У БІНПО ВІДБУЛИСЯ ЗВІТНІ КОНФЕРЕНЦІЇ З ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ ЗДОБУВАЧІВ ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
27.12. 2024
З 23 по 26 грудня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулися звітні конференції з переддипломної практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 073 «Менеджмент» (ОПП «Управління навчальним закладом») та 053 «Психологія» (ОПП «Психологія»).
Переддипломна практика є обов’язковим етапом практичного навчання
здобувачів вищої освіти освітнього рівня «магістр». Вона є невід’ємним складником процесу підготовки фахівця, забезпечує цілісний підхід в його професійній діяльності й оволодіння теоретичними і практичними аспектами професії. Практика спрямована на вирішення найважливіших питань у підготовці фахівця і вдосконалення його фахових умінь і навичок. Під час практики кожен здобувач освіти освітнього рівня «магістр» мав змогу перевірити свої теоретичні знання, практичні вміння та навички з обраного фаху, виявити власні здібності, переконатися у правильності вибору майбутньої професії.
Переддипломна практика покликана сформувати у майбутніх фахівців професійне мислення, уміння і навички розв’язувати практичні завдання, забезпечити оволодіння формами і методами роботи, сприяти усвідомленню
здобувачами освіти своїх особистісних якостей і рівня підготовки до майбутньої професійної діяльності, ознайомити їх із специфікою діяльності закладів освіти, установ та організацій різного профілю.
Переддипломна практика магістрів-психологів проходила на базі 143 установ, організацій та закладів освіти м. Біла Церква, Київської області та інших областей України, з якими укладено договори про співпрацю та проведення практичної підготовки здобувачів вищої освіти.
Здобувачі вищої освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент» (ОПП «Управління навчальним закладом») проходили переддипломну практику на базі 13 закладів освіти м. Біла Церква, Київської області та інших областей України, з якими укладено договори про співпрацю та проведення практичної підготовки здобувачів освіти.
Проходження практики відбувалося у кілька етапів: визначення плану роботи; знайомство з місцем практики, її керівництвом, структурою і функціонуванням бази практики, документацією; узгодження і затвердження
графіка роботи практиканта в закладі; планування заходів із виконання завдань практики; додбір і вивчення методичних матеріалів; виконання поточних фахових завдань у межах професійних можливостей практиканта; підбиття підсумків практики; отримання відгуку від керівника бази практики; оформлення звітної документації, а також підготовка до звітної конференції по захисту практики.
Керівники переддипломної практики об’єктивно оцінили здобутки студентів на практиці, відмітили важливість і необхідність отриманих практичних умінь і навичок для майбутньої професійної діяльності.
Бажаємо магістрам успіхів у написанні кваліфікаційної роботи та реалізації професійних задумів!