БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ: ВИКЛИКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

21.03. 2025

 20 березня 2025 року викладачі кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України, здобувачі вищої освіти ОП «Педагогіка вищої школи», ОП «Психологія» взяли участь у вебінарі «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи».

Вебінар організовано Національним університетом «Запорізька політехніка» за підтримки Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та ГО «Прогресильні».

Модератор вебінару – Наталія Фурманова, декан факультету інформаційної безпеки та електронних комунікацій Національного університету «Запорізька політехніка».

Мета заходу – підвищення обізнаності учасників щодо проблем забезпечення академічної доброчесності, ознайомлення з перспективами розвитку національного законодавства України у цій сфері, а також обговорення сучасних викликів та можливостей, які виникають на перетині академічної доброчесності й розвитку штучного інтелекту. Вебінар спрямований на формування глибокого розуміння важливості дотримання академічної доброчесності у науковій та освітній діяльності.

У вебінарі взяли участь представники Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, ГО «Прогресильні», Національної команди експертів з реформування вищої освіти, підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, закладів освіти України та фахівці з питань академічної доброчесності зі Швеції і Великобританії.

Загальна кількість учасників вебінару склала понад 1000 учасників.

Відкрив онлайн-захід ректор Національного університету «Запорізька політехніка» Віктор Грешта. З вітальними словами виступили: голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій – Юлія Гришина та голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко.

У ході проведення вебінару обговорено актуальні теми, пов’язані з Міжнародними стандартами та Європейськими практиками у сфері формування простору академічної доброчесності, проєктом Закону України «Про академічну доброчесніть» № 10392, Інституційними порушеннями академічної доброчесності та заходами реагування на них, політикою із питань використання ШІ та інші.

Під час онлайн заходу спікерами представлено креативні та актуальні презентації.

Щиро дякуємо організатору заходу Національному університету «Запорізька політехніка» за надану можливість отримати актуальну та детальну інформацію щодо академічної доброчесності як обов’язкової складової якості освітньої діяльності.