БІНПО НАГОРОДЖЕНО ДИПЛОМОМ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ПРОЄКТУ «УКРАЇНА. НАУКОВЦІ Й ОСВІТЯНИ: НЕЗЛАМНІ У ВІЙНІ»

10.09. 2024

Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти ДЗВО УМО НАПН України нагороджено дипломом Всеукраїнського проєкту «Україна. Науковці й освітяни незламні у війні» за вагомий внесок в освітню, наукову, волонтерську, громадську діяльність, спротив російській агресії та вірність українській ідеї.

У однойменному виданні «Україна. Науковці й освітяни незламні у війні» представлена робота науковців і освітян в період воєнного стану. У цей нелегкий час у науковців-педагогів і освітян особлива місія – формувати психологічну стійкість, світоглядй ціннісну сферу особистості.  Непоодинокі випадки, коли саме у воєнний час, винайдено нові форми і засоби, методики для здійснення діяльності. Поряд з плановою діяльністю ними також здійснюється психологічна, освітня й інша допомога на засадах волонтерства.

Видання «Україна. Науковці й освітяни незламні у війні» представляє широкому загалу палітру опору національної освіти і науки, які демонструють гуманізм, людяність, згуртованість, свободу і відповідальність, що втілені у наміри і реальне завершення.

Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти – це освітянський форпост профтехосвітян України, славетна історія якого бере початок із 1979 року. Інститут пройшов непростий шлях професійного становлення: від Донецького інституту післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників до Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України. Заклад має статус «переміщеного з району проведення антитерористичної операції».  

В умовах воєнного стану діяльність БІНПО спрямовано на реалізацію інтегративної багаторівневої системи науково-методичного супроводу фахівців, здатних до вибору індивідуальної освітньої траєкторії, навчання впродовж життя, розвитку професійної кар’єри, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін і розвитку.

Освітня діяльність здійснюється за 2 напрямами: підвищення кваліфікації для осіб із вищою освітою та підготовка здобувачів на другому (магістерському) рівні вищої освіти.

Підвищення кваліфікації за державним замовленням проходять три категорії: викладачі професійно-теоретичної підготовки, майстри виробничого навчання, старші майстри ЗП(ПТ)О в обсязі 2000 осіб із 17 областей України і м. Київ.

Підготовка здобувачів на другому (магістерському) рівні вищої освіти в Інституті здійснюється за 4 акредитованими освітньо-професійними програмами. «Психологія», «Управління навчальним закладом», «Адміністративний менеджмент», «Педагогіка вищої школи». Упродовж 2021-2024 рр. підготовлено 10 переможців Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.

В Інституті вироблена власна модель реалізації змішаного навчання – Self-blend модель, що ґрунтується на основі взаємного доповнення технологій традиційного, електронного, дистанційного і мобільного навчання і технічних засобів, становить мікс онлайн-навчання з періодичним виходом на викладача для консультацій, супервізії, мобільного навчання, коучингу в межах курсового і міжкурсового періодів.

Методичне забезпечення підготовки і підвищення кваліфікації фахівців акумулюється в створеній для освітніх цілей єдиній освітньо-цифровій екосистемі (http://surl.li/eylbs), що використовується у формальній, неформальній та інформальній освіті та включає: ліцензійний хмарний сервіс Microsoft Teams платформи Office 365 (понад 9000 зареєстрованих, центром адміністрування Microsoft 365 призначено 500 000 безкоштовних ліцензій для викладачів та 1000000 для здобувачів освіти), програма для відеоконференцій Zoom, інформаційна онлайн-система виявлення збігів/ідентичності/схожості  Unichek, Консалтинговий центр «Новітні виробничі технології» (http:stehnology@ukr.net), інформаційно-аналітичний ресурс «Методична скарбничка» (http://surl.li/lylcc), онлайн-академію цифрових технологій, Школу педагогічного коучингу та її цифровий двійник – Віртуальну школу педагогічного коучингу, цифрову бібліотеку БІНПО, персональні вебресурси викладачів, власний сайт БІНПО (https://binpo.com.ua/), ютуб-канал (https://t1p.de/six2k), телеграм-канал (https://t.me/binpo_umo), інстаграм, чат-бот, корпоративну пошту, 13 віртуальних рубрик для неформальної освіти та професійного розвитку фахівців (http://surl.li/eylbs).

У 2023 і 2024 рр. БІНПО провів комплексне моніторингове дослідження стану цифровізації закладу освіти за допомогою онлайн-інструменту SELFIE. Отримав цифровий бейдж SELFIE та іменні сертифікати учасників.

Через збройну агресію росії проти України в якості пріоритетного напряму виокремлено психологічну підтримку осіб, які постраждали внаслідок воєнних дій. консолідацію педагогів. Функціонує відкритий Universal-марафон «Сила України – у кожному з нас», постійно діючий консультаційний пункт «Відкриті публічні лекції для педагогів, батьків, дітей», щотижня проводиться відкрита лекція  «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагога П(ПТ)о в умовах воєнного стану».

Тримаємо наш освітянський форпост, наближаємо перемогу своїми професійними досягненнями.

У єдності – сила! Разом до перемоги!