіти та порядок визнання отриманих здобувачами ВО результатів навчання» (http://surl.li/bxzrw), «Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу» (http://surl.li/acsdr), «Положення про навчання, практику і стажування здобувачів ВО» (http://surl.li/acrzv), які розміщені на вебсайті (http://surl.li/byjbr).

Перезарахування результатів навчання, що за тематикою, обсягом вивчення і змістом відповідають навчальній дисципліні, окремому її  розділу, темі, індивідуальному завданню, здійснюється на добровільній основі, і передбачає підтвердження того, що ЗО досяг результатів навчання, визначених ОП.

Визнання результатів навчання шляхом неформальної освіти поширюється лише на обов’язкові дисципліни ОП в обсязі, що не перевищує 10% від загального обсягу кредитів ОП, але не більше 5 ЄКТС-кредитів в межах навчального року. Створена комісія може присвоїти кредити із дисциплін, що відповідають вимогам ОП щодо формування запланованих компетентностей, визначає змістовну відповідність результатів неформального навчання та навчальних дисциплін. На основі робочої програми дисципліни визначається обсяг перезарахування в кредитах ЄКТС.

На ОП наявність у ЗО сертифікату з іноземної мови на рівні В2 і вище  уможливило перезарахувати ОК.3 «Ділова іноземна мова» з підсумковою оцінкою «зарах.».

ЗО надано можливість демонструвати результати навчання, отримані шляхом неформальної освіти, на Всеукраїнському хакатоні з медіаграмотності, Літній школі з медіаграмотності, студентських стартап-проєктах, гостьових лекціях, на засіданнях постійно діючих Шкіл, студій, консультаційному пункті «Відкриті публічні лекції для педагогів, батьків, дітей».

18 ЗО мають публікації в наукометричних виданнях Scopus/WoS. Для оприлюднення результатів наукової роботи проводиться Всеукраїнська студентська конференція «Соціально-освітні домінанти професійної підготовки сучасного компетентного фахівця», Міжнародна конференція «Психолого-педагогічні аспекти навчання дорослих в системі неперервної освіти». ЗО беруть участь із доповідями і публікаціями тез у Всеукраїнському відкритому форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, стратегії» (МАНУ).

ЗО модерували заходи на Тридцять дев’ятій Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра» (золота медаль, 17 дипломів), Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2024» (круглий стіл «Якість вітчизняної системи ВО: погляд студентів», є учасниками Міжнародних стажувань (Польща, Фінляндія). Пройшли курси ПК «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу», «Цифрові технології та штучний інтелект».

КРИТЕРІЙ 4 НАВЧАННЯ І ВИКЛАДАННЯ ЗА ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ

Організація освітнього процесу регламентується «Положенням про організацію освітнього процесу» (http://surl.li/qsrha), «Положенням про організацію освітнього процесу в умовах змішаного навчання» (https://u.to/TmckHA), що визначають проведення освітньої, наукової, методичної роботи з реалізації державної політики у сфері вищої освіти, відповідають вимогам студентоцентрованого підходу, принципам академічної свободи.

Досягнення заявлених в ОП цілей і програмних РН забезпечують: форми навчання (лекції, практичні, семінарські, індивідуальні, науково-дослідні завдання, самостійна робота, консультації); методи (словесні (пояснення, бесіда), наочні (презентації, навчальні відео), інтерактивні (дискусії, круглий стіл, тренінги), проблемно-пошукові, методи стимулювання і мотивації навчання.

Диференційний підхід до вибору методів навчання і викладання поділяє філософію визначення вимог до фахівця, закладену в основу Болонського процесу. Форми і методи навчання визначено в РП, силабусах.

ОП надає перевагу проблемно-пошуковим, дослідницьким, практичним методам як більш релевантним для вирішення завдань. 

При підготовці до видів контролю, підсумкової атестації застосовуються проблемно-пошукові, дослідницькі методи.

Освітній процес організовується на рівній основі, без дискримінації, незалежно від віку, громадянства, статі, національності, з урахуванням індивідуальних особливостей.

Кожен ЗО на підставі навчальних планів ОП формує ІНПС, може самостійно обрати форми і методи навчання відповідно «Положення про ІОТ ЗО» (http://surl.li/bxpks), «Положення про участь ЗВО у забезпеченні якості освіти» (http://surl.li/byciq). ІНПС заснований на студентоцентрованому підході, розглядає ЗО як суб’єкта з власними унікальними інтересами, потребами. Виявлення, реалізація і розвиток цих здібностей відбувається в ході освітнього руху ЗО по індивідуальних траєкторіях навчання.

ЗО беруть участь у розбудові системи внутрішнього забезпечення якості освіти, розвитку культури якості, формуванні змісту навчання через обговорення ОП, робочих НП, якості викладання, прозорості оцінювання.

ЗО мають право обирати вибіркові навчальні дисципліни професійної і практичної підготовки, програми академічної мобільності, теми та об’єкти для курсових і кваліфікаційних робіт. ЗО мають право на академічну відпустку. Залучені до участі у Вченій раді, РЗЯВОД, Комісії з питань етики, Відбірковій комісії.

Реалізацію розвивальних, профілактичних, корекційних програм з урахуванням індивідуальних особливостей здійснюють гарант ОП, фахівці галузі.

Загальна задоволеність ЗО формами і методами навчання підтверджується результатами моніторингу якості освіти, проведеного серед ЗО (https://surl.li/pkurou), анкет (https://surl.li/oegvyb), відгуками ЗО та випускників ОП (http://surl.li/eykec).

Освітній процес і наукова діяльність ґрунтуються на академічній свободі учасників, свободі навчати і навчатися. Відповідно до «Положення про організацію освітнього процесу» (http://surl.li/qsrha), «Положення про дотримання принципів академічної доброчесності» (http://surl.li/bycjd), «Положення про порядок та умови обрання дисциплін за вибором» (http://surl.li/kzajw), «Положення про науково-дослідну роботу ЗО»  (http://surl.li/qttfy) НПП і ЗО є самостійними учасниками під час провадження наукової, освітньої, методичної, інноваційної діяльності, що здійснюється на принципах свободи слова і творчості, поширення знань і інформації, проведення наукових досліджень.

НПП можуть творчо обирати форми, методи, технології викладання, напрями і методологію наукових пошуків, розробляти відповідне науково-методичне забезпечення.

Академічна свобода навчання ЗО досягається шляхом вибору ІОТ, здобуття знань відповідно до потреб та інтелектуальних запитів, вибору форми навчання для розвитку пізнавальних, творчих, комунікативних, дослідницьких здібностей під час вступу, при виборі бази практик, тем курсових, кваліфікаційних робіт, форм академічної мобільності, отримання інформації щодо академічної успішності. Студентське самоврядування бере участь в обговоренні робочих НП, ОП, якості викладання, послідовності вивчення дисциплін, прозорості оцінювання знань, вибору дисциплін варіативної частини НП.

НПП та ЗО мають безоплатний доступ до відповідної інфраструктури, інформаційних ресурсів, потрібних для навчання, викладацької та наукової діяльності.

Учасникам освітнього процесу своєчасно надається доступна і зрозуміла інформація щодо цілей, змісту і програмних результатів навчання, порядку і критеріїв оцінювання в межах окремих ОК через вебсайт БІНПО (розділ «Здобувачам» http://binpo.com.ua/), корпоративну пошту, вайбер-групи, персональні вебресурси викладачів, систематичні організаційні наради із ЗО, вебресурси груп на Microsoft Teams Office 365. На вебсайті БІНПО розміщено графік освітнього процесу, розклади навчальних занять, консультацій, робочі програми і силабуси, бази практик, каталог вибіркових дисциплін.

На початку викладання навчальної дисципліни (під час першого заняття в семестрі) викладач знайомить ЗО із системою оцінювання знань, графіком контрольних заходів, принципами дотримання академічної доброчесності. Для оцінювання ЗО застосовуються різнорівневі види завдань, запитання, завдання, тести. Накопичення балів протягом семестру є прозорим, відображається у відповідних Е-ресурсах. Поширено консультування, модерація, супервізія.

Види контрольних заходів і процедури їх проведення, форми, критерії оцінювання результатів навчання регламентовано в «Положенні про організацію освітнього процесу» (http://surl.li/qsrha), «Положенні щодо організації поточного, семестрового контролю, атестації ЗВО» (http://surl.li/bycjh), «Положенні про організацію самостійної роботи ЗВО» (http://surl.li/acsbg), «Положення про критерії оцінювання знань і умінь ЗО» (http://surl.li/bycjk)

Поєднання навчання і досліджень реалізується шляхом залучення ЗО до науково-пошукової діяльності на різних етапах навчання; ознайомлення їх з науковими методами пізнання; популяризації форм наукової творчості відповідно до принципу єдності науки і практики; озброєння їх методами і прийомами самостійного розв’язання наукових завдань.

