БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ БАРБАРИ ПРАЙТЛЕР «ЗМІЦНЮЄМО САМООЦІНКУ»

28.05. 2024

 27 травня 2024     року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіт, а також здобувачі вищої освіти за спеціальністю «Психологія» взяли участь у вебінарі з теми «Зміцнюємо самооцінку».

Вебінар став можливим завдяки Проєктному бюро Австрійської служби міжнародної співпраці в галузі освіти та досліджень (OeAD). Спікером вебінару виступила відома психотерапевтка докторка Барбара Прайтлер, авторка книжки «Ті, що зникли без сліду… Психотерапевтична робота з родичами осіб, які зникли без вісті».

У вебінарі взяли участь Наталія Торба, доцентка кафедри, кандидатка психологічних наук, доцентка, Ілля Пахомов, старший викладач кафедри та здобувачі вищої освіти за спеціальністю «Психологія».

Проблему формування адекватної самооцінки особистості важко переоцінити. Особливої актуальності вона набуває в умовах воєнного стану. Для практичних психологів важливо зрозуміти її природу з метою допомоги у формуванні адекватної самооцінки. Тому практичний досвід роботи з самооцінкою людини, який має докторка Барбара Прайтлер, надзвичайно цікавий та корисний для практикуючих та майбутніх психологів.

На початку семінару Барбара Прайтлер нагадала присутнім, що людина, яка вміє цінувати себе, буде цінувати й інших людей. Психологічна травма в тому числі призводить і до порушення самооцінки особистості, як правило, у бік її заниження. Така особистість живе з постійним відчуттям сорому, провини, власної нікчемності, соціальної самоізоляції, тощо.

Також спікерка розповіла про механізм психологічної допомоги після психотравмуючої ситуації: заспокоїти, похвалити, змінити інтерпретацію психотравмуючого досвіду, зорієнтувати у просторі і часі, активувати психологічні ресурси, нормалізувати емоції, допомогти повернути відчуття самоконтролю, стабілізувати самосприйняття.    

Барбара Прайтлер також порадила використовувати творчість як засіб самовираження (малювання, музика, танець) щоб відчути себе позитивно. Також треба бачити й визнавати все те, що вдається добре. Ефективною є техніка емпаверменту, коли робляться добрі та потрібні справи, а також створення для здобувачів освіти безпечного простору. Наприкінці спікерка закликала дозволяти собі мріяти про успішне майбутнє навіть у важкі часи, планувати його заздалегідь.

В основу вебінару були покладені матеріали з психоедукації, перекладені українською мовою (www.trauma-surviving.com). Вони допоможуть практичним психологам, які працюють з психологічними травмами.

Вебінар надав багато корисної та цікавої інформації для викладачів кафедри та здобувачів вищої освіти спеціальності «Психологія», дозволив їм глибше зрозуміти сутність психологічної допомоги особистості з метою формування її адекватної самооцінки.

Щиро дякуємо організаторам вебінару та особисто докторці Барбарі Прайтлер за надзвичайно актуальну та практично цінну в умовах війни інформацію!