БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ВЕКТОР РОЗВИТКУ АГРОЕКОСИСТЕМ УКРАЇНИ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»
06.06. 2025

05 червня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Євроінтеграційний вектор розвитку агроекосистем України: глобальні виклики та перспективи» на базі Державного біотехнологічного університету (м. Харків).
Мета конференції – створення міждисциплінарної дискусійної платформи для обговорення викликів, поширення академічних знань і передового досвіду ЄС в контексті сталого розвитку агроекосистем України, а також окреслення стратегічних орієнтирів формування ефективної моделі розумного екологічно-орієнтованого агровиробництва, гармонізованої з політиками та стандартами Європейського Союзу.
У конференції взяли участь понад 100 представників провідних вітчизняних та зарубіжних закладів вищої освіти: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця; Національний університет біоресурсів і природокористування України; Національна академія статистики, обліку та аудиту; Привілейований інститут управлінських бухгалтерів (СІМА) (Велика Британія); Європейський інститут безперервної освіти (EIDV) (Словацька Республіка); Міжнародна Академія Прикладних Наук у Ломжі (Республіка Польща); Державний університет прикладних наук імені Станіслава Сташиця в Пілі (Республіка Польща); Сілезька Академія (Республіка Польща); Міжнародний університет Daffodil (Народна Республіка Бангладеш); Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки»; ТДВ «Інститут обліку і фінансів» Національної академії аграрних наук; ГО «Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України»; Компанія «Дебет Плюс. Клименко Груп».
Конференція проводилася в межах реалізації грантового проєкту «Біокластери ЄС: досвід формування та управління для забезпечення сталості українських агроекосистем» (BioЕFM4Agro, №101176911) напряму Жан Моне програми Еразмус+.
Участь у конференції взяла Юлія Герасименко, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, доктор економічних наук, доцент із науковою доповіддю: «Маркетингова стратегія як елемент інноваційного управління ЗВО: шлях до сталого розвитку та євроінтеграції України (досвід БІНПО)».
Роботу Міжнародної конференції розпочав Валерій Михайлов, проректор з наукової роботи Державного біотехнологічного університету, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреата Державної премії України, доктор технічних наук, професор.
Із вітальним словом до учасників конференції звернулися: Андрій Кудряшов – в.о. ректора Державного біотехнологічного університету, кандидата технічних наук (м. Харків, Україна); Тетяна Ларіна, декан факультету економічних відносин та фінансів, доктор економічних наук, професор (м. Харків, Україна); Валерій Жук – голова Ради ГО «Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України», головний науковий співробітник Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», доктор економічних наук, професор, академік НААН, тренер проєкту BioЕFM4Agro; Людмила Гнатишина – завідувач кафедри обліку та оподаткування Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, доктор економічних наук, професор (м. Львів, Україна).
На пленарному засіданні Міжнародної конференції із науковими доповідями виступили 6 спікерів, які порушили низку актуальних тем: глобальні та європейські стратегії сталого розвитку: виклики та перспективи для агроекосистем України; біоекономіка як стратегічна платформа досягнення цілей Green Deal, декарбонізації, розвитку сільських територій та харчової безпеки; трансфер інновацій та інтеграція європейських практик у розвиток агроекосистем в Україні; формування та розвиток біокластерів: досвід ЄС і український потенціал; фінансові та інвестиційні механізми підтримки інновацій в агроекосистемах у контексті політик та інструментів ЄС; інтелектуалізація інформаційного забезпечення управління розвитком агроекосистем: досвід та кращі практики ЄС; маркетингові стратегії та комунікації сталого агровиробництва в європейському просторі; управління трансформацією агроекосистем в умовах євроінтеграції: стратегії, ризики та адаптаційні моделі; просторове планування та землевпорядкування для сталого використання аграрних ландшафтів: європейські підходи; інтеграція сучасних біотехнологій у агропродовольчі системи: безпечність, ефективність, нормативна гармонізація з ЄС; смарт-рішення BioTech, GreenTech і агроінженерії для адаптації та модернізації агроекосистем у контексті Європейського зеленого курсу; відновлювана енергетика в агроекосистемах: європейські практики декарбонізації та енергоефективності; геоінформаційні системи та моделювання екологічного стану аграрних територій в умовах змін клімату; агроекологічна логістика та ланцюги постачання в умовах зеленої трансформації ЄС; EdTech в аграрній освіті: підготовка фахівців нового покоління для сталого агросектору.
Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Євроінтеграційний вектор розвитку агроекосистем України: глобальні виклики та перспективи» була надзвичайно корисною для науково-педагогічних працівників БІНПО. Захід надав цінну та змістовну інформацію, яка сприяла професійному зростанню учасників, розширенню їхнього наукового світогляду та підвищенню обізнаності щодо сучасних тенденцій розвитку агроекосистем в умовах євроінтеграційних процесів.
Щиро дякуємо організаторам та спікерам Міжнародної науково-практичної конференції за практично цінну інформацію та можливість обмінятися досвідом!