У БІНПО ПРОЙШЛИ КОРОТКОСТРОКОВІ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ІЗ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

11.11. 2024

Із 6 по 9 листопада 2024 року на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України пройшли короткострокові курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О на тему: «Цифрові інструменти для інтерактивного онлайн-навчання та штучний інтелект у професійній діяльності педагога ЗП(ПТ)О».

Курси підвищення кваліфікації успішно пройшли 26 педагогічних працівників із Дніпропетровської, Волинської, Кіровоградської, Полтавської, Київської, Донецької областей. Освітній процес організовано дистанційно через платформу Microsoft Teams із використанням ресурсів «Методична скарбничка» і Консалтингового центру «Новітні педагогічні і виробничі технології».

Навчання відбулося за освітньо-професійною програмою «Цифрові інструменти для інтерактивного онлайн-навчання та штучний інтелект в професійній діяльності педагога ЗП(ПТ)О», що розроблена на основі науково-дослідної теми БІНПО «Трендвотчінг ринку праці в системі підготовки і підвищення кваліфікації фахівців в умовах повоєнного відновлення України» (0122U202007, 2022–2025 рр.). Освітньо-професійна програма курсу складалася із 30 навчальних годин (1 кредит ЄКТС).

Освітньо-професійна програма складалася із двох модулів: «Штучний інтелект у професійній діяльності педагога: ризики, можливості та практичні кейси»; «Цифрові інструменти для інтерактивного онлайн-навчання». Під час опанування освітньо-професійної програми педагоги отримали практичні навички для покращення освітнього процесу і розробки власних освітніх симуляторів, що сприятиме підвищенню якості дистанційного навчання.

Професійні можливості, набуті на курсах підвищення: розуміння принципів та можливостей використання штучного інтелекту в освітньому процесі; уміння визначати потенційні ризики, пов’язані з використанням ШІ; практичні навички в аналізі та вирішенні кейсів з використанням ШІ та цифрових інструментів; базові цифрові навички для ефективного використання технічних інструментів у створенні навчального контенту.

Цей курс став важливим кроком для розвитку цифрової грамотності педагогів, допомагаючи їм краще зрозуміти потреби учнів, оптимізувати навчальні матеріали та підготуватися до вимог сучасної освітньої системи.

Колектив БІНПО висловлює вдячність слухачам за активну участь і прагнення до професійного вдосконалення.