У БІНПО ВІДБУВСЯ МАЙСТЕРКЛАС «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ: АКТУАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ»
21.09. 2024
20 вересня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбувся майстерклас «Імерсивні технології: Актуальні тенденції в професійній освіті» у рамках роботи Оnline-академії цифрових технологій.
Організатори заходу – кафедра технологій навчання, охорони праці та дизайну БІНПО.
У засіданні Оnline-академії цифрових технологій взяли участь науково-педагогічні працівники БІНПО, педагоги ЗП(ПТ)О, фахівці навчально-методичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти, слухачі курсів підвищення кваліфікації, здобувачі освіти, роботодавці, замовники освітніх послуг і ключові стейкголдери. До майстеркласу долучилися понад 120 учасників з різних областей України (Київська, Одеська, Донецька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Закарпатська, Полтавська, Миколаївська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Вінницька, Сумська області). Зокрема, у заході брали участь представники ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг», ДНЗ «Мирноградський професійний гірничий ліцей», ДНЗ «Сєверодонецьке вище професійне училище», КЗО «Нікопольський центр професійної освіти «ДОР», ДПТНЗ «Сумське ВПУ будівництва і дизайну», Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації та інші.
Спікерами заходу виступили: Світлана Швидка, кандидатка фізико-математичних наук, доцентка кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну; Андрій Геревенко, старший викладач кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну.
Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професорка, звернулася із вступним словом і привітала всіх учасників заходу. Вікторія Вікторівна наголосила, що актуальною тенденцією в сучасній освіті є застосування імерсивних технологій, що передбачають створення гнучких, інформаційних середовищ та активну взаємодію з простором, з інформацією. Імерсивні технології нівелюють межі між реальним та віртуальним світом, дозволяють здобувати практичні знання у професійній сфері, зануритись в інформацію та навчатися у віртуальному, «штучному» просторі.
Під час майстеркласу Світлана Швидка схарактеризувала поняття «імерсивні технології» та розкрила можливості їх практичного застосування у професійній (професійно-технічній) освіті, окреслила переваги та проблеми побудови віртуального освітнього простору, зробила огляд існуючих додатків доповненої і віртуальної реальності, що використовуються в сучасному освітньому процесі.
Андрій Геревенко представив методику впровадження технологій віртуальної (VR) та доповненої реальності (AR) у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Детально розкрив особливості використання VR-тренажерів для різних професій, умови їх впровадження, а також навів приклади сучасних тренажерів, зокрема: Virtual AR та 3D AR. Учасники отримали покрокову інструкцію з налаштування VR-тренажерів, що дозволить ефективно інтегрувати ці технології в освітній процес. Особлива увага була приділена створенню методичних рекомендацій для підвищення якості практичної підготовки здобувачів освіти та покращення рівня цифрової грамотності педагогічних працівників.
Під час обговорення теми, Катерина Говор, викладачка Регіонального центру залізничного транспорту та агротехнічного сервісу та Люботинської гімназії №1, поділася досвідом використання платформи АR-Вook на заняттях із фізики і електротехніки. АR-інструменти стають у нагоді для підготовки здобувачів освіти за професією «Помічник машиніста». Для підготовки машиністів залізничного транспорту використовують різноманітні симулятори, що дозволяють відтворити реальні умови управління поїздом та тренувати необхідні навички у безпечному середовищі, моделювати різні залізничні лінії і маршрути, відтворювати реальні умови руху (погода, час доби, сигналізація), безпечно симулювати непередбачувані ситуації, зокрема аварії, несправності чи зміни сигналу.
Запис роботи майстеркласу «Імерсивні технології: Актуальні тенденції в професійній освіті» розміщено на офіційному ютуб-каналі БІНПО за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=V1Dqd0HYrJk
Дякуємо всім учасникам заходу за активну комунікацію та співпрацю!