Білоцерківський інститут неперервної професійної ОСВІТИ
ДЗВО «УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ» НАПН України

Академічна доброчесність

15.06. 2022

ФОРУМИ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ 2022

04 жовтня 2022 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України, зокрема члени проєктних груп ОПП «Педагогіка вищої школи», «Психологія», «Управління навчальним закладом», «Адміністративний менеджмент», та здобувачі освіти взяли участь у «Форумі академічної доброчесності». Організатором Форуму виступили Unicheck та Національне агентство із забезпечення якості освіти.

Академічна доброчесність у закладах вищої освіти має зберігатися у будь-яких умовах освітнього процесу. Саме тому проведено «Форум академічної доброчесності 2022», щоб поділитись досвідом та напрацюваннями у забезпеченні сталого розвитку академічної доброчесності в Україні.

Головна мета заходу; показати освітянам шляхи підтримки академічної доброчесності в складних ситуаціях, коли життя та освіта можуть змінюватися дуже швидко.

У форумі взяли участь понад 1000 освітян, фахівці вітчизняних і міжнародних освітніх і державних установ, які зацікавлені у стійкому розвитку академічної доброчесності в Україні.

Спікером заходу виступив Андрій Сідляренко, експерт з академічної доброчесності та комерційний директор Unicheck Україна, який розкрив зміст поняття академічної доброчесності, акцентував увагу на позитивних і негативних сторонах академічної доброчесності, чітко визначив сутність та межі академічного плагіату.

Іван Назаров, доктор юридичних наук, доцент, заступник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, у доповіді зазначив, що вміння користуватися програмними продуктами і засобами стане умовою дотримання вимог академічної доброчесності здобувачами вищої освіти під час реалізації їх наукових досліджень.

Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, член робочої групи з доброчесності в науці, European Council of Doctoral Candidates and Junior Researchers, Brussels, Belgium (Європейська рада аспірантів і молодших учених, Брюссель, Бельгія), координатор проєкту Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project (Зміцнення академічної доброчесності в Україні) у Сумському державному університеті, у виступі пояснив важливість відсутності плагіату в наукових роботах будь-якого рівня. Охарактеризував програмні засоби, які дозволяють виявляти, контролювати та не допускати появу плагіату в працях як вітчизняних науковців, так і здобувачів освіти.

Лоретта ДеОннел, проректорка з академічних питань в Університеті Назарбаєва (Республіка Казахстан), відзначила важливість дотримання вимог академічної доброчесності, що сьогодні зумовлюють притягнення до відповідальності, в першу чергу, викладачів. Пані Лоретта акцентувала увагу натому, що сьогодні потрібно пам’ятати, що академічна спільнота – це не лише свобода, а й відповідальність.

Наталія Піпа, народна депутатка України, секретарка Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, поділилася досвідом забезпеченні сталого розвитку академічної доброчесності в Україні, та напрацюваннями з підготовки нормативно-правового забезпечення політики академічної доброчесності.Науково-педагогічні працівники БІНПО щиро вдячні команді Unicheck та Національному агентству із забезпечення якості освіти за високий рівень організації Форуму, за можливість перейняти досвід і корисні напрацювання з питань дотримання принципів академічної доброчесності.

БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У  МІЖНАРОДНОМУ ЗАХОДІ
«УКРАЇНА – ПРАГНЕННЯ ДО ЯКІСНОГО НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ»

(Британське агентство із забезпечення якості вищої освіти (QAA)

08 вересня 2022 року відбувся масштабний міжнародний захід: «Україна – прагнення до якісного навчання студентів».

Мета: об’єднання кращих спікерів від британських та українських закладів вищої освіти для обміну досвідом, обговорення освітніх проблем і стратегій їх вирішення, презентація корисних можливостей для українських здобувачів від іноземних колег.

Організаторами заходу виступили: Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти України та Британське агентство із забезпечення якості вищої освіти (QAA). Захід відбувався у межах підписаного між Агентствами Меморандуму про порозуміння.

У заході взяли участь 22 науково-педагогічних працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України, зокрема проєктні групи ОП «Психологія», «Педагогіка вищої школи», «Адміністративний менеджмент», «Управління навчальним закладом», члени Ради із забезпечення якості освіти БІНПО. До заходу також долучилися наші здобувачі вищої освіти «магістр» спеціальностей «Психологія», «Педагогіка вищої школи» та «Менеджмент».

