БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ В ОНЛАЙН-ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПРОГРАМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

12.11. 2024

 11 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь в онлайн-презентації нової програми підвищення кваліфікації для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування «Молодіжна політика, заснована на підходах участі», що затверджена Національним агентством України з питань державної служби 18 вересня 2023 року.

Захід здійснювався в рамках Проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ», спільно з Міністерством молоді та спорту України, Національним агентством України з питань державної служби та Українською асоціацією молодіжних рад.

Участь  у презентації програми взяли науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту: доцентка кафедри Юлія Грибовська, кандидатка економічних наук, доцентка; доцент кафедри Олег Фурс, кандидат психологічних наук; старший викладач кафедри Ілля Пахомов, а також викладач кафедри Владислав Чертов.

Презентація програми підвищення кваліфікації «Молодіжна політика, заснована на підходах участі» стала важливою подією для освітянської спільноти та зібрала понад 200 точок підключення. Участь у ній взяли науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів освіти, а також установ, які займаються підготовкою кадрів для державної служби та місцевого самоврядування. У ході заходу були розглянуті ключові аспекти Типової програми, її мета та завдання, зокрема, щодо підвищення рівня професійних компетентностей в контексті забезпечення участі молоді у формуванні та реалізації молодіжної політики в Україні.

Зі вступними словами до учасників заходу звернулися: Андрій Чесноков, заступник Міністра молоді та спорту України; Мачея Янчака, Голова Офісу Ради Європи в Україні; Людмила Рикова, директорка Генерального департаменту з питань професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Національного агентства України з питань державної служби; а також Максим Бондаренко, Голова Правління Української асоціації молодіжних рад.

Спікерами презентації виступили: Азовський Володимир, Вища школа публічного управління; Бабенко Олена, Полтавський регіональний центр
підвищення кваліфікації; Божко Олена, Гололобов Сергій, Миколаївський
регіональний центр підвищення кваліфікації; Голуб В’ячеслав і Шестаковська Тетяна, Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації, Чернігівський інститут інформації, бізнесу і права ЗВО «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая»; Діброва Владислав, Сумський регіональний центр підвищення кваліфікації; Рижук Ірина, Крушинська Алла, Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації; Янчик Тетяна, Рівненський регіональний центр підвищення кваліфікації.

Спікери розповіли, що Проєкт «Молодь за демократію в Україні: ІІІ Фаза» стартував у рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023–2026 роки. Він ґрунтується на результатах попереднього проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» (2020–2022 роки) та розширює його вплив, сприяючи розвитку молодіжної політики, орієнтованої на участь молоді, а також посилення молодіжної роботи в умовах війни та у післявоєнний період, враховуючи спеціальні потреби молодих людей.

Захід також став платформою для обміну досвідом серед провайдерів освітніх послуг, обговорення подальших кроків з підготовки кваліфікованих кадрів для реалізації програми на практиці, а також подальшої співпраці між українськими та міжнародними партнерами.

Одним з основних акцентів презентації було підкреслення важливості посилення професійних компетентностей викладачів і тренерів, які впроваджуватимуть навчання для державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. Вони повинні мати глибоке розуміння принципів молодіжної політики, заснованої на підходах участі, та бути готовими передавати ці знання для забезпечення ефективної участі молоді в демократичних процесах.

Метою програми є також розвиток партнерства між державними інститутами, місцевими органами влади, академічною спільнотою та молодіжними організаціями для створення сприятливих умов для активної участі молоді у політичних та соціальних процесах. Програма підвищення кваліфікації стане важливим кроком на шляху до реалізації молодіжної політики, що відповідає Європейським стандартам і підходам.

Проєкт підтримує Стратегію молодіжного сектору Ради Європи до 2030 року, а також відображає Національну стратегію державної молодіжної політики до 2030 року та Державну цільову соціальну програму «Молодь України» на 2021-2025 роки. Проєкт також заохочує зацікавлені сторони в Україні до впровадження та поширення Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи щодо доступу молоді до соціальних прав, молодіжної роботи, участі ромської молоді та захисту молоді.

Для подальшої реалізації програми Міністерство молоді та спорту України разом із Національним агентством України з питань державної служби розроблять рекомендації для освітніх установ, що здійснюють підготовку державних службовців, зокрема щодо організації тренінгів, семінарів та навчальних курсів для посадових осіб місцевого самоврядування.

Науково-педагогічні працівники БІНПО щиро вдячні за можливість доєднатись до масштабного проєкту, адже завдяки таким ініціативам Україна продовжує рухатися в напрямку створення ефективної та інклюзивної молодіжної політики, що ґрунтується на принципах участі та взаємодії молоді з державними інститутами.