БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ «НОВИЙ РІК… НАДІЯ ПОПРИ ВСЕ. КОНЦЕПЦІЯ НАДІЇ З ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТОЧКИ ЗОРУ У СЛАДНІ ЧАСТИ»

13.02. 2025

 12 лютого 2024    року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіт, а також здобувачі вищої освіти спеціальності «Психологія» взяли участь у вебінарі з теми «Новий рік… надія попри все. Концепція надії з психологічної точки зору у складні часи».

Вебінар став можливим завдяки Проєктному бюро Австрійської служби міжнародної співпраці в галузі освіти та досліджень (OeAD). Спікером вебінару виступила відома психотерапевтка докторка Барбара Прайтлер, авторка книжки «Ті, що зникли без сліду… Психотерапевтична робота з родичами осіб, які зникли без вісті».

У вебінарі взяли участь: Юлія Герасименко, завідувачка кафедри, докторка економічних наук, професорка; Юлія Грибовська, доцентка кафедри, кандидатка економічних наук, доцентка; та  Ілля Пахомов, старший викладач кафедри.

Проблему повернення надії на краще у складні часи важко переоцінити. Особливої актуальності вона набуває в умовах воєнного стану. Для практичних психологів важливо зрозуміти природу надії та особливості її розвитку у зневірених людей. Тому практичний досвід роботи з повернення надії, який має докторка Барбара Прайтлер, надзвичайно цікавий та корисний для практикуючих та майбутніх психологів.

На початку семінару Барбара Прайтлер розповіла присутнім, що надія – це очікування бажаного або ненастання небажаного завершення майбутніх подій. Надія є нашою внутрішньою найглибшою ідентичністю, вона спирається на потребу вичерпати власний потенціал. Також вона є реакцією на зовнішній світ, бо прагне створити справедливий і людяний світ, а отже є спонукою для суспільної активної діяльності людини. Надія позитивно впливає на психічне здоров’я: зменшує негативні психічні стани, допомагає справлятися з важкими життєвими ситуаціями, дає змогу зосередитися на позитивних результатах замість негативних. Надія має багато психологічних вимірів: емоції, почуття, стани, мислення, поведінка тощо. Також спікерка надала практичні поради, як повернути надію навіть у складні часи.   

В основу вебінару були покладені матеріали з психоедукації, перекладені українською мовою (www.trauma-surviving.com). На наш погляд, вони допоможуть практичним психологам, які працюють зі зневіреними людьми.

Вважаємо, що вебінар надав багато корисної та цікавої інформації для викладачів кафедри та здобувачів вищої освіти спеціальності «Психологія», дозволив їм глибше зрозуміти сутність психологічної допомоги людині у стані зневіри.

Після завершення вебінару його учасники подякували організаторам та докторці Барбарі Прайтлер за теплу та дружню атмосферу, а також за надзвичайно корисну й актуальну інформацію, а вони, в свою чергу, відмітили їх активність та вмотивованість.