Під час заходу зреалізовано низку завдань:

  • Підкреслити постійну роботу сфери вищої освіти України задля покращення якості навчання студентів.
  • Презентувати точки зору українських колег на різних рівнях вищої освіти, в тому числі регуляторних органів, викладачів і студентів.
  • Представити проблеми і успіхи українських колег у прагненні до якісного навчання студентів.
  • Поширювати інформацію про існуючі ініціативи Великобританії, спрямовані на підтримку українських закладів.
  • Проаналізувати британські та українські заклади освіти.
  • Запропонувати шляхи збереження високої якості надання послуг, одночасно підтримуючи студентів і співробітників, які стикаються з екстремальними умовами в національному масштабі.

Із вступним словом та привітаннями до присутніх звернулися Вікі Скотт, Генеральний директор Британського агентства із забезпечення якості вищої освіти, Андрій Бутенко, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України. Спікери наголосили, що постійне прагнення закладів вищої освіти до підвищення якості її надання має бути найпріоритетнішою ціллю в їх діяльності. Якісна освіта – одна із найважливіших запорук процвітання України. В умовах війни, коли відбувається масштабне вимушене переміщення здобувачів та працівників освіти, руйнація та пошкодження закладів освіти, поранення та загибель учасників освітнього процесу, система вищої освіти України, як ніколи, потребує нових творчих рішень, мобілізації зусиль педагогів, а також допомоги закордонних партнерів, одним із яких безумовно є Британське агентство.

Ольга Будник, радниця – уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, Наталія Стукало, заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України ознайомили присутніх із поточними викликами, з якими стикаються та які долають українські заклади вищої освіти, висвітлили проблеми та успіхи в українському секторі вищої освіти.

Особливо цікавими були обговорення в групових дискусіях, фасилітаторами яких були Артем Шаріпов, юрисконсульт програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Правосуддя для всіх», Людмила Таценко, керівниця відділу освітніх проєктів Британської ради в Україні, Олександр Длугопольський, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Проаналізовано існуючі ініціативи, які підтримують український сектор у Великій Британії, потенціал для розробки нових ідей, які допоможуть українським колегам підтримувати прагнення до якісного навчання студентів.

Інформація, озвучена під час зустрічі, буде неодмінно використана при плануванні та реалізації комплексу заходів щодо підвищення якості вищої освіти у БІНПО. Висловлюємо вдячність організаторам зустрічі за важливу, актуальну та корисну інформацію.

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ БІНПО ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ:

«ГРАНТИ EIC НА ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ІННОВАЦІЇ: ІНСТРУМЕНТИ PATHFINDER&TRANSITION» (ПРОЄКТ EU4USOCIETY)

23 серпня 2022 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у вебінарі: «Гранти EIC на дослідження та інновації: інструменти Pathfinder&Transition».

Вебінар проводився в рамках проєкту «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС», який фінансуєтсья Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» у межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Виконавцями Проєкту є ГО «Агенція Європейських Інновацій» разом із партнерами.

Мета вебінару: представити актуальні конкурси 2022 року інструментів EIC Pathfinder та EIC Transition Європейської інноваційної ради, яка є частиною програми Горизонт Європа, покрокові процедури успішної підготовки проєктних пропозицій.

Основні спікери вебінару:

  • Юрій Нікітін, експерт Європейських програм та проєктів, провідний науковий співробітник ІНМ ім. Бакуля НАН України, доктор технічних наук,
  • Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом ІКТ.

Під час вебінару було розглянуто такі важливі питання:

  • Європейська інноваційна рада та основні види проєктів, які вона підтримує.
  • Особливості  інструментів EIC Pathfinder та EIC Transition.
  • Рекомендації EIC до проєктних пропозицій Pathfinder та Transition.
  • Покрокові процедури успішної підготовки проєктних пропозицій Pathfinder та Transition.
  • Пошук партнерів.
  • Експертна оцінка проєктних пропозицій.
  • Рекомендації для українських організацій.

Спікери вебінару звернули увагу учасників, що в лютому 2022 року Комісія ухвалила річну робочу програму Європейської інноваційної ради (EIC), в якій представлено можливості фінансування на суму понад 1,7 мільярд євро через конкурси 2022 року. Перші конкурси EIC розпочались у 2021 року. Третя основна частина програми «Горизонт Європа» має загальний бюджет у обсязі понад 10 мільярдів євро на 2021 – 2027 роки. У червні 2022 року у робоча програму EIC було внесено ряд доповнень, серед яких: відкриття додаткового конкурсу пропозицій, спрямованих на інноваційну високотехнологічну спільноту України, яка має міцний потенціал для створення проривних інновацій. Разом з тим українські організації мають можливість подавати свої проєктні заявки на всі інструменти Європейської інноваційної ради:  Pathfinder,  Transition та Accelerator.

