ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У БІНПО В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ
28.02. 2025

за тиждень пройшли КПК 183 педагоги та керівники ЗП(ПТ)О,
6 навчальних груп
Із 24 лютого по 01 березня 2025 року на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України за різними моделями і формами підвищення кваліфікації пройшли 183 педагогічних працівника закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Організаційно-настановчий етап на курсах підвищення кваліфікації завершили 93 слухача (4 навчальні групи) за категоріями: «Викладачі професійно-теоретичної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти» (42 особи), «Майстри виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти» (51 особа) із 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Житомирської області:
– майстри виробничого навчання (куратор – професорка Ірина Кучеренко) на базі ДНЗ «Малинський професійний ліцей» (Житомірська область);
– викладачі професійно-теоретичної підготовки (куратор – професорка Юлія Герасименко) на базі ДНЗ «Житомирське вище технологічне училище»(Житомирська область);
– майстри виробничого навчання (куратор – старша викладачка Дар’я Головко) на базі ДНЗ «Малинський професійний ліцей» (Житомірська область);
– викладачі професійно-теоретичної підготовки (куратор – доцентка Юлія Грибовська) на базі ДНЗ «Житомирське вище технологічне училище» (Житомирська область).
27 лютого 2025 року завершили навчання за дистанційною формою слухачі за категорією «Викладачі професійно-теоретичної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти» та «Майстри виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти».
Відбувся захист випускних робіт. Членами комісії були доцент Володимир Кулішов, доцентка Юлія Грибовська та викладач Владислав Чертов.
24 лютого 2025 року розпочали навчання працівники Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» за категорією: «Персонал, що залучається до професійного навчання на виробництві. Психолого-педагогічний мінімум» у кількості 35 осіб. Підвищення кваліфікації персоналу, який залучається до професійного навчання на виробництві, орієнтоване на сприяння модернізації системи професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до сучасних потреб ринку праці, кращих міжнародних стандартів і практик для забезпечення реалізації права громадян на якісну та доступну професійну (професійно-технічну) освіту, створення умов для формування і розвитку актуальних професійних компетентностей особи, необхідних для її успішної професійної діяльності та самореалізації, а також розвитку трудових ресурсів як чинника економічного зростання держави.
З 24 лютого 2025 року розпочали навчання слухачі за категорією «Директори, заступники директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та НМЦ(К) ПТО» у кількості 46 осіб (1 навчальна група) із 33 областей України.
Усіх слухачів зареєстровано в єдиній атестаційній системі (ЄАС) України, що допомагає ефективно організувати процес підвищення кваліфікації педагогів, проходження ними атестації і сертифікації. На атестаційній платформі ЄАС оприлюднено освітньо-професійні програми, перелік компетентностей за кожною з них. Слухачі, які пройшли курси на базі БІНПО, мають можливість автоматично отримувати свідоцтва про проходження курсів підвищення кваліфікації в особистому кабінеті.
Освітній процес у БІНПО організовано за допомогою хмарного сервісу Microsoft Teams платформи Office 365 відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗПО та затверджених розкладів занять навчальних груп.
25 лютого 2025 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулась відкрита лекція «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагога ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану» для майстрів виробничого навчання та викладачів ЗП(ПТ)О, які проходять курси підвищення кваліфікації. В якості спікерів до лекції були залучені 6 науково-педагогічних працівників, завідувачів кафедр і структурних підрозділів БІНПО.
Бажаємо нашим слухачам курсів підвищення кваліфікації успіхів і наснаги в професійній діяльності. Віримо, що отримані під час курсів знання та навички дозволять підвищити ефективність освітнього процесу у власних закладах професійної освіти.
Тримаємо наш переможний освітянський стрій!