ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У БІНПО В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ
27.01. 2025

за тиждень пройшли КПК 173 педагогічних працівники ЗП(ПТ)О, 4 навчальних групи
Із 20 по 24 січня 2025 року на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України за різними моделями і формами підвищення кваліфікації пройшли 173 педагогічних працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти із Черкаської, Київської та Харківської областей.
Організаційно-настановчий етап на курсах підвищення кваліфікації завершили 173 слухачі (4 навчальні групи) за категоріями: «Викладачі професійно-теоретичної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти» (91 особа), «Майстри виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти» (42 особи) та «Методисти закладів професійної (професійно-технічної) освіти» (40 осіб) із Черкаської, Київської і Харківської областей.
І-й етап курсів підвищення кваліфікації пройшли 4 групи за очно-дистанційною, заочною та дистанційною формами навчання:
- викладачі професійно-теоретичної підготовки (куратор-тьютор – старший викладач Андрій Геревенко) на базі ДНЗ «Черкаське професійне училище будівельних технологій» (Черкаська обл.);
- майстри виробничого навчання (куратор-тьютор – професорка Юлія Герасименко) на базі ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» (Черкаська обл.);
- методисти закладів професійної (професійно-технічної) освіти, навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти (куратор-тьютор – старший викладач Ілля Пахомов) на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти (Київська обл.);
- викладачі професійно-теоретичної підготовки (куратор-тьютор – викладач Владислав Чертов) на базі Центру професійно-технічної освіти № 1 (Харківська обл.).
Освітній процес у БІНПО організовано за допомогою хмарного сервісу Microsoft Teams платформи Office 365 відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗПО та затверджених розкладів занять навчальних груп.
21 січня 2025 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти відбулась відкрита лекція «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагога ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану» для майстрів виробничого навчання, викладачів ЗП(ПТ)О та методистів ЗП(ПТ)О, які проходять курси підвищення кваліфікації. В якості спікерів до лекції були залучені 6 науково-педагогічних працівників, завідувачів кафедр і структурних підрозділів БІНПО.
23 січня 2025 року у БІНПО відбувся майстерклас: «Цифрові технології в ЗП(ПТ)О: створення безпечного освітнього середовища» для майстрів виробничого навчання, викладачів ЗП(ПТ)О та методистів ЗП(ПТ)О, які проходять курси підвищення кваліфікації.
Слухачі курсів підвищення кваліфікації пройшли «Вхідну анкету слухачів курсів ПК», що має за мету з’ясувати очікування замовників (споживачів) та визначити рівень якості надання освітніх послуг на курсах підвищення кваліфікації фахівців у галузі П(ПТ)О. Онлайн-опитування здійснювалося за такими блоками: якість змістового наповнення курсів підвищення кваліфікації, якість організації освітнього процесу на курсах, якість результатів підвищення кваліфікації, якість психологічного комфорту під час проходження курсів підвищення кваліфікації в умовах воєнного стану; навички Soft skills (неспеціалізовані, надпрофесійні, наскрізні), які важливі для якісного виконання професійних завдань і не пов’язані з конкретною професійною сферою та яких слухач хоче набути на курсах ПК; проблеми, які виникають під час підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання; форми проведення занять, найбільш оптимальні для організації навчання на курсах підвищення кваліфікації.
Бажаємо нашим слухачам курсів підвищення кваліфікації успіхів і наснаги в професійній діяльності. Віримо, що отримані під час курсів знання та навички дозволять підвищити ефективність освітнього процесу у власних закладах професійної освіти.
Тримаємо наш переможний БІНПОвський стрій!