Висловлюємо слова щирої вдячності організаторам та спікерам заходу за розкриття важливих  тем, адже конкурси інструментів EIC Pathfinder та EIC Transition Європейської інноваційної ради є особливо актуальними для представників дослідницького сектору, зокрема закладів вищої освіти та дослідницьких організацій.

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ БІНПО ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ:

«КОНКУРСИ КЛАСТЕРУ «CLIMATE, ENERGY AND MOBILITY» ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»

16 серпня 2022 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у вебінарі: «Конкурси кластеру «Climate, Energy and Mobility» програми «Горизонт Європа».

Організатори події: UA NCP Horizon Europe Network та Agency of European innovations/Агенція європейських інновацій.

Вебінар проводиться в рамках проєкту «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС», який фінансуєтсья Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Виконавцями Проєкту є ГО «Агенція Європейських Інновацій» разом із партнерами.

Проєкт «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС» має на меті  залучити ширше коло українських організацій до участі у конкурсах дослідницьких та інноваційних програм ЄС через комплекс заходів з інформаційної та консультативної підтримки,  а також просування партнерських профілів українських організацій у міжнародних інноваційних мережах та базах. Заплановано разом з активними організаціями ідентифікувати основні бар’єри та труднощі українських організацій щодо підготовки та виконання дослідницьких та інноваційних проєктів у рамках програм ЄС та надати рекомендації ключовим стейкголдерам України та ЄС. 

Спікерами вебінару виступили:

  • Артур Воронич, директор Центру міжнародного співробітництва Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом Енергетика;
  • Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом ІКТ.

На вебінарі було презентовано актуальні конкурси 2022 року кластеру 5 «Climate, Energy and Mobility» програми «Горизонт Європа», обговорено можливості участі українських організацій за відкритими конкурсами (тематика конкурсів та процедури формування спільних міжнародних консорціумів).

Під час вебінару його учасниками було розглянуто такі актуальні та важливі теми як:

  • Адаптація до зміни клімату.
  • Відкриті конкурси у кластері 5 Climate, Energy and Mobility:
    • D2 – Батареї.
    • D3 – Відновлювальна енергетика.
    • D4 – Будівлі, Індустрія.
    • D6 – Мультимодальні перевезення, логістика, інфраструктура.
  • Конкурси партнерства Clean Hydrogen.
  • Історії успіху для муніципалітетів.
  • Синергія тематики кластеру 5 «Climate, Energy and Mobility» з іншими програмами ЄС.
  • Основні складові елементи досягнення успіху у грантових конкурсах європейських програм.
  • Як готуватись до нових конкурсів у програмі «Горизонт Європа».

Участь у конкурсних програмах міжнародних проєктів, пов’язаних із повномасштабним упровадженням компонентів відновлювальної енергетики та енергозбережувальних технологій, є практичною гарантією скорочення витрат на експлуатацію та обслуговування будь-яких об’єктів, зокрема закладів освіти. Сьогодні окреслені питання набувають особливого значення, адже відповідна проєктна діяльність дозволяє частково зменшити негативні наслідки від суттєвого зменшення обсягів бюджетного фінансування закладів освіти через кризові явища, спричинені війною росії в Україні.

Висловлюємо вдячність організаторам вебінару за розкриття важливих і актуальних тем.

МІЖНАРОДНЕ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

«АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ПРИ ПІДГОТОВЦІ БАКАЛАВРІВ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ»

(м. Люблін, Республіка Польща)

Із 20 по 27 червня 2022 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України пройшли міжнародне підвищення кваліфікації на тему: «Академічна доброчесність при підготовці бакалаврів в країнах Європейського Союзу та Україні» (м. Люблін, Республіка Польща).

У міжнародному підвищенні кваліфікації взяли участь 22 науково-педагогічні працівники Інституту, які беруть участь в організації та реалізації освітнього процесу зі здобувачами освіти.

Організаторами міжнародного підвищення кваліфікації виступили: Нуково-дослідний інститут Люблінського науково-технологічного парку та Громадська організація «Міжнародна фундація науковців та освітян».

Мета підвищення кваліфікації: звернути увагу освітян на питання впровадження академічної доброчесності в закладах вищої освіти України та актуальні аспекти Європейського досвіду дотримання академічної доброчесності при підготовці бакалаврів.

Тривалість/обсяг: 45 годин (1,5 кредиту ЄКТС).

Під час підвищення кваліфікації його учасники мали можливість розвинути такі компетентності: професійні та загальні навички використання Європейського досвіду в закладах освіти щодо впровадження академічної доброчесності при підготовці бакалаврів. Види діяльності: лекційних – 12 год., практичних – 20 год., самостійна робота – 13 годин.

