БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ ОНЛАЙН-СЕМІНАРІ «ОБДАРОВАНІСТЬ: МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ШЛЯХИ РОЗВИТКУ»

26.05. 2025

 22-25 травня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту та кафедри технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти взяли участь у науково-практичному онлайн-семінарі «Обдарованість: методи діагностики та шляхи розвитку».

Організаторами семінару виступили: Національна академія педагогічних наук України, Інститут обдарованої дитини НАПН України, а також Національний центр «Мала академія наук України».

Участь у семінарі взяли: Михайло Жук, доцент кафедри технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти, кандидат філософських наук, доцент; та Ілля Пахомов, старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти.

Мета семінару полягала у обговоренні актуальних проблем і перспектив ідентифікації та розвитку обдарованості дітей і молоді в умовах воєнного стану, актуалізація ефективних методів виявлення обдарованості, обговорення інноваційних технологій та організаційних рішень, що сприяють реалізації потенціалу обдарованої особистості.

Участь у семінарі взяли більше 100 осіб: науковці Національної академії педагогічних наук України; педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти; представники департаментів та управлінь освіти, інститутів післядипломної освіти; аспіранти й магістранти; усі зацікавлені тематикою семінару.

Наукова тематика семінару була досить широка, вона включала наступні тематичні напрями: «Сучасні підходи і тенденції педагогічної та психологічної діагностики обдарованості», «Діагностика чинників розвитку обдарованої особистості в умовах воєнного стану», «Інформаційно-комунікаційні технології в діагностиці, моніторингу та супроводі розвитку обдарованої особистості», а також «Організація освітнього середовища для підтримки та розвитку обдарованості в умовах війни».

22 травня 2025 року відбулося відкриття семінару. З мотиваційними промовами до учасників конференції звернулися: Василь Кремень, доктор філософських наук, професор, академік НАН України, академік НАПН України, президент НАПН України; Станіслав Довгий, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, академік НАПН України, президент Національного центру «Мала академія наук України», а також Максим Гальченко, доктор філософських наук, член-кореспондент
НАПН України, директор Інституту обдарованої дитини НАПН України.

 Після мотиваційних промов відбулися онлайн-доповіді. Свої доповіді представили 18 провідних науковців наукових установ та закладів вищої освіти. Після цього семінар продовжився секційними доповідями. Було заслухано 20 наукових доповідей, серед яких великий інтерес присутніх викликала доповідь Іллі Пахомова, старшого викладача кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО, з теми «Діагностика обдарованості учасників освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти в процесі розвитку їх громадянської ідентичності».

23 травня 2025 року семінар продовжився науково-практичними заходами і розпочався з майстер-класу доцента кафедри технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти БІНПО Михайла Жука з теми «Обдарованість як пріоритет освіти 4.0 в умовах воєнного стану». Всього учасникам семінару було презентовано 10 майстер-класів.

Вважаємо, що науково-практичний семінар надав багато корисної та цікавої інформації для науково-педагогічних працівників БІНПО, дозволив їм глибше зрозуміти сутність ідентифікації та розвитку обдарованості особистості в умовах воєнного стану та сучасних цивілізаційних викликів.

Після завершення науково-практичного семінару його учасники подякували організаторам за проведення цього заходу, а вони, в свою чергу, подякували учасникам за цікаві та корисні доповіді та майстер-класи.