На лекціях НПП знайомлять ЗО з власними науковими пошуками, стимулюють до вирішення науково-психологічних проблем. ОК.5,6,8,14 мають дослідницьку спрямованість, знайомлять з методикою проведення наукових досліджень.

Відповідно до «Положення про НДР ЗО»  (http://surl.li/qttfy) основними формами засвоєння методологічних засад наукової праці, оформлення результатів дослідження у вигляді наукового продукту є: виконання ЗО пошуково-дослідницької роботи під час написання курсових і кваліфікаційних робіт, що поєднує формулювання наукової проблеми і практичне її вирішення із застосуванням психодіагностичного інструментарію; виконання індивідуальних науково-дослідних завдань; публікаційна активність; участь у гостьових лекціях, методологічних семінарах НАПН України, Міжнародних спеціалізованих виставках, форумі МАН України, звітних конференціях, конкурсах студентських наукових робіт, Літній школі з медіаграмотності. Кваліфікаційні роботи є прикладами автентичного авторського підходу до вирішення проблем прикладного характеру.

Для апробації наукових досліджень щороку проводиться Всеукраїнська студентська конференція «Соціально-освітні домінанти професійної підготовки сучасного компетентного фахівця».

Оновлення змісту ОП та окремих її ОК відбувається відповідно до актуальних тенденцій розвитку психологічної науки і практики, на основі отриманих результатів НДР БІНПО. Оновлення змісту ОК регламентується «Положенням про організацію освітнього процесу» (http://surl.li/qsrha), «Положенням про освітні програми» (http://surl.li/acrys). «Положення про силабус навчальної дисципліни» (http://surl.li/acscc). Оновлення змісту ОК спричинено  тенденціями і викликами в галузі освіти, потребами регіонального ринку праці, результатами моніторингу якості освіти.

Щорічно, перед початком навчального року, групою забезпечення ОП на чолі з гарантом ОП проводиться моніторинг, перегляд, за потреби – оновлення змісту навчальних дисциплін відповідно до результатів сучасних досліджень, тенденцій розвитку психологічної науки і практики, наукових напрацювань НПП. Зміст ОК перевіряється на предмет усунення застарілої інформації, оновлення літератури, застосування інноваційних прийомів та методів навчання, використання сучасного психологічного інструментарію, удосконалення критеріїв оцінювання навчальних досягнень ЗО. Постійний моніторинг джерельної бази ОП сприяє осучасненню матеріалів лекцій, оновленню завдань для практичних робіт, що дозволяє досягнути цілей ОП.

За результатами наукової діяльності НПП оновлено Е-бібліотеку до ОП, розроблено цифрові програмно-методичні комплекси, методичні рекомендації для виконання самостійної роботи, оновлено зміст навчальних дисциплін.

Інтернаціоналізація є ключовим пріоритетом діяльності БІНПО і складником зміцнення авторитету в освітньому і науковому міжнародному просторі відповідно до «Стратегії інтернаціоналізації БІНПО на 2021-2025 роки» (https://t1p.de/aa3i0), «Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу» (http://surl.li/acsdr), «Положення про навчання, практику і стажування здобувачів ВО за кордоном» (http://surl.li/acrzv).

Розвиток міжнародної академічної мобільності ЗО та НПП включає підвищення їхньої конкурентоспроможності шляхом: проходження міжнародного стажування в контексті освітніх трендів розвитку психологічної науки; залучення до кращих світових практик; підвищення якості освіти у відповідності з міжнародними освітніми стандартами; професійний науковий дискурс; відвідування гостьових, глобальних лекцій міжнародних експертів галузі, коучів; удосконалення ОП; стратегічного співробітництва, партнерства і нарощування потенціалу в доменах освіти, науки, практичної діяльності; збільшення кількості і покращення якості академічних публікацій у зарубіжних виданнях, наукометричних платформах Scopus/WoS; «інтернаціоналізація вдома» з використанням цифрових технологій; участі в міжнародних заходах; участі в міжнародних асоціаціях і консорціумах; участі в міжнародних наукових дослідженнях, проєктах.

Міжнародна наукова співпраця із ЗО здійснюється у рамках угод про співпрацю. Інформацію про науково-дослідницьке співробітництво, міжнародну співпрацю представлено на офіційному вебсайті (http://surl.li/bygdj)

КРИТЕРІЙ 5 – КОНТРОЛЬНІ ЗАХОДИ, ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

Відомості про форми контрольних заходів (вхідний, поточний, підсумковий контроль), критерії оцінювання розміщено в РП і силабусах (https://surl.li/hfmujd). Форми підсумкового контролю визначено в НП (https://surl.li/bydygo), ОП (https://surl.li/qmdbxl). Для оцінювання результатів навчання ОК,ВК використовуються запитання, диференційовані завдання, тести, індивідуальні науково-дослідні завдання (вебсторінка навчальної групи на Microsoft Teams).

Поточний контроль проводиться у формі усного/письмового опитування, бесід, тестування, колоквіуму, дебатів упродовж семестру з метою оцінювання рівня підготовленості здобувачів до виконання видів робіт та якості засвоєння навчального матеріалу. Поточний контроль із використанням дистанційних технологій здійснюється за допомогою автоматизованих тестів для контролю і самоконтролю; індивідуальних і групових завдань; чату, форуму, опитування.

Підсумковий контроль (семестровий контроль і атестація) проводиться з метою оцінювання результатів навчання після закінчення вивчення навчальної дисципліни, перевірки рівня засвоєння програмного матеріалу в цілому, розуміння логіки, взаємозв’язків між окремими темами і розділами дисципліни. Може включати практичні ситуації, що дозволяють діагностувати компетентності, тестові запитання, творчі завдання, експериментальні ситуації.

Під час проведення онлайн-зустрічей, настановчих сесій, індивідуальних співбесід із ЗО підтверджено, що форми контрольних заходів та критерії оцінювання є зрозумілими, завдання – валідними, а результати оцінювання – об’єктивними

Чіткість, зрозумілість і прозорість форм контрольних заходів, критеріїв оцінювання результатів навчання ЗО забезпечуються цілісним та системним підходом групи забезпечення спеціальності до їх планування і формулювання; регламентовано «Положенням щодо організації поточного, семестрового контролю, атестації ЗВО» (http://surl.li/bycjh), «Методичними рекомендаціями до проходження переддипломної практики» (http://surl.li/qsqzk),  «Методичними рекомендаціями до виконання та оформлення кваліфікаційної роботи магістра» (http://surl.li/qrmvs).

Інформування ЗО щодо форм контрольних заходів (вхідний, поточний і підсумковий, директорський, атестаційний екзамен) відбувається через офіційний вебсайт БІНПО (розділ «Здобувачам»), корпоративну пошту, вайбер-групи, на першому занятті з навчальної дисципліни, під час організаційних нарад, настановчих лекцій, у вебресурі групи на Microsoft Teams Office 365. Терміни проведення контрольних заходів визначаються графіком освітнього процесу. У РП зазначено види і форми контролю, розподіл балів за роботу на практичних, семінарських заняттях, виконання завдань для самостійної, науково-дослідної роботи, підсумковий контроль. Результати контрольних заходів фіксуються в журналах обліку успішності, відомостях, що заповнює НПП.

ЗО поінформовані, що мають право на оскарження результатів контрольних заходів, їх повторне проходження («Положення про групу сприяння академічній доброчесності» (http://surl.li/gjstv). За ОП відсутній конфлікт інтересів і випадки оскарження результатів контрольних заходів і атестації

Контрольні заходи проводяться згідно з графіком ОП в терміни, встановлені робочим НП та в обсязі навчального матеріалу, визначеного РП навчальної дисципліни. Інформація про форми контрольних заходів і критерії оцінювання визначена в РП, силабусах ОК та ВК, які до початку сесії розміщуються на офіційному вебсайті (https://surl.li/hfmujd), платформі Microsoft Teams на вебсторінці навчальної групи. Інформацію про форми контрольних заходів надає НПП на першому занятті.

Процедура поточного контролю, їх форми і зміст доводяться до ЗО на початку семестру. Результати поточного контролю фіксуються в журналі академічної групи після проведення контрольного заходу, завершуються до початку заліково-екзаменаційної сесії.

Процедура підсумкового оцінювання та їх особливості доводиться до відома ЗО на початку семестру. Форма, терміни семестрового контролю визначаються НП, обсяг матеріалу визначається РП дисципліни. Семестровий контроль проводиться в терміни, визначені НП та ІНПС.

Для заочної форми навчання проведення директорського контролю планується відповідно до графіку ОП в терміни проведення заліково-екзаменаційних сесій. Перелік навчальних дисциплін погоджуються на початку навчального семестру.

Систематично проводиться опитування щодо чіткості та зрозумілості критеріїв оцінювання «Анкета щодо задоволеності освітньою, організаційною, інформаційною, консультативною і соціальною підтримкою» (https://surl.li/elovlj).