Учасниками було опрацьовано такі теми, як: «Впровадження академічної доброчесності у закладах вищої освіти», «Сучасні світові стандарти академічного письма: від теорії до практики (з урахуванням вимог провідних світових видавництв та університетів)», «Розвиток культури академічної доброчесності при підготовці бакалаврів в Україні», «Актуальні аспекти Європейського досвіду дотримання академічної доброчесності при підготовці бакалаврів».

Після завершення виконання програми міжнародного підвищення кваліфікації учасники отримали сертифікат учасника Міжнародного підвищення кваліфікації (вебінару) «Академічна доброчесність при підготовці бакалаврів в країнах Європейського Союзу та Україні», що відповідає вимогам міжнародних стандартів. У БІНПО здійснюється навчання осіб для здобуття освітнього ступеня «бакалавр» і «магістр»  за спеціальностями: «Охорона праці», «Дизайн», «Педагогіка вищої школи», «Психологія», «Менеджмент». Набуті знання допоможуть розширити спектр навчальних інструментів, які можна використовувати в освітній діяльності, розвивати власну траєкторію роботи із здобувачами освіти, використовуючи сучасні методи та прийоми розвитку креативного, критичного та логічного мислення.

ПРОГРАМА МІЖНАРОДНОГО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ 

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ БІНПО ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ ОНЛАЙН-СЕМІНАРІ

«МІЖНАРОДНА ОСВІТНЯ СПІВПРАЦЯ ЯК ПРИКЛАД РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ФАХІВЦЯ»

(Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży (Polska)

23 червня 2022 року науково-педагогічні працівники, здобувачі освіти Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у Міжнародному науково-педагогічному онлайн-семінарі: «Міжнародна освітня співпраця як приклад розвитку професійної майстерності фахівця».

Захід проводився на базі Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży (Polska) (Вищої Школи Агробізнесу в Ломжі (Польща)) та здійснювався в рамках підвищення кваліфікації як складової навчання впродовж життя. Тривалість навчання: 6 год. (0,2 кредити ЕСТS).

Участь у Міжнародному науково-педагогічному онлайн-семінарі: «Міжнародна освітня співпраця як приклад розвитку професійної майстерності фахівця» взяли участь 25 науково-педагогічних працівників, Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, здобувачі освіти спеціальностей «Педагогіка вищої школи», «Психологія», «Менеджмент» (спеціалізацій «Управління навчальним закладом», «Адміністративний менеджмент»).

Спікери онлайн-семінару: Анджей Борусевич, декан із сільськогосподарських та інженерно-технічних наук Вищої Школи Агробізнесу в Ломжі, професор, доктор сільськогосподарських наук, Зоя Шарлович, кандидатка педагогічних наук, завідувачка відділення післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів КВНЗ «Житомирський медичний інститут» Житомирської обласної ради та Христина Хворост, заступниця директора з навчально-наукової роботи та міжнародної співпраці, кандидатка психологічних наук.

Спікери поділилися з учасниками досвідом міжнародної співпраці та підготовки здобувачів освіти. Особливо важливим аспектом семінару була можливість участі усіх його учасників у дискусії через перекладача з польськими колегами.

Міжнародна освітня співпраця закладу вищої освіти є не тільки запорукою професійного зростання його персоналу, а й одним із основних чинників підвищення рівня ефективності наукової роботи та якості освітнього процесу. Відтак БІНПО приділяє значну увагу даному напряму своєї діяльності. Так, лише у першому півріччі 2022 року у межах міжнародної освітньої співпраці науково-педагогічні працівники Інституту взяли участь у 7 освітньо-наукових заходах, реалізованих спільно із закордонними партнерами БІНПО.

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ І СТУДЕНТИ БІНПО ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ:

«АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ЯК РУШІЙНА СИЛА ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ: КЕЙСИ АКРЕДИТАЦІЙНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ»

14 червня 2022 року стартував цикл тренінгів «Академічна доброчесність як рушійна сила підвищення якості вищої освіти: кейси акредитаційної експертизи». Науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України та здобувачі освітнього рівня «магістр» спеціальностей «Психологія», «Педагогіка вищої школи», «Менеджмент» долучились до тренінгів з дотримання принципів академічної доброчесності.

Організатором тренінгів виступив Центр розвитку кадрового потенціалу Сумського державного університету.

Спікери:

  • Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, керівник Групи сприяння академічної доброчесності Сумського державного університету, Міжнародний інженер-педагог (ENG PAED IGIP);
  • Юрій Волк, керівник Лабораторії дослідження академічної доброчесності Сумського державного університету.

