БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ОНЛАЙН-ПРАКТИКУМІ «КОГНІТИВНО-ПОВЕДІНКОВА ТЕРАПІЯ: ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ»

10.04. 2024

 08 квітня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіт, а також здобувачі вищої освіти спеціальності «Психологія» взяли участь у онлайн-практикумі з теми «Когнітивно-поведінкова терапія: від теорії до практики».

Онлайн-практикум став можливим завдяки Проєкту UpPro School, який був запущений у 2023 році українською командою, фанатами якісної онлайн-освіти з міжнародним 20-річним досвідом Ігорем Лук’яненком та Наталією Новгородською. Він здійснює онлайн-навчання з психології як для професіоналів, які хочуть підвищити свою кваліфікацію, так і для фахівців-початківців, які хочуть сформувати у себе компетенції, які затребувані зараз і  будуть необхідні у майбутньому.

У онлайн-практикумі взяли участь: Наталія Торба, доцентка кафедри, кандидатка психологічних наук, доцентка; Олег Фурс, доцент кафедри, кандидат психологічних наук та Ілля Пахомов, старший викладач кафедри.

На онлайн-практикумі обговорювалися питання: «Основи когнітивно-поведінкової терапії: історія, розвиток, принципи та підходи», «Когнітивно-поведінкова терапія для самодопомоги та допомоги іншим», «Інструменти когнітивно-поведінкової терапії у роботі з кризами і травмами: огляд інструментів, практичне використання».

Розпочав онлайн-практикум Олександр Димитревич, засновник та провідний консультант організації «Mental Health & Crises Response Solutions» (Великобританія, Німеччина), регіональний директор у країнах Східної Європи Міжнародної програми підтримки колишніх заручників – моряків, які пережили піратські напади, а також членів їхніх сімей, член орагнізації «Institute of Counselling and Pastoral Care» (Великобританія), міжнародний фахівець із роботи з травмою, клінічний та кризовий психолог, когнітивно-поведінковий терапевт, доктор філософії з соціології, представник організації «March on Stress» (Великобританія) у Східній Європі, випускник Інституту Когнітивно-поведінкової терапії Аарона Бека (США), експерт проєкту UpPro School з когнітивно-поведінкової терапії. Він розповів про історію, когнітивно-поведінкової терапії, її сучасний розвиток, базові принципи та підходи.

Наступним спікером був Олександр Гершанов, директор освітніх програм організацій «Israel Trauma Coalition» та «International Psycho-educational Projects», міжнародний фахівець із роботи з травмою та втратою, когнітивно-поведінковий терапевт, консультант ООН. Він розповів про  досвід Ізраїлю із застосування когнітивно-поведінкової терапії для надання психологічної допомоги постраждалим від війни.

Завершив онлайн-практикум Сергій Богданов, когнітивно-поведінковий терапевт, експерт з визначення індивідуального коду особи, автор курсу «Психологія жертви», експерт проєкту UpPro School з когнітивно-поведінкової терапії, ведучий психолог та консультант на радіо «Місто над Бугом» та на телеканалах «Громадське» та «Україна». Він більш детпльно зупинився на інструментах когнітивно-поведінкової терапії у роботі з кризами і травмами, що особливо актуально для України у період воєнного стану.

Онлайн-практикум надав багато корисної та цікавої інформації для викладачів кафедри та здобувачів вищої освіти спеціальності «Психологія», дозволив їм глибше зрозуміти сутність когнітивно-поведінкової терапії.

Щиро дякуємо організаторам та спікерам онлайн-практикуму за корисний досвід та практично цінну інформацію!