Правила проведення контрольних заходів визначають порядок оскарження результатів контрольних заходів, їх повторного проходження

Стандартом ВО України для другого (магістерського) рівня за спеціальністю 053 Психологія передбачено атестацію здобувачів ВО у формі публічного захисту (демонстрації) кваліфікаційної роботи й атестаційного екзамену. Ці форми атестації включено до ОП.

Кваліфікаційна робота передбачає самостійне розв’язання складної задачі або комплексної проблеми у сфері психології, що супроводжується проведенням досліджень і/або застосуванням інноваційних підходів і характеризується невизначеністю умов і вимог. У кваліфікаційній роботі не може бути академічного плагіату, фальсифікації відповідно до «Положення про підготовку і захист кваліфікаційної роботи» (http://surl.li/byfyi), «Методичних рекомендації до виконання та оформлення кваліфікаційної роботи» (http://surl.li/qrmvs). Кваліфікаційні роботи розміщуються після перевірки Unichek у репозитарії на вебсайті.

Атестаційний екзамен за спеціальністю дозволяє перевіряти досягнення результатів навчання, визначених Стандартом та ОП, допомагає визначити готовність ЗО до реалізації професійних функцій психолога, уміння здійснювати пошук, аналіз професійно важливих знань з різних джерел; аргументовано представляти результати досліджень.

Програму атестаційного екзамену (https://surl.li/xitdex) розроблено з урахуванням теоретичних знань і практичних вмінь, потрібних фахівцю з психології з метою перевірки рівня сформованості готовності до професійної діяльності.

На підставі рішення екзаменаційної комісії присуджує особі, яка успішно виконала ОП, відповідний ступінь ВО і присвоює відповідну кваліфікацію

Яким документом ЗВО регулюється процедура проведення контрольних заходів? Яким чином забезпечується його доступність для учасників освітнього процесу?

Процедура проведення контрольних заходів регулюється локальними документами, розміщеними у вільному доступі на вебсайті БІНПО: «Положенням про організацію освітнього процесу» (https://t1p.de/gdwho), «Положенням щодо організації поточного, семестрового контролю та атестації здобувачів ВО із застосуванням дистанційних технологій навчання» (http://surl.li/bycjh), «Положенням про критерії оцінювання знань і умінь здобувачів ВО» (http://surl.li/bycjk), «Положенням про директорський контроль рівня знань здобувачів ВО» (http://surl.li/byfza), «Положенням про підготовку і захист кваліфікаційної роботи» (http://surl.li/byfyi), «Положенням про курсову роботу» (http://surl.li/lbvxa), «Порядком ліквідації академічної заборгованості» (http://surl.li/byfzd), «Положенням про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення здобувачів ВО» (http://surl.li/acsbq); «Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу» (http://surl.li/acsdr), «Положенням про навчання, практику і стажування ЗО» (http://surl.li/acrzv), «Положенням про організацію і проведення видів практик» (http://surl.li/eykdm), «Положенням про порядок організації і проведення видів практик ЗВО в умовах дистанційного навчання та в період воєнного стану» (http://surl.li/ezhui), «Положення про рейтингове оцінювання здобувачів ВО» (http://surl.li/lbvvu).

Доступність документів забезпечується розміщенням у вільному доступі на вебсайті, інформування ЗО перед початком вивчення дисципліни, консультацій, організаційних нарад

    Об’єктивність екзаменаторів при проведенні заходів підсумкового контролю (заліків, екзаменів, захистів курсових, кваліфікаційних робіт, переддипломної практики) забезпечується такими процедурами: оприлюднення критеріїв оцінювання результатів навчання ЗО на платформі Microsoft Teams у профілі кожної навчальної групи; застосування різних форм проведення заліків та екзаменів: в усній та письмовій формі, комп’ютерного тестування, захист проєктів або творчих завдань тощо (форма підсумкового контролю визначається навчальним планом ОП); оцінювання результатів з кожного освітнього компоненту протягом семестру (застосування накопичувальної системи нарахування балів); проведення публічного захисту курсових робіт і практик; перевірка кваліфікаційних робіт сервісом Unichek, проведення їх публічного захисту, оприлюднення у репозитарії БІНПО.

    Процедура запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначається відповідно до «Положення про критерії оцінювання знань і умінь здобувачів вищої освіти у БІНПО» (http://surl.li/bycjk). Здобувач, який за певних причин не склав підсумковий контроль з дисципліни, має право повторного його перескладання будь-якому НПП, який забезпечує відповідний ОК. У випадку надходження скарг від здобувачів ВО щодо необ’єктивності підсумкового оцінювання створюється апеляційна комісія (https://griml.com/pky6A) у складі заступника директора, завідувача кафедри, НПП, що є фахівцем з відповідної навчальної дисципліни, та представника студентського самоврядування.

    За час дії ОП конфлікту інтересів зафіксовано не було.

    Повторне проходження контрольних заходів регулюється локальними нормативними документами: «Положення щодо організації поточного, семестрового контролю та атестації ЗВО» (http://surl.li/bycjh),  «Порядок ліквідації академічної заборгованості» (http://surl.li/byfzd), «Положення про апеляційну комісію» (https://griml.com/pky6A).

    ЗО, які не з’явилися на підсумковий контроль або одержали незадовільну оцінку, вважаються такими, що мають академічну заборгованість.

    ЗО, які одержали під час підсумкового контролю не більше 2 незадовільних оцінок, дозволяється ліквідувати академічну заборгованість після закінчення сесії, але до початку наступного семестру. ЗО, які отримали більше 2 результатів, нижче 60 балів (Fx) або не з’явилися (більше ніж 2 рази) без поважних причин, та протягом 10 днів від початку складання контролів не повідомили про причини відсутності – відраховуються. Повторне складання семестрового контролю допускається не більше двох разів з кожної дисципліни: перший раз НПП, другий – комісії з ліквідації академічної заборгованості, яка створюється наказом директора.

    ЗО, який отримав незадовільну оцінку під час атестаційного екзамену чи захисту кваліфікаційної роботи, відраховується з БІНПО з наданням академічної довідки. Допускається до повторного складання упродовж 3 років після закінчення БІНПО. Коли захист кваліфікаційної роботи був незадовільним, ЕК встановлює, чи може ЗО подати на повторний захист роботу з доопрацюванням, чи зобов’язаний опрацювати нову тему.

    Випадків застосування даних процедур протягом дії ОП не було.

    Повторне проходження контрольних заходів регулюється локальними нормативними документами: «Положення щодо організації поточного, семестрового контролю та атестації ЗВО» (http://surl.li/bycjh),  «Порядок ліквідації академічної заборгованості» (http://surl.li/byfzd), «Положення про апеляційну комісію» (https://griml.com/pky6A).

    ЗО, які не з’явилися на підсумковий контроль або одержали незадовільну оцінку, вважаються такими, що мають академічну заборгованість.

    ЗО, які одержали під час підсумкового контролю не більше 2 незадовільних оцінок, дозволяється ліквідувати академічну заборгованість після закінчення сесії, але до початку наступного семестру. ЗО, які отримали більше 2 результатів, нижче 60 балів (Fx) або не з’явилися (більше ніж 2 рази) без поважних причин, та протягом 10 днів від початку складання контролів не повідомили про причини відсутності – відраховуються. Повторне складання семестрового контролю допускається не більше двох разів з кожної дисципліни: перший раз НПП, другий – комісії з ліквідації академічної заборгованості, яка створюється наказом директора.

    ЗО, який отримав незадовільну оцінку під час атестаційного екзамену чи захисту кваліфікаційної роботи, відраховується з БІНПО з наданням академічної довідки. Допускається до повторного складання упродовж 3 років після закінчення БІНПО. Коли захист кваліфікаційної роботи був незадовільним, ЕК встановлює, чи може ЗО подати на повторний захист роботу з доопрацюванням, чи зобов’язаний опрацювати нову тему.

    Випадків застосування даних процедур протягом дії ОП не було.

    Відповідно до «Порядку ліквідації академічної заборгованості» (http://surl.li/byfzd), «Положення про апеляційну комісію» (https://griml.com/pky6A), «Порядок розгляду скарг/повідомлень щодо фактів академічного плагіату, фабрикації» (https://surl.li/ceitnj) ЗО мають право на оскарження процедури проведення і результатів контрольних заходів.

    Якщо ЗО не погоджується з результатами оцінювання, має право: звернутися до директора з умотивованою заявою щодо неврахування оцінювачем важливих обставин при оцінюванні; звернутися до комісії, яка проводила оцінювання, з незгодою щодо отриманої оцінки. Якщо ЗО не згоден з рішенням комісії, вважає, що мало місце порушення процедури захисту, може подати письмову заяву. Наказом формується комісію для розгляду питання дотримання процедури; при незгоді з оцінкою за захист кваліфікаційної роботи ЗО має право не пізніше 12 години наступного робочого дня, що слідує за днем оголошення результату, подати апеляцію на ім’я директора. У разі надходження апеляції наказом директора створюється комісія для її розгляду.