Було зареєстровано понад 300 учасників з різних закладів вищої освіти.

Навчання триватиме з 14 по 16 червня 2022 року. Упродовж трьох днів роботи передбачено розгляд таких питань: аналіз нормативної бази ЗВО в частині забезпечення академічної доброчесності; критерії оцінювання системи забезпечення академічної доброчесності під час акредитаційної експертизи; академічна доброчесність у звітах самооцінювання та звітах експертної групи – кейси.

У першому занятті на тему: «Аналіз нормативної бази ЗВО в частині забезпечення академічної доброчесності» взяли участь 22 науково-педагогічних працівників Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України та здобувачі вищої освіти «магістр» спеціальностей «Психологія», «Педагогіка вищої школи», «Менеджмент».

Спікери роз’яснили особливості застосування академічної доброчесності та вимоги до неї в роботі закладів вищої освіти, тестування нормативної бази ЗВО в частині забезпечення академічної доброчесності. Окреслено ключові аспекти здійснення акредитаційної експертизи ЗВО на предмет академічної доброчесності. Запропоновано до дискусійного обговорення модель оптимальної схеми створення системи/нормативної бази академічної доброчесності ЗВО.

Під час тренінгу спостерігалася висока активність його учасників. Усі присутні мали можливість поставити спікерам запитання й отримати на них вичерпні відповіді.

Бажаємо всім учасникам плідної роботи, ефективної комунікації та професійного розвитку.

БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ:

«ПРОЦЕДУРИ ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА КОНКУРСИ ПРОГРАМИ
ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»
(UA NCP HORIZON EUROPE NETWORK, ПРОЄКТ EU4USOCIETY)

14 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у вебінарі: «Процедури підготовки та подання заявок на конкурси програми Горизонт Європа».

Вебінар проводився в рамках проєкту «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС», який фінансується Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» у межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Організатори події: UA NCP Horizon Europe Network та Agency of European innovations/Агенція європейських інновацій.

Мета вебінару – представити основні формальні процедури підготовки і подання проєктної заявки на конкурси програми Горизонт Європа та обговорити можливі проблемні ситуації та типові помилкові дії українських організацій у цих конкурсах.

Спікером вебінару виступив Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом ІКТ, котрий має власний досвід подання і реалізації проєктів у програмі Горизонт 2020 та Горизонт Європа.

Horizon Europe («Горизонт Європа») – це 7-річна науково-дослідна програма Європейського Союзу, яка прийде на заміну програмі «Горизонт 2020». План програми «Горизонт Європа» передбачає підвищення фінансування науки в ЄС на 50% впродовж 2021-2027 років.

Завданнями програми є:

  • Зміцнення європейського науково-технологічного фундаменту та Європейського дослідницького простору.
  • Підвищення європейської інноваційної конкурентоздатності та створення нових робочих місць.
  • Реалізація громадських пріоритетів і підтримка європейської соціоекономічної моделі та європейських цінностей.

Під час вебінару його учасниками було розглянуто такі теми:

  • Як знайти свій конкурс?
  • Як правильно прочитати умови конкурсів?
  • EU-Login та інші акаунти для реєстрації у базах (порталах) ЄС.
  • Які є особливості щодо підготовки інформації про організацію для участі у конкурсах?
  • Розміщення партнерського профілю на порталі фінансування.
  • Початкові кроки з формування проєктної заявки: Форма А та особливості її заповнення.
  • Підготовка частини B. Основні складові проєктної заявки.
  • Подання заявки до дедлайну.
  • Як буде відбуватись процес оцінки проєктної заявки.
  • Отримання тексту поданої заявки та очікування результатів оцінки.

У контексті діяльності Програми знаковим є те, що в умовах воєнного стану Правлінням Національного банку України було внесено зміни до Постанови від 24.02.2022 №18. Таке рішення прийнято 28 липня 2022 року. Зміни спрощують процедуру перерахування коштів  координаторами проєктів/програм міжнародної технічної допомоги прикордонного співробітництва, що фінансуються Європейським Союзом, іноземним співвиконавцям. Відтак координатори проєктів, що виконуються в межах програми «Горизонт Європа», можуть перераховувати кошти іноземним співвиконавцям проєктів без звернення до Міністерства освіти і науки України та погодження окремого дозволу НБУ. Це забезпечить належне виконання зобов’язань українських організацій у межах теперішніх угод.

Висловлюємо вдячність організаторам вебінару за розкриття важливих і актуальних тем.


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial