У БІНПО ПРОЙШЛИ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ РОЗРОБНИКІВ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УМОВАХ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ

18.05. 2025

З 12 по 16 травня 2025 року У БІЛОЦЕРКІВСЬКОМУ ІНСТИТУТІ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ДЗВО «УМО» НАПН УКРАЇНИ ВІДБУЛИСЯ КОРОТКОТЕРМІНОВІ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ за освітньо-професійною програмою «Застосування цифрових технологій і штучного інтелекту при розробленні навчально-методичного забезпечення підготовки майбутніх кваліфікованих робітників в умовах профільної освіти».

З метою реалізації завдань Державного стандарту профільної середньої освіти за професійним спрямуванням Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти системно впроваджує короткотермінові програми підвищення кваліфікації за кошти фізичних та юридичних осіб.

Участь у курсах взяли викладачі професійно-теоретичної підготовки та майстри виробничого навчання ЗП(ПТ)О з Харківської, Сумської, Київської, Миколаївської та Донецької областей.

Упродовж 5 днів слухачі курсів підвищення кваліфікації опановували програму обсягом 45 годин (1,5 ЄКТС), яка складалася з трьох змістових модулів:

Модуль 1. Застосування технологій штучного інтелекту при розробленні навчально-методичного забезпечення. Модуль був спрямований на формування цифрової компетентності, здатності впроваджувати штучний інтелект на різних етапах освітнього процесу, використовувати навчальні програми та онлайн-ресурси з ШІ при створенні навчально-методичного забезпечення, а також уміння ефективно працювати з ChatGPT;

Модуль 2. Сучасні онлайн-інструменти для створення навчальних матеріалів у профільній освіті. Модуль орієнтувався на розвиток науково-методичної підготовки, цифрової та інформаційної грамотності. Слухачі опанували інструменти створення освітніх симуляторів, а також імерсивні технології, що активно впроваджуються у профільну освіту;

Модуль 3. Реалізація принципів універсального дизайну у створенні інклюзивного освітнього контенту. Модуль передбачав набуття вмінь створення НМЗ із застосуванням онлайн-інструменту Canva, реалізації принципів універсального дизайну, проєктування інклюзивного освітнього середовища та адаптації й модифікації матеріалів до потреб різних груп здобувачів освіти.

Упродовж навчання на курсах учасники ознайомилися з можливостями генеративного ШІ (зокрема ChatGPT), інструментами персоналізації навчального контенту, сучасними платформами для створення інфографіки, відеоінструкцій, освітніх симуляторів та цифрових мап. Значну увагу було приділено створенню методичного забезпечення до мобільних додатків, а також адаптації навчального контенту відповідно до потреб здобувачів з особливими освітніми потребами.

У межах комплексного заліку слухачі представили власні розробки – цифрові інструкції, інтерактивні обкладинки, інфографіку, освітні афіші та відеогайди, виконані з використанням сучасних цифрових інструментів та технологій штучного інтелекту. Презентовані матеріали стануть основою для формування навчально-методичного контенту до модельних програм профільного спрямування.

Освітній процес на курсах підвищення кваліфікації забезпечували викладачі-практики кафедри технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти БІНПО: Галина Коссова-Сіліна, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри; Андрій Геревенко, старший викладач; Дарина Головко, старший викладач кафедри; Владислав Чертов, викладач кафедри.

Навчання поєднувало синхронні онлайн-лекції, семінарські заняття, проєктну роботу та обговорення практичних кейсів. Такий формат забезпечив практико-орієнтовану підготовку та дозволив слухачам одразу застосовувати здобуті знання у практичній педагогічній діяльності.

Усі учасники курсів отримали паперові та електронні свідоцтва про підвищення кваліфікації, що є можливим завдяки інтеграції БІНПО до єдиної атестаційної системи (ЄАС).

Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти висловлює щиру подяку всім учасникам за активну позицію, професіоналізм і готовність до впровадження інновацій у систему професійної освіти!