У БІНПО ПРОЙШЛИ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ МЕТОДИСТИ ЗП(ПТ)О ТА НМЦ ПТО
09.02. 2025

Із 20 січня по 07 лютого 2025 року на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України пройшли курси підвищення кваліфікації слухачі за категорією «Методисти закладів професійної (професійно-технічної) освіти та навчально-методичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти».
Курси підвищення кваліфікації пройшли 40 осіб за освітньо-професійною програмою підвищення кваліфікації методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та навчально-методичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти за темою «Професійний розвиток методистів в умовах соціокультурних та освітніх викликів» (куратор – старший викладач Ілля Пахомов).
Професійний розвиток методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та навчально-методичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти є необхідною умовою досягнення якості освітніх процесів в мінливих умовах сьогодення, балансу між гнучкістю і стабільністю, творчістю та результативністю.
Метою освітньо-професійної програми підвищення кваліфікації «Професійний розвиток методистів в умовах соціокультурних та освітніх викликів» є розвиток інтегральної, ключових, загальних і фахових
компетентностей методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та навчально-методичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують результативність їхньої професійної діяльності та сприяють безперервному професійному та особистісному розвитку шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти в умовах соціальних трансформацій та євроінтеграційних процесів в освіті. Програма містить комплекс освітніх компонентів, зокрема змістових модулів, варіативних модулів (спецкурсів) тощо, спрямованих на досягнення визначених результатів навчання. Освітньо-професійну програму розроблено відповідно до комплексної теми НДР Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти «Трендвотчінг ринку праці в системі підготовки і підвищення кваліфікації фахівців в умовах повоєнного відновлення України» (0122U202007, 2022–2025 рр.).
Упродовж трьох тижнів слухачі курсів підвищення кваліфікації опановували актуальні для сучасного фахівця навчальні модулі: «Психолого-педагогічні засади організації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О», «Науково-методичний супровід професійного розвитку фахівці в умовах освітніх викликів», «Освітні інновації в професійній діяльності педагога ЗП(ПТ)О», «Цифрові технології і штучний інтелект у роботі методичної служби ЗП(ПТ)О».
До проведення курсів було залучено провідних науковців БІНПО, педагогів-практиків, ключових стейкґолдерів: професорів Вікторію Сидоренко, Ірину Кучеренко, доцентів Галину Коссову-Сіліну, Юлію Грибовську, Михайла Жука, Володимира Кулішова, старших викладачів Олену Гришаєву, Світлану Масліч, Іллю Пахомова, Світлану Шевчук, Дар’ю Головко, Андрія Геревенка.
Завершилися курси підвищення кваліфікації захистом випускних робіт. Кожен слухач презентував власні методичні напрацювання з теми випускної роботи, відповідав на питання членів комісії.
На думку методистів, під час проходження курсів підвищення кваліфікації вони не тільки отримали корисні знання, але й мали змогу обмінятися інноваційним методичним досвідом. Цікаві теми занять та активна взаємодія з викладачами стали основою продуктивної діяльності слухачів на курсах підвищення кваліфікації, допомогли їм отримати цінний професійний досвід.
Бажаємо нашим слухачам нових професійних здобутків!