БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ «КОЛИ З ВІЙНИ ПОВЕРНУТЬСЯ БАТЬКИ, ОБТЯЖЕНІ ТРАВМАТИЧНИМИ ПЕРЕЖИВАННЯМИ ТА СТРЕСОМ, — ЯК МИ МОЖЕМО ЇМ ДОПОМОГТИ Й ПІДТРИМАТИ У БАТЬКІВСЬКІЙ РОЛІ»
01.05. 2025

29 квітня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, а також здобувачі вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» взяли участь у вебінарі з теми «Коли з війни повернуться батьки, обтяжені травматичними переживаннями та стресом, – як ми можемо їм допомогти й підтримати у батьківській ролі».
Вебінар став можливим завдяки Проєктному бюро Австрійської служби міжнародної співпраці в галузі освіти та досліджень (OeAD). Спікером вебінару виступила відома психотерапевтка докторка Барбара Прайтлер, авторка книжки «Ті, що зникли без сліду… Психотерапевтична робота з родичами осіб, які зникли без вісті».
У вебінарі взяли участь: Юлія Герасименко, завідувачка кафедри, докторка економічних наук, професорка; Лідія Мамчур, професорка кафедри, докторка педагогічних наук, професорка; Юлія Грибовська, доцентка кафедри, кандидатка економічних наук, доцентка; та Ілля Пахомов, старший викладач кафедри.
Проблему психологічної підтримки осіб, які перебувають у стані гострого стресу або мають посттравматичний стресовий розлад, важко переоцінити. Особливої актуальності вона набуває в умовах воєнного стану, коли тисячі людей отримують психологічну травму. Особливо це актуально для учасників бойових дій. Для практичних психологів важливо зрозуміти алгоритм надання психологічної допомоги цим клієнтам. Тому практичний досвід роботи з психологічної підтримки осіб з психологічними травмами, який має докторка Барбара Прайтлер, надзвичайно цікавий та корисний для практикуючих та майбутніх психологів.
На початку семінару Барбара Прайтлер розповіла присутнім про значення термінів «психічна травма», «посттравматичний стресовий розлад» та «дисоціації». Вона наголосила, що дисоціації можуть бути як незагрозливими, так і мати форму психічного розладу. Особливу увагу вона на звернула на особливості роботи з психічною травмою батьків, які повернулися з війни, та їх дітей, на необхідність вольового самоконтролю поведінки, особливо агресивності, страху та тривоги.
Наприкінці пані Барбара розповіла присутнім психотерапевтичну притчу про черепаху, яка спочатку все втратила, але завдяки власним психологічним ресурсам та допомозі інших віднайшла новий сенс життя.
В основу вебінару були покладені матеріали з психоедукації, перекладені українською мовою (www.trauma-surviving.com). На наш погляд, вони допоможуть практичним психологам, які працюють з бітьками.
Вважаємо, що вебінар надав багато корисної та цікавої інформації для викладачів кафедри та здобувачів вищої освіти спеціальності «Психологія», дозволив їм глибше зрозуміти сутність психологічної допомоги особам у стані гострого стресу або які мають посттравматичний стресовий розлад.
Після завершення вебінару його учасники подякували організаторам та докторці Барбарі Прайтлер за теплу та дружню атмосферу, а також за надзвичайно корисну й актуальну інформацію, а вони, в свою чергу, відмітили їх активність та вмотивованість.