БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ БАРБАРИ ПРАЙТЛЕР «ДИТЯЧА ПОВЕДІНКА. ВПАСТИ У ДИТИНСТВО»

06.04. 2024

 04 квітня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіт здобувачі вищої освіти спеціальності «Психологія» взяли участь у вебінарі з теми «Дитяча поведінка. Впасти у дитинство».

Вебінар став можливим завдяки Проєктному бюро Австрійської служби міжнародної співпраці в галузі освіти та досліджень (OeAD). Спікером вебінару виступила відома психотерапевтка докторка Барбара Прайтлер, авторка книжки «Ті, що зникли без сліду… Психотерапевтична робота з родичами осіб, які зникли без вісті».

Проблему надання психологічної допомоги дітям, які зазнають постійних стресів, важко переоцінити. Особливої актуальності вона набуває в умовах воєнного стану. Для практичних психологів важливо зрозуміти природу нової поведінки дітей та допомогти їм повернутися до звичайних вікових поведінкових реакцій. Тому практичний досвід роботи з дітьми, який має докторка Барбара Прайтлер, надзвичайно цікавий та корисний для практикуючих та майбутніх психологів.

На початку семінару Барбара Прайтлер розповіла присутнім, що коли світ довкола стає незрозумілим і лякає дітей, вони часто «впадають у дитинство», тобто повертаються до тих емоцій та патернів поведінки, які вони мали, коли почувалися у безпеці. Тому важливо зрозуміти, чому здобувачі освіти навіть у старших класах поводяться «як малі діти», визнати їхнє право на таку поведінку, відповідно зреагувати і допомогти їм повернутися до емоцій та поведінки, характерних відповідній віковій групі.

Також спікерка детально охарактеризувала модель стадій розвитку інтелекту за Жаном Піаже, а також теорію Еріка Еріксона про вікові періоди розвитку дитини. Під час сильного стресу у дітей може виникнути стан фрустрації, коли потрібна термінова психологічна допомога. Вона порадила зосередитися на тілі дитини і намагатися за допомогою спеціальних психотерапевтичних вправ повернути позитивне сприйняття власного тіла. В якості таких вправ вона порадила: глибоке дихання, встановлення контакту з поверхнею, м’язову релаксацію. В цьому можуть допомогти так звані «внутрішні помічники»: тварини, казкові створіння, фантастичні істоти, янголи, кумири, герої, талісмани, світлини, іграшки, тощо.   

В основу вебінару були покладені матеріали з психоедукації, перекладені українською мовою (www.trauma-surviving.com).

Вебінар надав багато корисної та цікавої інформації для викладачів кафедри та здобувачів вищої освіти спеціальності «Психологія», дозволив їм глибше зрозуміти сутність психологічної допомоги дитині у стані фрустрації.

Щиро дякуємо організаторам вебінару та особисто докторці Барбарі Прайтлер за надзвичайно корисну й актуальну інформацію!