У БІНПО ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО ПСИХОЛОГІЧНОГО МІКРОКЛІМАТУ В ПЕДАГОГІЧНОМУ КОЛЕКТИВІ»
24.02. 2025

21 і 22 лютого 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулося планове засідання студії корпоративного тимбілдінгу для науково-педагогічних працівників Інституту, а також для здобувачів вищої освіти спеціальностей «Психологія», «Управління навчальним закладом» та «Педагогіка вищої школи». Засідання пройшло у формі семінару-практикуму з теми: «Формування позитивного психологічного мікроклімату в педагогічному колективі».
Модератором семінару виступив Ілля Пахомов, старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту.
На початку семінару Ілля Пахомов запропонувала присутнім відповісти на проблемне питання: «Як ви оцінюєте психологічний клімат у Вашому колективі?» та повідомив результати проведеного ним опитування педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Згідно опитування, майже половина респондентів (43%) назвали його нейтральним, а третина опитаних (35%) охарактеризували його як позитивний.
Далі Ілля Володимирович зупинився на визначенні поняття «психологічний мікроклімат», його функціях та чинниках формування, охарактеризував методи діагностики психологічного мікроклімату в педагогічному колективі (тестування, анкетування, бесіда, інтерв’ювання, соціометрія та референтометрія).
Потім Ілля Пахомов назвав ознаки позитивного мікроклімату у педагогічному колективі і детально охарактеризував деякі з них, насамперед: задоволеність педагогічних працівників умовами праці, їхню психологічну сумісність, гармонію формальних та неформальних відносин, демократичний стиль управління.
Модератор презентував видані на кафедрі навчально-методичні видання: навчально-методичний посібник «Профілактика професійного та емоційного вигорання педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти» (автор Ілля Пахомов), Конспект лекцій та Практикум із дисципліни «Психологія організації та управління персоналом» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія заочної форми навчання (акторка Лідія Горошкова). Дані навчально-методичні видання який є у відкритому доступі на сайті БІНПО та в Е- бібліотеці НАПН України. Вони містить тести, які дозволяють визначити рівень психологічного мікроклімату в колективі педагогічних працівників, а також практичні поради щодо його оптимізації.
Наприкінці модератор запропонував практичні поради щодо оптимізації психологічного мікроклімату у педагогічному колективі, насамперед заходи корпоративного тимбілдингу: формування командного духу, навичок командної роботи та згуртованості.
Презентовані авторські матеріали викликали жваву дискусію у присутніх, враховуючи надзвичайну актуальність теми для педагогічних працівників закладів освіти.
Щиро дякуємо модератору за цікаву, корисну та надзвичайно актуальну інформацію, яка спонукає замислитися про важливість позитивного психологічного мікроклімату у педагогічному колективі і своєчасного здійснення заходів корпоративного тимбілдінгу з метою його оптимізації.