У БІНПО ВІДБУЛАСЬ ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

24.04. 2024

 23 квітня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулась відкрита лекція «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагога П(ПТ)О в умовах воєнного стану» для майстрів виробничого навчання та викладачів ЗП(ПТ)О, які проходять курси підвищення кваліфікації.

До відкритої лекції долучились понад 80 замовників освітніх послуг із Полтавської, Луганської, Рівненської, Закарпатської, Чернігівської  областей та м. Київ.

Спікерами виступили 6 науково-педагогічних працівників, завідувачі кафедр і структурних підрозділів БІНПО.

Модерувала відкриту лекцію Олена Юденкова, учений секретар, кандидатка педагогічних наук. У своїй промові Олена Петрівна  презентувала БІНПО як заклад освіти, який є ключовим партнером у набутті нових знань та навичок для сучасного професійного розвитку педагогічних працівників. Звернула увагу присутніх на інноваційні програми підвищення кваліфікації, що базуються на компетентнісному підході та сучасних методиках навчання, які сприяють підвищенню кваліфікації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О, забезпечуючи найвищу якість освітнього процесу. Модераторка звернула увагу, що БІНПО як інститут підвищення кваліфікації відомий своїм індивідуальним підходом до кожного педагогічного працівника, сприяючи розвитку їхніх професійних навичок та особистісного потенціалу. Продемонструвала широкому загалу освітян результати літньої школи медіаграмотності – студентський стартап-проєкт з медіаграмотності (URL: http://surl.li/qnlmk).

Володимир Кулішов, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО, кандидат педагогічних наук, доцент, розкрив призначення кафедри через її місію: продукування інноваційних освітніх й наукових цінностей з використанням творчих та креативних підходів до навчання і викладання; розвиток психологічної та управлінської компетентності фахівця; сприяння цілісному професійному розвитку та становленню особистості.

Ірина Кучеренко, завідувачка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін, докторка філологічних наук, професорка, розкрила призначення кафедри через забезпечення сучасного рівня освітніх послуг, що надає кафедра на курсах підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання, старших майстрів, викладачів закладів професійно-технічної освіти. Окрему увагу Ірина Анатоліївна зосередила на розробці та апробації науково-педагогічними працівниками кафедри сучасних методик викладання професійних предметів та уроків виробничого навчанні, що відповідають вимогам сучасного освітнього процесу та ринковим потребам. Презентувала можливості вивчення та аналізу сучасних тенденцій у галузі професійної освіти та розвитку наукових підходів до підготовки кваліфікованих робітників.

Галина Коссова-Сіліна, доцентка кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну, кандидатка педагогічних наук, розкрила призначення кафедри через забезпечення науково-методичного супроводу розвитку цифрової, працеохоронної інклюзивної компетентностей педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах воєнного та післявоєнного стану. Схарактеризувала цільові короткотермінові курси підвищення кваліфікації, які реалізовує кафедра.

Марина Князєва, завідувачка навчального відділу БІНПО, ознайомила слухачів із системою роботи структурного підрозділу, його складом, основними завданнями, категоріями слухачів курсів підвищення кваліфікації та можливостями для зворотного зв’язку із замовниками освітніх послуг. Марія Олексіївна презентувала місію кафедри: планування, організація, моніторинг якості та освітніх послуг відповідно до вимог законодавства та стандартів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, міжнародних стандартів, а також потреб замовників освітніх послуг. Зосередила увагу на цінностях кафедри: взаємодія для спільного успіху;  партнерство і довіра; творчий потенціал та ефективність;  компетентність; доступність;  відповідальність.

Про роботу відділу сучасних технологій виробництва БІНПО розповіла Оксана Оліферчук, завідувачка відділу. Оксана Михайлівна ознайомила педагогів ЗП(ПТ)О з інформаційно-аналітичним ресурсом «Методична скарбничка», банком кращих методичних матеріалів та освітніх практик за 120 робітничими професіями. Запросила педагогів долучитися до роботи Консалтингового центру «Новітні педагогічні і виробничі технології», що працює щосереди у БІНПО.

Дякуємо всім учасникам відкритої лекції за ефективну комунікацію та плідне партнерство, стійкість та спільний шлях до перемоги!

Приєднуйтесь до спільноти, де навчання стає вдосконаленням, де інновації приводять до змін, і де кожен замовник освітніх послуг знаходить свій власний шлях до успіху.

З БІНПО – до вершин професійного успіху. Це місце, де навчання стає витвором мистецтва, а ідеї кожного стають креативною силою освіти!