БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ПУБЛІЧНІЙ ОНЛАЙН ДИСКУСІЇ «БЕРЛІНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ: ПІДСУМКИ ТА ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ»

17.06. 2024

 17 червня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти взяли участь у публічній онлайн дискусії «Берлінська конференція з відновлення України: підсумки та плани на майбутнє».

Захід проведено в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхП в 2024 році», що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Модераторка дискусії: Наталія Андрусевич, Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля». Наталя Андрусевич зазначила, що 11-12 червня у Німеччині відбулася Конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference), яку провели з метою підтримки відбудови країни після руйнувань, спричинених російською агресією. Така конференція пройшла вже втретє, і тепер, вона стала більш практичною та реагує на актуальні виклики. Це вже третя Конференція з відновлення України після Лугано та Лондона у 2022 і 2023 роках відповідно. Конференція підняла важливі кроссекторальні питання –  макроекономічна стабільність, стійкість та безпека, інфраструктура, житловий сектор, енергетика, захист клімату, зелене відновлення, охорона здоров’я, освіта, довкілля та гендерні питання – будуть інтегровані до вищенаведених блоків. Крім цього, Конференція URC2024 включала міжурядовий блок та Форум відновлення.

Мета: Обговорити основні результати Берлінської конференції з відновлення України, яка відбулася 11-12 червня 2024 року, відповідно до чотирьох напрямів її проведення (бізнес-вимір, людський вимір, локальний та регіональних вимір, вимір ЄС) з точки зору їх впливу на майбутні процеси повоєнного відновлення та відбудови України, європейську інтеграцію та роль громадянського суспільства у цих процесах, включно з роллю Української національної платформи ФГС СхП.

Цільова аудиторія: організації-члени проєвропейських платформ, громадські організації та об’єднання, що займаються питаннями відбудови України, представники державних органів влади, місцевого самоврядування, експерти в різних галузях євроінтеграції України.

Спікери: Ігор Бураковський, Голова Правління, ІЕД; Олексій Рябчин, Радник Віце-Прем’єр Міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; Олена Кравченко, виконавчий директор, МБО «Екологія-Право-Людина»; Олена Павленко, Президент DiXi Grouр (tbc); Ольга Ремешевська, Директор департаменту відновлення та розвитку, Вінницька міська рада; Любов Акуленко, виконавча директорка ГО «Український центр європейської політики»; Любов Максимович, голова ГО «Центр Жіночі Перспективи».

Основні напрямки обговорення: бізнес вимір (обговорення стратегії залучення іноземних інвестицій, розгляд механізмів підтримки малого та середнього бізнесу, плани створення нових робочих місць), людський вимір (програми соціальної підтримки та реабілітації постраждалих, роль освіти у повоєнному відновленні, інтеграція внутрішньо переміщених осіб), локальний та регіональний вимір (розвиток інфраструктури на місцевому рівні, децентралізація влади та її вплив на відновлення, приклади успішних регіональних ініціатив), вимір ЄС (перспективи європейської інтеграції України, співпраця з ЄС у питаннях відбудови, використання європейських фондів для відновлення), модерована дискусія щодо ролі громадянського суспільства та УНП у процесах повоєнного відновлення і відбудови України (активна участь громадських організацій у відбудові, моніторинг та контроль за виконанням відновлювальних програм, підтримка прозорості та підзвітності державних органів).

 Дискусія підсумувала важливість комплексного підходу до відновлення України, залучення усіх верств населення та інституцій для ефективної та стійкої відбудови країни після війни. Учасники події зробили такі висновки: поступово зникає критика відновлення; змінилися теми з огляду на актуальні виклики. Якщо у 2022 році великий пріоритет мала тема відновлення житла, у 2023 році – торгівлі та транспортних коридорів, то зараз особливо гостро постало питання відновлення енергетики та її децентралізація. Всі спікери зазначили, що у цілому, конференція продемонструвала прогрес України у здійсненні внутрішніх трансформацій, зокрема у контексті економічної стійкості та майбутнього вступу України в ЄС.

Щиро дякуємо організаторам та спікерам за запрошення до публічної онлайн дискусії та бажаємо нам усім якнайшвидшого втілення напрацьованих на Конференції планів, реалізації програм, спрямованих на посилення спроможності громад.