У БІНПО ПРОВЕДЕНО ВІДКРИТУ ЛЕКЦІЮ ДЛЯ СЛУХАЧІВ КУРСІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

02.04. 2025

 1 квітня 2025 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулася відкрита лекція на тему: «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагога ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану». Захід був організований для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О, які проходять курси підвищення кваліфікації на базі БІНПО.

У відкритій лекції взяли участь понад 70 осіб, серед яких: викладачі професійно-теоретичної підготовки, майстри виробничого навчання з Дніпропетровської області, аспіранти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, які проходять в БІНПО асистентську педагогічну практику.

До проведення відкритої лекції залучено 6 спікерів: Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка; Володимир Кулішов, заступник директора з навчальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент; Ірина Кучеренко, вчена секретарка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка; Галина Коссова-Сіліна, завідувачка кафедри технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти, кандидатка педагогічних наук; Юлія Герасименко, завідувачка кафедри педагогіки, психології та менеджменту, докторка економічних наук, доцентка; Аліна Шматок, завідувачка відділу навчально-організаційної роботи БІНПО.

Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка, ознайомила присутніх з історією, структурою та основними напрямами діяльності БІНПО, можливостями для професійного розвитку педагогічних працівників в умовах формальної, неформальної та інформальної освіти. Вікторія Вікторівна звернула особливу увагу на розроблену в Інституті багаторівневу систему науково-методичного супроводу освітнього процесу на курсах підвищення кваліфікації, масові науково-практичні заходи, засновником яких є БІНПО та здобутки і перемоги колективу Інституту на сучасному етапі. Крім того, Вікторія Сидоренко ознайомила учасників відкритої лекції з розробленою в БІНПО Єдиною освітньо-цифровою екосистемою, що успішно функціонує сьогодні в Інституті.

Володимир Кулішов, заступник директора з навчальної роботи БІНПО, кандидат педагогічних наук, доцент зосередив увагу учасників відкритої лекції на онлайн активності та можливості, які сьогодні пропонує БІНПО для професійного розвитку педагогів. Володимир Сергійович ознайомив присутніх із наповненням офіційного вебсайту Інституту, зокрема з розділом «Слухачам курсів підвищення кваліфікації», низкою рубрик для неформальної освіти та професійного розвитку слухачів, цифровою бібліотекою БІНПО. Також Володимир Кулішов окреслив можливості БІНПО для здобуття освіти на другому (магістерському) рівні вищої освіти за спеціальностями 011 Освітні, педагогічні науки та 053 Психологія.  

Ірина Кучеренко, вчений секретар БІНПО, доктор педагогічних наук, професор, акцентувала увагу на трансформації системи професійної освіти, яка має стати більш відкритою до викликів ринку праці та гнучкою, щоб здобувачі освіти могли будувати індивідуальні освітні траєкторії відповідно до власних потреб і зацікавлень. Ірина Анатоліївна наголосила, що для успішної відбудови України необхідна нова генерація фахівців, які зможуть працювати з передовими технологіями, розробляти інноваційні продукти та модернізувати національну інфраструктуру. Це потребує системного підходу до розвитку людського капіталу, що включає реформування освітньої системи, підвищення якості освітніх програм і створення сприятливих умов для безперервного професійного розвитку в різних галузях. Було відзначено, що заклади професійної (професійно-технічної) освіти у сучасних умовах відіграють ключову роль у забезпеченні якісного освітнього процесу;  вони мають відповідати потребам держави, вимогам законодавства, національним та міжнародним стандартам професійної освіти, а також враховувати запити роботодавців та замовників освітніх послуг.

Завідувачі кафедр Галина Коссова-Сіліна (кафедра технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти) та Юлія Герасименко (кафедра педагогіки, психології та менеджменту) представили учасникам лекції комплексну систему освітньої, методичної, наукової та організаційної діяльності кафедр. Спікери акцентували увагу слухачів на можливостях додаткового навчання через короткотермінові курси за тематикою кафедр та поінформували про науково-практичні заходи, заплановані на 2025 рік. Також завідувачі розповіли про місію, візію, цінності та ключові завдання кафедр, ознайомили присутніх із кадровим складом та представили основні досягнення та перспективи подальшого розвитку кафедр.

Аліна Шматок, завідувачка відділу навчально-організаційної роботи БІНПО, представила слухачам систему роботи відділу, окреслила його ключові завдання, місію та візію, а також ознайомила з кадровим складом. Окрему увагу Аліна Олексіївна приділила особливостям співпраці з Навчально-методичними центрами професійно-технічної освіти та проаналізувала основні показники провадження освітнього процесу на курсах підвищення кваліфікації.

Щиро дякуємо всім учасникам відкритої лекції за активну та професійну взаємодію, за глибоке занурення в обговорювані теми та за продуктивну комунікацію, яка сприяла розвитку взаєморозуміння та обміну досвідом.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю та нові зустрічі на наших заходах!