У БІНПО ВІДБУЛИСЯ КОРОТКОТЕРМІНОВІ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ІЗ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
04.02. 2025

Із 29 січня по 1 лютого 2025 року на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулися курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О на тему: «Цифрові інструменти для інтерактивного онлайн-навчання та штучний інтелект у професійній діяльності педагога».
У навчанні взяли участь 34 педагогічні працівники з Київської, Дніпропетровської, Волинської, Донецької та Івано-Франківської областей.
Категорія слухачів включала директорів, заступників директорів із навчальної роботи, методистів, викладачів професійно-теоретичної підготовки, інженерів з охорони праці та майстрів виробничого навчання.
Навчання проходило за освітньо-професійною програмою «Штучний інтелект та цифрові інструменти для інтерактивного навчання в професійній діяльності педагога ЗП(ПТ)О: ризики, можливості та практичні кейси». Програма тривалістю 30 навчальних годин (1 кредит ЄКТС) складається з двох модулів: «Штучний інтелект у професійній діяльності педагога: ризики, можливості та практичні кейси» і «Цифрові інструменти для інтерактивного онлайн-навчання». Освітньо-професійна програма є короткотерміновою, після успішного її опанування набуваються або вдосконалюються необхідні для якісного виконання професійних завдань і функцій компетентності, а саме: розуміння основних принципів та можливостей використання штучного інтелекту та цифрових інструментів у навчальному процесі; уміння визначати потенційні ризики, пов’язані з використанням штучного інтелекту та цифрових інструментів у навчальному процесі, та розробляти стратегії їх управління; уміння створювати власні інтерактивні простори та освітні симулятори; знання ефективно використовувати цифрові інструменти для залучення учнів до навчання та створення інтерактивного середовища для навчання в ЗП(ПТ)О; уміння використовувати цифрові інструменти для створення освітніх симуляторів; володіння базовими цифровими навичками для ефективного використання технічних інструментів у створенні освітніх симуляторів; розуміння основних принципів роботи хмарних платформ для створення освітніх симуляторів; володіння інструментами та технічними аспектами з розробки симуляторів; знання основних принципів та методів забезпечення безпеки та конфіденційності даних під час використання штучного інтелекту та цифрових інструментів у навчанні.
Програма містить теоретичний матеріал, практичні завдання та вправи, які надають змогу слухачам курсів успішно оволодіти знаннями та практичними навичками з питань штучного інтелекту за цифрових інструментів в закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Загальною метою курсу є формування готовності педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти до неперервного професійного розвитку в умовах воєнного стану, формування, оновлення, поглиблення та систематизація знань, розвиток та удосконалення умінь із планування, організації та здійснення освітнього процесу у закладах професійної освіти на засадах компетентнісного, інтегрованого, цифрового та технічного підходів.
Колектив БІНПО висловлює вдячність слухачам курсів підвищення кваліфікації за активну участь і прагнення до професійного вдосконалення.