У БІНПО ВІДБУЛАСЬ ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

18.04. 2024

 16 квітня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулась відкрита лекція «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагога П(ПТ)О в умовах воєнного стану» для майстрів виробничого навчання та викладачів ЗП(ПТ)О, які проходять курси підвищення кваліфікації.

До відкритої лекції долучились понад 80 замовників освітніх послуг із Черкаської, Чернігівської, Дніпропетровської  областей.

Спікерами виступили 7 науково-педагогічних працівників, завідувачі кафедр і структурних підрозділів БІНПО.

Вікторія Сидоренко – директорка, докторка педагогічних наук, професорка, модерувала відкриту лекцію. У своїй промові Вікторія Вікторівна презентувала БІНПО не лише місце отримання освіти чи підвищення кваліфікації, але й центр інтелектуальної активності, інновацій та культурного розвитку, що привертає студентів, слухачів курсів підвищення кваліфікації, науково-педагогічних працівників. БІНПО пропонує унікальні програми, спрямовані на вирішення актуальних проблем суспільства, а саме «Психологія» (за ваучером), «Педагогіка вищої школи», «Управління навчальним закладом». Заочне навчання в БІНПО забезпечене створеним стимулюючим середовищем для студентів, яке сприяє розвитку їх позаакадемічних інтересів. Вікторія Вікторівна представила широкому загалу освітян результати літньої школи медіаграмотності – студентський стартап-проєкт з медіаграмотності (URL: http://surl.li/qnlmk). Мета розвитку медіаграмотності у студентів полягає у формуванні у них навичок та здатностей для ефективної роботи з інформацією, яка надходить через різноманітні медіаформати, а саме: розвиток критичного мислення, усвідомлення впливу медіа, оволодіння навичками пошуку та обробки інформації, етичними аспектами використання медіа, розвиток навичок створення власного медіа контенту.

Директорка також підкреслила ефективність реалізації в інституті Стратегії розвитку БІНПО на 2020-2025 роки, Концепції цифровізації БІНПО на 2022-2026 роки на основі цифрової трансформації, що передбачає створення сучасного цифрового закладу освіти, диджиталізацію системи управління, освітньої і наукової діяльності.

Додатково Вікторія Вікторівна звернула увагу на досягненнях колективу БІНПО в наданні освітніх послуг з підвищення кваліфікації за короткостроковими тематичними курсами, як наприклад: «Основи охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах професійної освіти», «Інклюзивне навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Основи андрагогіки», «Цифрові інструменти для інтерактивного онлайн-навчання та штучний інтелект в професійній діяльності педагога ЗП(ПТ)О» та інші.

Володимир Кулішов, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО, кандидат педагогічних наук, доцент, розкрив призначення кафедри через її місію – продукування інноваційних освітніх й наукових цінностей з використанням творчих та креативних підходів до навчання і викладання; розвиток психологічної та управлінської компетентності фахівця; сприяння цілісному професійному розвитку та становленню особистості . Окрему увагу слухачів відкритої лекції зосередив на запрошенні щодо приєднання до навчання на 3 магістерських освітніх програмах БІНПО (Педагогіка вищої школи, Психологія, Управління навчальним закладом), де студенти отримують унікальні можливості для глибокого вивчення обраних спеціальностей та розвитку  академічного потенціалу. Представив дорожню карту вступника в магістратуру: надав загальну інформацію про вступні випробування до магістратури, строки проведення вступних іспитів у магістратуру, документи для вступу на магістратуру, підготовку до ЄВІ та ЄФВВ та на інших організаційних питаннях вступної кампанії.

Вступ відбуватиметься за допомогою електронних кабінетів вступника.

Реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться 1 липня. Їхня робота триватиме упродовж усієї вступної кампанії, тобто до 31 жовтня 2024 року.

Олена Юденкова, учений секретар БІНПО зосередила увагу на обговоренні кількох важливих для розвитку профтехів законопроєктів «Про професійну освіту», «Про академічну доброчесність», на особливостях створення кваліфікаційних центрів та підготовки фахівців за частковими кваліфікаціями, впровадженні цифрових ресурсів для підвищення кваліфікації освітян на основі Єдиної Атестаційної Системи та інструментів ширення культури академічної доброчесності, що сприяє створенню сприятливого середовища для розвитку закладів освіти в цілому, впровадженню інноваційних підходів у освітній процес, а також зосередила увагу на  ширенні в закладах професійної освіти культури безперервного навчання протягом життя. Звернула увагу слухачів курсів підвищення кваліфікації на  місії, візії та цінностях кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін, її завданнях. Запропонувала конкретну допомогу у цьому напрямку.

Під час відкритої лекції інші спікерикерівники структурних підрозділів БІНПО розкрили їх ціннісні орієнтири.

Ірина Кучеренко, завідувачка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін, докторка філологічних наук, професорка розкрила призначення кафедри через забезпечення сучасного рівня освітніх послуг, що надає кафедра на курсах підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання, старших майстрів, викладачів закладів професійно-технічної освіти.

Світлана Швидка, доцентка кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну розкрила призначення кафедри через забезпечення науково-методичного супроводу розвитку цифрової, працеохоронної інклюзивної компетентностей педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах воєнного та післявоєнного стану. Схарактеризувала цільові короткотермінові курси підвищення кваліфікації, які реалізовує кафедра.

Марина Князєва, завідувачка навчального відділу БІНПО, ознайомила слухачів із системою роботи структурного підрозділу, його складом, основними завданнями, категоріями слухачів курсів підвищення кваліфікації та можливостями для зворотного зв’язку із замовниками освітніх послуг, які сьогодні створені в навчальному відділі Інституту. Марія Олексіївна презентувала місію кафедри: планування, організація, моніторинг якості та освітніх послуг відповідно до вимог законодавства та стандартів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, міжнародних стандартів, а також потреб замовників освітніх послуг. Зосередила увагу на цінностях кафедри: • взаємодія для спільного успіху;  партнерство і довіра; творчий потенціал та ефективність;  компетентність; доступність;  відповідальність.

Про роботу відділу сучасних технологій виробництва БІНПО розповіла Оксана Оліферчук, завідувачка відділу. Оксана Михайлівна ознайомила педагогів ЗП(ПТ)О з інформаційно-аналітичним ресурсом «Методична скарбничка», коротко розповіла про банк кращих методичних матеріалів та освітніх практик за понад 120 робітничими професіями, запросила педагогів долучитися до роботи Консалтингового центру «Новітні педагогічні і виробничі технології», що працює щосереди у БІНПО.

Дякуємо всім учасникам відкритої лекції за ефективну комунікацію та плідне партнерство, стійкість та спільний шлях до перемоги!

БІНПО – це місце, де мрії стають реальністю. Перетворіть свої амбіції у досягнення та відкрийте світ нових можливостей разом з нами. Приєднуйтесь до спільноти, де навчання стає вдосконаленням, де інновації приводять до змін, і де кожен студент знаходить свій власний шлях до успіху.