УЧАСТЬ БІНПО В МІЖНАРОДНОМУ ПРОЄКТІ «БАГАТОРІЧНА ПРОГРАМА СТІЙКОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ» ЗА ПІДТРИМКИ ФОНДУ «EDUCATION CANNOT WAIT»

01.07. 2025

Із 27 по 29 червня 2025 року відбулася робоча офлайн-зустріч команди розробників модельних навчальних програм у рамках проєкту «Багаторічна програма стійкості для України», що реалізується за підтримки фонду «Education Cannot Wait» у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

До складу команди розробників модельних навчальних програм увійшли науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України: Ірина Кучеренко, учений секретар, доктор педагогічних наук, професор кафедри технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти; Лідія Мамчур, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки, психології та менеджменту; Андрій Геревенко, старший викладач кафедри технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти.

Захід став ключовим етапом діяльності Міжнародного проєкті, спрямованого на створення цілісної системи модельних навчальних програм загальноосвітніх дисциплін із професійним спрямуванням та сучасного навчально-методичного забезпечення для інтеграції в освітній процес закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Презентація результатів роботи відбулася у конференц-залі готельного комплексу в селі Поляниця Івано-Франківської області.

Науково-педагогічні працівники БІНПО презентували модельні навчальні програми та навчально-методичне забезпечення для ЗП(ПТ)О транспортної галузі, а також продемонстрували, як ці матеріали будуть представлені викладачам для їх подальшого впровадження в освітній процес. Розроблене навчально-методичне забезпечення включає: інтерактивні інструкції, відеогайди, інфографіку, дорожні карти, проєкти, дискусії, що забезпечують доступність і практичність використання в освітній практиці. Матеріали розроблені для закладів професійної (професійно-технічної) освіти транспортної галузі та враховують регіональні особливості, що сприяє гнучкості освітнього процесу та його відповідності вимогам сучасного ринку праці. Робоча зустріч дозволила фіналізувати модельні програми, узгодити їх із чинними освітніми стандартами та підготувати до впровадження в систему професійної освіти України.

Участь представників БІНПО підкреслила їхній значний внесок у розвиток інноваційної, інклюзивної та компетентнісно орієнтованої професійної освіти, що є основою для якісної підготовки майбутніх фахівців транспортної галузі. Проєкт є важливим кроком у реалізації реформи професійної освіти, сприяючи формуванню фахівців нової генерації, готових до потреб повоєнного відновлення України викликів та запитів ринку праці.