    ЗО особисто подає апеляцію. До складу апеляційної комісії входять два НПП кафедри, яка забезпечувала дисципліну. У визначений термін призначається час роботи комісії, яка вивчає обставини, скарги, приймає рішення щодо призначення повторного проходження контролю або відмови в процедурі. Апеляція розглядається в триденний термін (робочі дні), в його присутності на засіданні апеляційної комісії.

    Випадків оскарження процедури проведення і результатів контрольних заходів на ОП зафіксовано не було.

    Забезпечення академічної доброчесності є обов’язковим складником внутрішньої системи забезпечення якості ВО та складається з політики, стандартів, процедур дотримання академічної доброчесності, що регулюється нормативною базою: «Стратегія розвитку БІНПО на 2020-2025 рр.» (http://surl.li/byjkv), «Положення про дотримання принципів академічної доброчесності» (http://surl.li/bycjd), «Кодекс академічної доброчесності» (https://griml.com/DZcjx), «Положення про групу сприяння академічній доброчесності» (http://surl.li/gjstv), «Положення про комісію з питань етики та академічної доброчесності» (http://surl.li/gjstp), «Положення про забезпечення якості освітньої діяльності та якості ВО»  (Розділ 3.9) (http://surl.li/byfzq), «Положення про участь ЗВО у забезпеченні якості освіти (Розділи 3,4,5) (http://surl.li/byciq), «Положення про РЗЯОД» (http://surl.li/byfzt), «План роботи РЗЯОД на 2024/2025 н.р.» (https://surl.li/stxwrm),  «Положення про засади запобігання протидії дискримінації, булінгу та мобінгу та гендерної нерівності» (http://surl.li/byfzk), «Положення про функціонування поштової і електронної «Скриньки довіри» (http://surl.li/bygac), «Порядок проведення інструментальної перевірки на академічний плагіат, наявність текстових запозичень у рукописах кваліфікаційних робіт ЗВО ОС «магістр» (https://surl.li/cffpnb), «Порядок проведення інструментальної перевірки на академічний плагіат, наявність текстових запозичень у рукописах кваліфікаційних робіт ЗВО ОС «магістр» у 2025 році» (http://binpo.com.ua/wp-content/uploads/2025/03/порядок-перевірки-на-академічний-плагіат-2025.pdf), «Порядок розгляду скарг/повідомлень щодо фактів академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації та проявів академічної недоброчесності» (https://surl.li/ceitnj), Річний план БІНПО на 2025 р. (https://surl.li/dvmusj).

    У БІНПО технологічним інструментом протидії порушенням академічної доброчесності є інформаційна онлайн-система виявлення збігів/ідентичності/схожості Unicheck. До захисту допускаються кваліфікаційні роботи після перевірки на предмет відсутності плагіату (до 40%), текстових запозичень. ЗО заповнює і підписує заяву/декларацію щодо самостійності виконання кваліфікаційної роботи (https://surl.li/cffpnb).

    На базі наукової бібліотеки сформовано архів кваліфікаційних робіт. Кваліфікаційні роботи після перевірки Unicheck розміщено в репозитарії вебсайту БІНПО.

    ЗО підписують Декларацію про академічну доброчесність (http://surl.li/bygaj) для утвердження високих етичних норм і доброчесності в академічній спільноті. Затверджено Кодекс академічної доброчесності (https://griml.com/DZcjx), що встановлює засади, цінності, принципи, правила поведінки під час навчання. Функціонує Комісія з питань етики та академічної доброчесності, РЗЯОД. Діє поштова й Е-скринька довіри, через які повідомляють про факти правопорушень.

    Кожен НПП на початку вивчення дисципліни, яка передбачає виконання письмових аналітичних завдань,  звертає увагу ЗО на: вимоги, сутність, особливості і причини неприпустимості академічного плагіату; академічні норми щодо надання достовірної інформації про результати власної освітньої діяльності; інформацію про правила академічного письма.

    Відповідно до рішення Комісії з питань етики запропоновано альтернативний технологічний інструмент самоперевірки оригінальності наукових текстів (https://www.plag.com.ua)

    У БІНПО проводиться низка заходів для популяризації норм і правил академічної доброчесності: інформування ЗО про необхідність дотримання правил академічної доброчесності, професійної етики; підписання  Декларації про академічну доброчесність  (http://surl.li/bygaj); обговорюється Законопроєкт №10392 «Про академічну доброчесність»; проводяться вебінари (http://surl.li/enxts), заходи (http://surl.li/qttky; http://surl.li/qttlv); проходження онлайн-курсів (http://bit.ly/2lWMiTm); відбувається знайомство з інструментами перевірки на оригінальність наукових текстів. На платформі Microsoft Teams для навчальних груп ОП міститься папка «Політики академічної доброчесності».

    Перед захистом кваліфікаційні роботи проходять перевірку на академічний плагіат за допомогою онлайн-системи Unicheck. На вебсайті БІНПО функціонують віртуальні авторські рубрики для неформальної освіти ЗО «Академічна доброчесність» (https://griml.com/7zBGN), «Фейкоборці БІНПО» (https://surl.li/rufaut).

    Розроблено студентський стартап-проєкт «Інформаційний імунітет або безпека в медіа». Цифровий програмно-методичний комплекс «Студентський стартап-проєкт «Інформаційний імунітет або безпека в медіа» нагороджено золотою медаллю Міжнародної виставки «Освіта та кар’єра – День студента», 17 дипломами.

    Питання академічної доброчесності популяризуються також через включення до ОК.5 питань з неприпустимості плагіату, дотримання якості оформлення результатів роботи.

    Проводиться опитування щодо академічної доброчесності серед ЗО (http://surl.li/qxhhn), НПП (http://surl.li/bygaw).

    Для контролю питань дотримання академічної доброчесності створено Комісію з питань етики та академічної доброчесності (http://surl.li/bygam), РЗЯОД, до складу яких входять представники студентського самоврядування.

    Відповідно до «Положення про дотримання принципів академічної доброчесності»,  «Кодексу академічної доброчесності», «Порядку розгляду скарг/повідомлень щодо фактів академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації» (https://surl.li/ceitnj) формами відповідальності за порушення норм академічної доброчесності є: повторне оцінювання (контрольна робота, екзамен, залік); повторне проходження відповідного ОК; анулювання результатів освітньої діяльності (залік, екзамен, курсова, кваліфікаційна робота) з проведенням повторного її оцінювання; попередження; відрахування з Інституту. Додатково до зазначених вище (визначених ЗУ «Про освіту», ст.42) видів академічної відповідальності застосовуються такі форми відповідальності: усне зауваження від ННП або уповноваженого представника адміністрації (завідувача кафедри); попередження про можливість притягнення до відповідальності; повторне виконання завдання, підсумкової роботи; зниження оцінки за виконання завдання, підсумкової роботи; позбавлення права голосу в колегіальних органах управління або обмеження права на участь на певний термін; позбавлення права брати участь у конкурсах на отримання фінансування наукових досліджень, грантів.

    Під час реалізації ОП випадків порушення академічної доброчесності не виявлено. З метою уникнення порушень ЗО за потреби надаються консультації.

    КРИТЕРІЙ 6 ЛЮДСЬКІ РЕСУРСИ

    Однією із стратегічних цілей, визначених у Стратегії розвитку БІНПО на 2020-2025 рр (СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ 4), є розвиток кадрового потенціалу БІНПО. Стратегічна ціль передбачає створення умов для кар’єрного й особистісного розвитку науково-педагогічних працівників для навчання впродовж життя шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти

    Підвищення статусу викладачів БІНПО в суспільстві реалізується шляхом:

    • забезпечення умов, гарантій праці та соціальних гарантій викладачів;
    • розроблення і запровадження системи морального й матеріального стимулювання досягнень викладачів, студентів, слухачів у науковій діяльності, механізмами якої є моніторинг якості наукової роботи та складання рейтингів її результатів;
    • формування у працівників зацікавленості в успішності всіх аспектів діяльності БІНПО;
    • формування корпоративного середовища та організаційної культури, що є відображенням цінностей закладу, визначає підходи для продуктивної діяльності та досягнення своєї місії.

    Забезпечення можливостей і стимулювання безперервного професійного розвитку викладачів і студентів БІНПО шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти реалізується шляхом:

    • оптимізації структури навантаження викладачів;
    • мотивація на досягнення високих наукових та освітніх результатів та усунення формальних бар’єрів їх ефективної діяльності;
    • застосування в практиці технологій супервізії творчих ініціатив та інновацій, менторства, тьюторства, фасилітації;
    • забезпечення можливості підвищення кваліфікації викладачів і стажування на провідних вітчизняних і закордонних підприємствах та організаціях задля вдосконалення фахової компетентності;
    • розвитку Soft Skills науково-педагогічних працівників для успішної кар’єри шляхом організації і проведення впродовж року (Студія корпоративного тимбілдингу, онлайн Академія цифрових технологій, Школа педагогічного коучингу, Школа лідерів професійної освіти та інших);
    • розбудови системи академічної мобільності викладачів;
    • забезпечення академічної свободи викладача як носія і творця наукових знань.

    Людський капітал БІНПО робить його в регіоні одним із топових ЗВО України та майданчиком синергії між владою, наукою, практикою, бізнесом, роботодавцями, ОТГ. Постійний аналіз кадрового забезпечення ОП, залучення практиків до освітнього процесу, сприяння безперервному професійному розвитку науково-педагогічних працівників шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти, заохочення кращих та стимулювання до саморозвитку усіх учасників освітнього процесу – пріоритетні напрями менеджменту діяльності та маркетингу освітніх послуг.

    У БІНПО відповідно до частини одинадцятої статті 55 Закону України «Про ВО» під час заміщення вакантних посад НПП закладів ВО й укладенню трудового договору (контракту) проводиться конкурсний відбір.

    Інструментами вимірювання відповідності НПП посаді відповідно «Порядку проведення конкурсного відбору під час заміщення вакантних посад НПП та укладення з ними трудових договорів (контрактів)»  (http://surl.li/qpxcc) є: виконання за останні п’ять років умов, зазначених у п. 30 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності; аналіз виконання ключових показників ефективності діяльності (щорічно); рейтингування діяльності (червень і грудень); наявність статей у наукометричних базах даних; виконання індивідуальних планів (червень і грудень).

    Для оцінки рівня професійної кваліфікації претендента кафедра пропонує прочитати відкриті лекції, проводить анкетування ЗО, аналізуються цільові показники діяльності викладача, що стають додатками до контракту після обрання. Основними вимогами є: науковий ступінь із відповідної галузі знань; вчене звання, науково-педагогічний досвід не менше 5 років; навчально-методичні праці за фахом, у виданнях, що індексуються міжнародними наукометричними базами даних, проходження підвищення кваліфікації, стажування відповідно до «Положення про підвищення кваліфікації НПП» (http://surl.li/eywzl).

    Процедура конкурсного добору НПП є прозорою. Оголошення про проведення конкурсу, терміни, умови проведення публікуються в ЗМІ, розміщується на офіційному вебсайті в розділі «Співробітникам» (https://surl.li/qmafnp).

    БІНПО розширює нові грані державно-приватного партнерства, налагоджує зв’язки із бізнесом і ринком праці. Ціла низка партнерських програм, ініціатив реалізується в різних формах: залучення роботодавців до розроблення, перегляду та моніторингу ОП (Л.Товстоног, директор КЗ «Чабанівський» ЗДО «Дзвіночок»); участь у Вченій раді, РЗЯОД, Міжнародних виставках; проведення спільних засідань кафедр; використання бази практик; взаємокерування підготовкою студентів; моніторинг якості освіти й освітніх послуг (http://surl.li/eyxel); надання експертних висновків, рецензій, практичних кейсів; ознайомлення з кращими освітніми практиками; науково-методичне дорадництво; залученням роботодавців до проведення гостьових лекцій (http://surl.li/eyvzn); укладання спільних угод про співпрацю (http://surl.li/eyxen); участь у конференціях, семінарах; розроблення навчально-методичного забезпечення.

    У 2024 р. підписано 40 угод про співпрацю з регіональними Центрами зайнятості. Налагоджено співпрацю з 18 НМЦ ПТО, Дніпропетровською і Запорізькою торгово-промисловою палатами, ГО.

    У «Положенні про сприяння працевлаштуванню ЗО і випускників» (http://surl.li/acsdw) викладена система організації працевлаштування ЗО і випускників: вивчення потреби в кадрах, встановлення договірних відносин із ЗО, підприємствами, організаціями.

    Професіонали-практики, експерти галузі залучені до аудиторних занять в якості зовнішніх сумісників. Експерти галузі є керівниками курсових і кваліфікаційних робіт магістра, входять до складу комісій із захисту, атестаційного екзамену із психології. Проводять гостьові лекції для ЗО (http://surl.li/eyvzn).

    Навчальні заняття проводять експерти галузі, роботодавці.

    У БІНПО функціонує система науково-методичного супроводу безперервного професійного розвитку НПП шляхом формальної, неформальної і інформальної освіти, що включає: 1)розвиток професіоналізму НПП за ІОТ; 2) сприяння і визнання результатів неформальної та інформальної освіти; 3) внутрішньокорпоративне навчання в «Онлайн-академії цифрових технологій», «Студії корпоративного тимбілдингу», «Марафоні безпеки»; 4) участь у гостьових і глобальних лекціях; 5) спільні наукові проєкти і видання з іноземними і вітчизняними дослідниками; 6) підвищення кваліфікації, стажування; 7) проведення заходів у консультпункті «Відкриті публічні лекції для педагогів, батьків, дітей»; 8) щорічна участь у конкурсі НАПН України на кращі наукові роботи, конкурсному відборі  НАПН України для виконання наукових досліджень з проблем розвитку освіти,  Міжнародних виставках; 9) участь в експертних групах МОН України, Нацфонду досліджень, редакційних колегіях наукових журналів; 10) супервізорську, тренерську, коучингову  діяльність.

    10 НПП входили до експертних груп МОН України з розробки Національної стратегії освіти і науки України. 11 НПП беруть участь у проєкті «Багаторічна програма стійкості для України» ЮНІСЕФ із розроблення навчальних програм для 10-12 кл. Участь у 2-х грантових програмах (Нідерланди, Словацька Республіка).

    Усі НПП щороку проходять міжнародне стажування за різними програмами (30% НПП щороку мають по 2-4 сертифікати).

    У 2024 р. за темами НДР  підготовлено 369 публікацій. Отримано 17 авторських свідоцтв на об’єкти інтелектуальної власності.

    Система морального і матеріального заохочення викладацької майстерності НПП передбачає: визнання кращих НПП за результатами внутрішнього рейтингування показників діяльності (фінансове заохочення, відзнаки); визнання кращих НПП за результатами виконання ними ключових показників ефективності (презентація кращих освітніх кейсів, обмін досвідом); фінансове стимулювання і заохочення публікаційної, наукової активності учасників ОП за підсумками року (перемоги у фахових конкурсах, Міжнародних виставках, конкурсах студентських наукових робіт, захист дисертацій, публікації в наукометричних виданнях); підготовка спільних міжнародних видань за результатами НДР; активну участь у профорієнтаційній роботі із вступниками, роботу у Відбірковій комісії; фінансове стимулювання участі в різних формах академічної мобільності, проєктах.

    Розвиток викладацької майстерності НПП стимулюється шляхом проведення конкурсів на краще науково-методичне забезпечення (http://surl.li/bygdk), конкурсу на краще заняття (http://surl.li/qugvy), конкурсу випускних робіт слухачів КПК (https://surl.li/dnodfr). Проводиться конкурс «Кращий викладач року». Заохочення НПП за професійні досягнення здійснюється відповідно до «Положення про преміювання, встановлення надбавок до посадових окладів, доплат та надання матеріальної допомоги працівникам» (https://surl.li/swgvzj).

    Система нематеріального заохочення реалізується шляхом нагородження медалями, грамотами, подяками МОН України, ДЗВО «УМО», НАПН України, ГО «Всеукраїнська асоціація працівників ПТО» (http://surl.li/eyxku)

    КРИТЕРІЙ 7 – ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ТА МАТЕРІАЛЬНІ РЕСУРСИ

    БІНПО має статус «переміщеного з району проведення антитерористичної операції» (Постанова КМУ від 13.10.2015 року № 935). Має 825,35 м2 орендованих приміщень, із яких 397,3 м2 облаштовано під навчальні аудиторії із сучасним обладнанням.

    Матеріально-технічна база пристосована для надання якісних освітніх послуг. У корпусі розташовано навчальні аудиторії, конференц-зала, 3 комп’ютерних класи, 2 вебстудії, мультимедійна дошка, SmartTV-телевізор, наукова бібліотека, буфет.

    На балансі знаходиться 393 од. техніки. Аудиторії під’єднано до Інтернет, обладнано ПК, мультимедіа-проєкторами. Територія охоплена мережею WI-FI (100 мегабіт/сек. за типом PPPOE). Загальний фонд наукової бібліотеки налічує 2 958 примірники.

    Здійснено заміну традиційно-класичного освітнього простору на віртуально-мережевий. Єдина освітньо-цифрова екосистема (http://surl.li/eylbs) включає: ліцензійний хмарний сервіс Microsoft Teams Office 365, програму для відеоконференцій Zoom, інформаційну онлайн-систему ЮНІЧЕК, Центр штучного інтелекту, Консалтинговий центр «Новітні виробничі технології» (http:stehnology@ukr.net), ресурс «Методична скарбничка» (http://surl.li/lylcc), цифрову бібліотеку (http://surl.li/byibs), сайт (https://binpo.com.ua/), ютуб-канал (https://t1p.de/six2k), інстаграм, чат-бот, корпоративну пошту, 13 віртуальних рубрик для неформальної освіти (http://surl.li/eylbs).

    Безоплатний доступ до користування ЮНІЧЕК, цифровою бібліотекою, бібліотекою ОП (http://surl.li/bxztn), Віртуальною книжковою полицею, Е-бібліотекою НАПНУ (https://lib.iitta.gov.ua).

    Розроблена інтегративна багаторівнева система науково-методичного супроводу підготовки конкурентоспроможних на ринку праці фахівців. Студентоцентрований підхід реалізується в напрямах: менторство; проєктно-орієнтоване навчання; самостійна робота і дослідницька діяльність; побудова ІОТ. ЗО надано рівні можливості доступу до послуг, інформації, знань, що надаються на основі технологій змішаного, інтегрованого навчання, сторітелінгу.

    ЗО беруть участь у звітних конференціях НПП, щорічній Всеукраїнській студентській конференції «Соціально-освітні домінанти професійної підготовки сучасного компетентного фахівця», гостьових і глобальних лекціях, Міжнародних спеціалізованих виставках,  науковій панелі БІНПО на Всеукраїнському онлайн-форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті» (МАН України), Міжнародних стажуваннях, постійному онлайн-лекторії «Адаптація українських освітніх траєкторій до сучасних освітніх трендів» спільно з Україно-американською асоціацією працівників вищої школи, Всеукраїнському хакатоні «Лабіринти медіаграмотності». Організовано Літню школу з медіаграмотності, соціальні стартапи (стартап-проєкт «Інформаційний імунітет або безпека в медіа»), віртуальні рубрики «Фейкоборці», «Академічна доброчесність».

    Щорічно проводиться конкурс студентських наукових робіт.

    Для надання психологічної , соціально-педагогічної підтримки функціонує онлайн-центр психологічної підтримки «ReVita» (http://surl.li/ezbln), Школа педагогічного коучингу.

    ЗО залучені до роботи РЗЯОВ, Вченої ради, Відбіркової комісії, Комісії з питань етики

    Навчальні аудиторії повністю відповідають існуючим будівельним  і санітарним нормам, вимогам правил пожежної безпеки, нормам з охорони праці. Регулярно проводяться інструктажі і профілактичні бесіди з дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності. Увага приділяється безпечним умовам під час практики на базах організацій-партнерів. Проблемами соціально-вразливої частини ЗО опікуються заступник директора з НР, органи студентського самоврядування, Комісія з питань етики. Обговорюються пропозиції щодо адресного захисту і підтримки соціально-вразливої частини ЗО.

    Функціонує поштова й електронна (http://surl.li/ezbqx) скриньки довіри. Відповідно до плану роботи проводяться засідання студії «Марафон безпеки» (http://surl.li/ezbug) з питань охорони праці, цифрової гігієни, створення інклюзивного освітнього середовища. У рубриці вебсайту «Увага! Повітряна тривога» (http://surl.li/ezbsq) розміщено накази, положення, інструкції, алгоритми дій в надзвичайних ситуаціях.

    Гостьові лекції присвячено методам роботи з посттравмою, фізіології тривалого стресу, комунікації й управлінню конфліктами, стратегіям протидії професійному вигоранню.

    На засіданнях Студії корпоративного тимбілдингу розглядаються питання формування позитивного психологічного мікроклімату в колективі, технологій запобігання булінгу, протидії дискримінації учасників освітнього процесу(https://surl.li/zeacuu).

    Організовано короткотермінові курси ПК з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

    Проводиться опитування ЗО щодо їхніх потреб та інтересів, проявів булінгу.

    БІНПО дотримується принципу рівного доступу до якісної освіти, надає освітні послуги на рівній основі. Підтримка ЗО регулюється «Положенням про освітню, організаційну, інформаційну, консультативну та соціальну підтримку» (http://surl.li/bycix), «Положення про засади запобігання протидії дискримінації, булінгу» (http://surl.li/acscs).

    Освітня підтримка ЗО полягає в організації студентоцентрованого освітнього середовища на компетентнісній основі, що забезпечує доступність, прозорість, відкритість освітнього процесу з урахуванням потреб, індивідуальних можливостей ЗО за ІОТ. Освітній процес забезпечено навчально-методичною, науковою літературою на паперових й електронних носіях.

    Зворотній зв’язок між ЗО і НПП забезпечується шляхом систематичних опитувань (http://surl.li/byfyg), моніторингу якості, проведення кураторських годин.

    Організаційна підтримка забезпечується чіткістю і зрозумілістю вимог ОП, РП і силабусів, розкладу занять, оприлюднених на вебсайті, наявністю органів студентського самоврядування, Скриньки довіри. Із ЗО проводяться організаційні наради на початку і в кінці кожної сесії, настановча і звітна конференції за результатами практик.

    Дошки оголошень, вебсайт з новинами (Рубрика «Здобувачам освіти»), вайбер-групи, корпоративна пошта, вебресурси навчальної групи на Microsoft Teams є засобами надання необхідної для ЗО інформації.

    Консультативна підтримка надається кваліфікованими психологами із числа НПП, гарантом ОП.

    Опитування ЗО показало високу оцінку якості їх підтримки і комунікацій (https://surl.li/pbasxk)

    Зворотній зв’язок здійснюється шляхом опитувань (http://surl.li/eykbv), перевірки якості освіти та проведення кураторських годин.

    Організаційна підтримка забезпечується чіткістю та зрозумілістю вимог ОП та розкладу занять, а також наявністю студентського самоврядування. Організаційна підтримка стосується, наприклад, взаємовідносин здобувачів із ЗВО з адміністративних питань (отримання інформації, довідок і т. ін.) шляхом електронного анкетування, електронної та поштової Скриньки довіри БІНПО (http://surl.li/ezbqx).

    Дошки оголошень та сайт з новинами, групи у соцмережах є ефективним засобами інформаційної підтримки здобувачів. Підтримкою та захистом інтересів здобувачів займаються органи студентського самоврядування. Консультативна підтримка надається кваліфікованими психологами з числа НПП, гарантом ОП.

    У цілому опитування здобувачів за ОП «Психологія» продемонструвало високу оцінку якості їх підтримки та комунікацій в освітньому процесі (http://surl.li/ezcac).

     

    У п. XIV «Правил прийому до БІНПО у 2024 році», оприлюднених на вебсайті (https://surl.li/wdcyfm), описано особливості прийому і навчання осіб з ООП, їх навчально-організаційний, психолого-педагогічний, соціальний супровід.

    Відповідно до «Положення про організацію інклюзивного навчання» (http://surl.li/ezcgh) організація освітнього процесу ЗО з ООП передбачає реалізацію їхнього права на здобуття якісної освіти, створення інклюзивного освітнього середовища із застосування принципів універсального дизайну в освітньому процесі.

    Утворення інклюзивної групи здійснюється відповідно до наказу директора. Індивідуальний навчальний план ЗО розробляється за його участю, з урахуванням рекомендацій індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (за наявності) і висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи (за наявності). Для осіб з ООП створюються відповідні умови: упровадження інтеграційної моделі навчання і діючої моделі супроводу процесу навчання. Забезпечено вільний доступ до Інтернет-ресурсів та фондів наукової бібліотеки. Здобувачі мають змогу навчатись за індивідуальним графіком (за рішенням Вченої ради). На засіданнях Вченої ради обговорюються питання щодо створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливостей (специфіки) інклюзивного навчання.

    Організовано авторські курси підвищення кваліфікації «Методики інклюзивного навчання здобувачів ВО з різними нозологіями», «Інклюзивне навчання в ЗО. Основи андрагогіки»».

    На сьогодні за ОП немає здобувачів з особливими освітніми потребами.

    У БІНПО забезпечуються рівні можливості учасників ОП щодо реалізації прав і свобод співробітників і ЗО, підтримка освітнього середовища, вільного від дискримінації, булінгу.

    Політика і процедури врегулювання конфліктних ситуацій регулюються відповідно до «Положення про засади запобігання і протидії дискримінації, булінгу і мобінгу, гендерної нерівності та іншим проявам неетичної поведінки» (http://surl.li/byfzk), «Кодексу академічної доброчесності» (https://griml.com/DZcjx), «Порядку розгляду скарг/повідомлень щодо фактів академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації» (https://surl.lu/acutdr), «Положення про Уповноваженого з захисту прав ЗО» (http://surl.li/byfzx).

    Комісія з питань етики приймає, реєструє і перевіряє скарги, повідомлення, пов’язані з порушенням етичних норм, академічної доброчесності, проводить розслідування.

    ЗО і НПП підписують Декларації про академічну доброчесність.

    Психологічний супровід передбачає створення позитивного соціально-психологічного клімату, упровадження методів корекції соціальних стосунків.

    ЗО мають право, згідно з законодавством України, оскаржувати дії адміністрації та працівників. Виявлення і моніторинг конфліктних ситуацій проводиться шляхом індивідуальної бесіди, опитування, тестування, розгляду звернень, скарг до адміністрації. Повідомити про факти дискримінації, сексуальні домагання, булінг та прояви неетичної поведінки можна, надіславши матеріали на е-адресу (dipodist@ukr.net), Скриньку довіри (http://surl.li/ezbqx)

    Зазначених вище випадків під час реалізації ОП зафіксовано не було

    КРИТЕРІЙ 8 – ВНУТРІШНЄ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

    Процедури розроблення, затвердження, моніторингу та періодичного перегляду ОП у БІНПО регулюються низкою внутрішніх нормативних документів, що розміщені у відкритому доступі на офіційному вебсайті БІНПО у розділах «Внутрішні нормативні документи» (http://surl.li/byfze), «Здобувачам освіти» (https://surl.li/tcqinn), зокрема: «Положення про організацію освітнього процесу у БІНПО» (http://surl.li/qsrha), «Положенням про освітні програми в БІНПО» (http://surl.li/bykbe), «Положенням про гаранта освітньої програми у БІНПО» (http://surl.li/acsck), «Положення про робочу програму навчальної дисципліни» (http://surl.li/acryy), «Положенням про силабус навчальної дисципліни» (http://surl.li/acscc), «Положення про участь здобувачів ВО у забезпеченні якості освіти та якості вищої освіти у БІНПО» (http://surl.li/acsad), «Положення про організацію та проведення опитування внутрішніх і зовнішніх стейкголдерів у БІНПО» (https://t1p.de/2lnj7).

    У зазначених документах описано порядок розроблення, затвердження, реалізації, моніторингу, перегляду, закриття ОП незалежно від форми навчання ЗО (очна, заочна); вимоги до змісту й оформлення ОП; кейс і структура ОП; профіль ОП; основні критерії забезпечення якості ОП; вимоги до розроблення і впровадження відповідного навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін; процедури участі ЗО, внутрішніх і зовнішніх стейкголдерів у розробленні, періодичному перегляді та моніторингу освітніх програм тощо.

    З урахуванням суспільних і освітніх викликів на специфіку та напрями підготовки психолога нової формації для повоєнного відновлення України, тенденцій регіонального ринку праці здійснюється періодичний перегляд ОП гарантом, проєктною групою, групою кадрового забезпечення освітнього процесу із залученням ЗО, випускників ОП, роботодавців. Враховуються результати громадського обговорення, пропозиції  гаранта ОП; зміни кадрового потенціалу реалізації ОП. Оновлення охоплюють компоненти ОП. Виключення складають цілі і програмні результати навчання. Діючу, затверджену ОП переглядають один раз на два роки. У разі необхідності – частіше.

    Зміни затверджено Вченою радою.

    До систематичного перегляду ОП та процедур забезпечення її якості, здобувачі ВО залучені безпосередньо і через органи студентського самоврядування. Висловити свої зауваження та пропозиції ЗО можуть шляхом участі в громадському обговоренні ОП, на засіданнях органів студентського самоврядування, Вченої ради, РЗЯОД, Комісії з питань етики, під час внутрішнього моніторингу якості освіти (http://surl.li/byfyg), також скориставшись Скринькою довіри, офіційним е-mail БІНПО.

    ЗО входять до складу Вченої ради (http://surl.li/bykbw), РЗЯОД (http://surl.li/bygay), Комісії з питань етики (http://surl.li/bygam), Відбіркової комісії, мають можливість вносити пропозиції з питань періодичного перегляду ОП, процедур забезпечення її якості. 

     Залучення ЗО до моніторингу змісту ОП здійснюється шляхом опитувань (анкети «До питання задоволеності здобувачами ВО освітньою, організаційною, інформаційною, консультативною та соціальною підтримкою» (http://surl.li/qufsx), «Опитування ЗВО щодо якості освітнього процесу» (http://surl.li/quftp), «Оцінка якості практичної підготовки ЗВО» (https://surl.li/qmievn), «Анкета вибору дисциплін варіативної частини НП», «Анкети щодо набуття ЗО соціальних навичок» (https://surl.li/ktfior; https://surl.li/idsrxq), анкети щодо змістового наповнення дисциплін, системи оцінювання.

    Представники студентського самоврядування виступають із пропозиціями на РЗЯОД (https://surl.li/egvavi).

    Відповідно до ЗУ «Про вищу освіту», «Положення про БІНПО» (http://surl.li/bykcm), «Положення про Вчену раду» (http://surl.li/acryn), «Положення про студентське самоврядування» (http://surl.li/ezbqp), «Положення про участь здобувачів ВО у забезпеченні якості освіти» (http://surl.li/acsad) ЗО беруть участь у процедурах внутрішнього забезпечення якості ОП, що включає: 1) якість викладання і оцінювання завдяки врахуванню думки ЗО щодо якості викладання (опитування після кожної сесії враховуються при плануванні наступного семестру); 2) якість роботи кафедр, які забезпечують соціально-побутовими умовами; 3) якість ОП, РП, силабусів навчальних дисциплін, можливості вибору навчальних дисциплін НП; 4) якість процесу набуття практичних умінь і навичок через пропозиції здобувачів на Вченій раді, РЗЯОД, Комісії з питань етики щодо змісту програм навчальних дисциплін, можливостей вибору баз практики; 5) прозорість процесів завдяки контролю ЗО дотримання прозорих правил в Інституті (Відбіркова комісія, під час сесій, при оцінюванні, захисту кваліфікаційних робіт); 6) забезпечення справедливості при відрахуванні ЗО; 7) якість навчальних ресурсів; 8) дотримання принципів академічної доброчесності, несумісної із корупцією, плагіатом.

    ЗО брали участь у моніторингу стану цифровізації БІНПО та ефективності впровадження цифрових технологій за допомогою європейського онлайн-інструменту SELFIE. Інтерактивний звіт SELFIE оприлюднено на вебсайті (https://surl.gd/kvgtlw).

    ЗО представлені у Вченій раді, РЗЯОД, Комісії з питань етики, Відбірковій комісії

    Відповідно «Положення про організацію та проведення опитувань внутрішніх і зовнішніх стейкголдерів» (http://surl.li/acsas), «Положення про сприяння працевлаштуванню ЗО і випускників» (http://surl.li/bygdg) упроваджено практику опитувань і залучення роботодавців до моніторингу, громадського обговорення ОП, покращення якості освіти та освітніх послуг. Удосконалення змістової частини ОП здійснюється шляхом анкетування, опитування, тематичних зустрічей.

    БІНПО співпрацює із 40 регіональними ЦЗ; ГО («Кластер поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій»; «Ресурс»; «ВАПП»); Дніпропетровською та Запорізькою ТПП.

    У 2024 р. під час круглого столу «Трансфер технологій і кваліфікаційні навички фахівців як складові сучасного економічного ландшафту України» у фокус-груповому дослідженні взяли участь 54 роботодавці.

    Із залученням роботодавців у рамках НДР організовано відкритий онлайн-лекторій «Кваліфікаційний розрив на ринку праці України» (https://surl.li/hrsjni).

    З роботодавцями і випускниками ОП у рамках НДР проводяться консультації щодо затребуваних фахівців на ринку праці: Н.Філіцька, директор Білоцерківської філії ЦЗ; В.Барабаш, директор Фастівського ЦЗ; Д.Антонюк, віцепрезидент ТПП, д-р екон.н.; Л.Товстоног, директор КЗ «Чабанівський ЗДО«Дзвіночок»; Я.Ошийко, директор Білоцерківської гімназії «Звитяга»; А.Клочко, керівник ГО «Ресурс». Проводяться опитування випускників (http://surl.li/quiej), моніторинг якості практичної підготовки (http://surl.li/qppru). Проводяться консультації з працівниками управління освіти міста.

    «Положення про сприяння працевлаштуванню ЗО і випускників» (http://surl.li/bygdg) регламентує організацію взаємодії з випускниками. Система роботи з випускниками ОП відображена в планах роботи БІНПО, кафедр.

    Збір, урахування та поширення серед ЗО інформації про кар’єрний шлях і траєкторії працевлаштування випускників ОП реалізується навчальним відділом, завідувачем і НПП кафедр шляхом: створення е-бази даних випускників; підтримки зв’язків випускників з Інститутом, кафедрою, НПП;  запрошення випускників на Дні відкритих дверей для надання інформації про свій професійний шлях, кар’єрне зростання; запрошення на щорічні заходи, гостьові лекції, студентські конференції для поширення освітніх практик, авторських методик; підписання угод про співпрацю, установлення партнерських зв’язків з установами, ЗО, де працюють випускники; узагальнення відгуків ЗО, підприємств про якість підготовки випускників; розширення баз практик; відеокартатеки випускників.

    Збір інформації щодо кар’єрного росту випускників проводиться шляхом їх опитування («Анкета випускника» (http://surl.li/bykdr), Анкета «Щодо питання працевлаштування випускників» (http://surl.li/bykeg), «Профорієнтаційна робота БІНПО  очима ЗО» (http://surl.li/bykep), які допомагають аналізувати інформацію про ключові сфери працевлаштування випускників, змінити акценти на рівні ВК ОП, відстежувати кар’єрні здобутки, професійні досягнення.

    Випускники залучені до аналізу якості підготовки за ОП (Розділ сайту «Відгуки про БІНПО» http://surl.li/qpxua, Відгуки студентів (http://surl.li/eykec)

    За результатами перегляду ОП враховано недоліки з реалізації ОП та освітньої діяльності.  Усі зауваги, рекомендації, пропозиції було враховано.

    Залучено до освітнього процесу фахівців галузі, практиків у формі гостьових лекцій, майстер-класів

    Під час останнього перегляду ОП ураховано пропозиції з останньої акредитації ОП, зауваги і рекомендації акредитацій інших ОП.

    З урахуванням рекомендацій  роботодавців здійснено комплексний  аналіз тенденцій розвитку спеціальності з урахуванням регіонального ринку праці (https://surl.li/cwqcvu). Проаналізовано якість практичної підготовки ЗО. Проведено й оприлюднено результати комплексного моніторингу (анкетування, опитування, інтерв’ювання) ЗО, НПП, роботодавців, випускників з метою виявлення актуальних напрямів професійної підготовки психологів для повоєнного відновлення України, недоліків, перспектив у реалізації ОП. Результати моніторингу розглянуто на Вченій раді (https://surl.li/ahstwb), РЗЯОД.

    Внесено зміни до ОП відповідно до потреб регіонального ринку праці, зацікавлених сторін.

    Оновлено Е-бібліотеку і навчально-методичне забезпечення до ОП, поповнено наукову бібліотеку БІНПО новими виданнями. Розроблено Е-комплекси навчальних дисциплін; активізовано підготовку профільних публікацій НПП.

    Налагоджено взаємодію з роботодавцями з питань формування реєстру баз практичної підготовки.

    Удосконалено механізми визнання результатів, отриманих ЗО шляхом неформальної освіти.

    Проводяться гостьові лекції провідними фахівцями галузі.

    Збільшено публікаційну активність ЗО, участь у міжнародному стажуванні

    Результати зовнішнього забезпечення якості ВО, зауваження та пропозиції, сформульовані під час попередніх акредитацій, беруться до уваги під час перегляду ОП. Роботодавці, випускники ОП долучаються до процедури підготовки, розробки, моніторингу і перегляду ОП, мають безпосередній вплив на встановлення і дотримання внутрішньо інститутських академічних стандартів.

    Збільшено увагу на прикладний аспект ОП шляхом залучення до освітнього процесу провідних фахівців галузі, практиків (проведено понад 60 гостьових лекцій з провідними вітчизняними і зарубіжними фахівцями галузями).

    Звернено увагу на систему зовнішнього забезпечення якості в рамках співпраці з роботодавцями, вивчення тенденцій регіонального ринку праці. НДР «Трендвотчінг ринку праці в системі підготовки і підвищення кваліфікації фахівців» (0122U202007), «Кваліфікаційний розрив на ринку праці в умовах війни» (0124U001101) спрямовано на аналіз нових тенденцій на ринку праці при підготовці фахівців, подолання кваліфікаційного розриву.

    Налагоджено доступне, зрозуміле, прозоре звітування. Відкрито на вебсайті БІНПО рубрику «Моніторинг якості ВО» (https://surl.li/lzsmhz), оприлюднено звіти про проведення екзаменаційних сесій.

    Учасники академічної спільноти залучені до процедур забезпечення якості ВО: якості освітнього процесу (якість проведення навчальних занять, якість забезпечення освітнього середовища), якості умов (кадрове, матеріально-технічне, інформаційне забезпечення); якості результатів (ІОТ, успішність, розвиток компетентностей, працевлаштування, кар’єрне зростання).

    Загальний контроль забезпечення якості освіти здійснюється на рівні директора, заступника директора з НР, Вченої ради, РЗЯОД, які визначають стратегію і політику внутрішнього забезпечення якості освіти, приймають загальноінститутські рішення щодо забезпечення якості освіти, затверджують нормативні документи, приймають рішення про затвердження/закриття ОП. На рівні структурних підрозділів – внутрішня експертиза ОП, моніторинг якості освіти, підготовка методичних рекомендацій. На рівні кафедр – гаранти ОП, кафедра, робоча група, роботодавці, НПП забезпечують реалізацію ОП.

    ЗО відповідно до «Положення про забезпечення якості освітньої діяльності та якості ВО» (http://surl.li/byfzq), «Положення про участь ЗВО у забезпеченні якості освіти» (http://surl.li/acsad) впливають на забезпечення і покращення якості освітнього процесу шляхом: участі у внутрішньому моніторингу якості (опитування); представництві в органах студентського  самоврядування, Вченій раді, РЗЯОД, Комісії з питань етики, Відбірковій комісії;  участі у постійному вдосконаленню змісту ОП; покращенні якості викладання, практичної підготовки, наукової роботи, об’єктивності оцінювання, навчально-методичного забезпечення

    Відповідно до «Європейських стандартів і принципів із забезпечення якості у Європейському просторі ВО» у БІНПО розвинута інтегрована культура якості освіти, що відповідає стратегічним цілям, місії й візії функціонування, охоплює всі структурні підрозділи і дорадчі органи, забезпечує високу якість складових освітнього процесу, відповідності їх міжнародним і національним стандартам, нормативним документам, рекомендаціям експертів міжнародних акредитаційних агентств.

    Культура якості БІНПО як основа його конкурентоспроможності досягається шляхом: створення і підтримки освітнього середовища, в якому зміст ОП, навчальні можливості, ресурсне забезпечення гарантують високу якість освіти; надання достовірної, повної інформації щодо якості освіти академічній і громадській спільнотам; орієнтації на споживача освітніх послуг; підтримки якості навчання і викладання; відкритістю взаємин між НПП, ЗО, дирекцією, наявністю системного зворотного зв’язку; забезпечення прозорості, гнучкості, моніторингу, ефективності освітнього процесу; сукупності цінностей, принципів, норм, правил поведінки; систему і механізми забезпечення академічної доброчесності; оприлюднені критерії, правила, процедури оцінювання здобувачів освіти, НПП.

    В академічній спільноті сформована культура якості, що сприяє постійному розвитку ОП та освітньої діяльності. Досягається через: культурний вимір (набір спільних цінностей, переконань, зобов’язань, Кодекс академічної доброчесності); структурний вимір (внутрішня система забезпечення якості, стратегія, інструменти, механізми)

    КРИТЕРІЙ 9 – ПРОЗОРІСТЬ І ПУБЛІЧНІСТЬ

    Прозорість і публічність діяльності БІНПО зумовлені нормами національного законодавства:

    – частиною четвертою статті 79 Закону України «Про вищу освіту» (імперативно вказує, що заклади вищої освіти зобов’язані публікувати на своїх офіційних вебсайтах);

    – статтею 30 «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» Закону України «Про освіту»;

    – статтею 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», що забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному вебпорталі відкритих даних;

    – статтею 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якої розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному вебпорталі відкритих даних та на вебсайті та відзеркалюються в локальних нормативних документах і практиках:

    1. ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
    2. ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ
    3. ДОКУМЕНТАЦІЯ БІНПО

    Правила і процедури, що регулюють права та обов’язки всіх учасників освітнього процесу, є доступними для них, їх послідовно дотримуються під час реалізації освітньої програми. Їхня доступність для учасників освітнього процесу забезпечується на офіційному вебсайті БІНПО (https://binpo.com.ua/), Електронній бібліотеці НАПН України, сайтах кафедр і структурних підрозділів.

    1. ПОЛОЖЕННЯ ПРО БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
    2. СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО ІНСТИТУТУ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ НА 2020-2025 РОКИ
    3. ДОКУМЕНТИ, ЯКИМИ РЕГУЛЮЄТЬСЯ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС У БІНПО
    4. ПЛАН РОБОТИ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО ІНСТИТУТУ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ НА 2022 РІК
    5. ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У БІЛОЦЕРКІВСЬКОМУ ІНСТИТУТІ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
    6. ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗА ДИСТАНЦІЙНОЮ ФОРМОЮ НАВЧАННЯ У БІЛОЦЕРКІВСЬКОМУ ІНСТИТУТІ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ 
    7. ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ У БІНПО
    8. ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДОТРИМАННЯ ПРИНЦИПІВ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ У БІЛОЦЕРКІВСЬКОМУ ІНСТИТУТІ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
    9. ПОЛОЖЕННЯ ПРО ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОШТОВОЇ ТА ЕЛЕКТРОННОЇ “СКРИНЬКИ ДОВІРИ” У БІЛОЦЕРКІВСЬКОМУ ІНСТИТУТІ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
    10. ПОЛОЖЕННЯ ПРО УПОВНОВАЖЕНУ ОСОБУ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЇ У БІНПО
    11. ПОЛОЖЕННЯ ПРО УПОВНОВАЖЕНОГО З ЗАХИСТУ ПРАВ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ У БІЛОЦЕРКІВСЬКОМУ ІНСТИТУТІ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
    Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial