У БІНПО ВІДБУЛАСЯ ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДЛЯ СЛУХАЧІВ КУРСІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

29.01. 2025

 28 січня 2025 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулася відкрита лекція на тему: «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагога ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану».

Відкрита лекція організована для слухачів курсів (майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-теоретичної підготовки, старших майстрів ЗП(ПТ)О), які проходять підвищення кваліфікації на базі БІНПО у період з 27 по 31 січня 2025 року.

До лекції долучилося понад 120 слухачів курсів підвищення кваліфікації із Київської, Полтавської областей та м. Києва.

До проведення відкритої лекції долучилися п’ять спікерів: Володимир Кулішов, заступник директора з навчальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент; Ірина Кучеренко, учений секретар БІНПО, доктор педагогічних наук, професор; Галина Коссова-Сіліна, завідувач кафедри технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; Юлія Герасименко, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту, доктор економічних наук, доцент; Аліна Шматок, завідувач відділу навчально-організаційної роботи БІНПО.

Відкриту лекцію розпочав Володимир Кулішов, заступник директора з навчальної роботи БІНПО, кандидат педагогічних наук, доцент. У своєму виступі спікер ознайомив учасників із структурою та ключовими напрямами діяльності Інституту, а також із можливостями професійного зростання педагогічних працівників шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти. Володимир Сергійович акцентував увагу на багаторівневій системі науково-методичного супроводу освітнього процесу, яку розроблено в БІНПО для професійного розвитку педагогічних працівників ЗП(ПТ)О. Володимир Кулішов також підкреслив значущість масових науково-практичних заходів, започаткованих Інститутом, та зазначив досягнення колективу БІНПО, які стали свідченням успішної діяльності на етапі сьогодення.

Ірина Кучеренко, вчений секретар БІНПО, доктор педагогічних наук, професор, наголосила на важливій ролі вітчизняної професійної (професійно-технічної) освіти в період воєнного стану та в умовах повоєнного відновлення країни. Ірина Анатоліївна детально ознайомила педагогів ЗП(ПТ)О з ключовими положеннями нового Державного стандарту профільної середньої освіти, підкресливши можливості його ефективного впровадження на професійному рівні в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Завідувачі кафедр БІНПО – Галина Коссова-Сіліна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти, та Юлія Герасименко, доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту, представили широкий спектр діяльності своїх підрозділів. У виступах вони детально розповіли про систему освітньої, методичної, наукової та організаційної роботи кафедр, їх ключову місію, стратегічне бачення (візію), основні цінності і завдання. Особливу увагу було приділено кадровому потенціалу кафедр, який включає досвідчених викладачів і науковців, здатних забезпечити високий рівень професійного супроводу слухачів курсів підвищення кваліфікації. Також були презентовані напрями тематичних короткотермінових курсів, які пропонуються на базі БІНПО, включаючи сучасні інноваційні підходи до навчання, методики інтеграції інклюзивної освіти, питання охорони праці та психологічного супроводу освітнього процесу.

Аліна Шматок, завідувач відділу навчально-організаційної роботи БІНПО, ознайомила слухачів курсів з напрямами роботи відділу, ключовими функціями, завданнями, місією та візією. У своєму виступі  Аліна Олексіїівна акцентувала увагу на важливості тісної співпраці відділу з Навчально-методичними центрами професійно-технічної освіти, що дозволяє вдосконалювати організаційні аспекти освітнього процесу. Аліна Шматок ознайомила присутніх із підходами, які забезпечують ефективне управління курсами підвищення кваліфікації, акцентуючи увагу на процесах планування, організації та моніторингу навчальних заходів.

Завдяки високому професіоналізму спікерів учасники відкритої лекції отримали практичні рекомендації та інструменти для вдосконалення своєї педагогічної діяльності. Їхні виступи були змістовними, актуальними та надихнули на подальший розвиток і впровадження інновацій в освітній процес.

Щиро дякуємо всім учасникам відкритої лекції за активну участь, змістовну професійну взаємодію та конструктивне партнерство!