У БІНПО ВІДБУЛАСЬ ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

02.04. 2024

 02 квітня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулась відкрита лекція «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагога П(ПТ)О в умовах воєнного стану» для старших майстрів та майстрів виробничого навчання ЗП(ПТ)О, які проходять курси підвищення кваліфікації.

До відкритої лекції долучились понад 80 замовників освітніх послуг із Дніпропетровської та Харківської областей.

Спікерами виступили 7 науково-педагогічних працівників, завідувачі кафедр і структурних підрозділів БІНПО.

Модерувала відкриту лекцію Вікторія Сидоренко, директорка, докторка педагогічних наук, професорка. У своїй промові Вікторія Вікторівна презентувала освітнє середовище БІНПО, окреслила види освітніх послуг,  схарактеризувала створену унікальну атмосферу, яка сприяє розвитку та самореалізації кожного студента та слухача курсів підвищення кваліфікації. В умовах воєнного стану Інститут продовжив розвиватися і сформував такі перспективні напрями діяльності: здійснюється аналіз новітніх тенденцій глобального і національного ринку праці та освітніх послуг, попит на компетентності, кваліфікації у сфері вищої і професійної освіти; упроваджується дієва інтегративна багаторівнева педагогічна система науково-методичного супроводу професійного розвитку фахівців; реалізовуються компетентнісно орієнтовані моделі підвищення кваліфікації в період воєнного стану; розробляються студентські стартап-проєкти. У своїй доповіді Вікторія Вікторівна презентувала широкий спектр актуальних авторських курсів та програм, що відповідають вимогам сучасного ринку праці та технологічних тенденцій.

Олена Юденкова, учений секретар БІНПО, кандидатка педагогічних наук, доцентка, звернула увагу на можливості надати ЗП(ПТ)О підтримки щодо розроблення концепції впровадження компетентнісного підходу до навчання в закладі професійної (професійно-технічної) освіти. Презентувала напрями наукової підтримки та методичної допомоги БІНПО педагогічним працівникам ЗП(ПТ)О щодо впровадження цифрових ресурсів для підвищення кваліфікації освітян на основі Єдиної Атестаційної Системи та інструментів ширення культури академічної доброчесності.

Володимир Кулішов, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО, кандидат педагогічних наук, доцент, розкрив призначення кафедри через її місію: продукування інноваційних освітніх й наукових цінностей з використанням творчих та креативних підходів до навчання і викладання; розвиток психологічної та управлінської компетентності фахівця; сприяння цілісному професійному розвитку та становленню особистості.

Ірина Кучеренко, завідувачка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін, докторка педагогічних наук, професорка, розкрила призначення кафедри через забезпечення сучасного рівня освітніх послуг, що надає кафедра на курсах підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання, старших майстрів, викладачів закладів професійно-технічної освіти.

Галина Косова-Сіліна, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну, розкрила призначення кафедри через забезпечення науково-методичного супроводу розвитку цифрової, працеохоронної інклюзивної компетентностей педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах воєнного та післявоєнного стану.

Марина Князєва, завідувачка навчального відділу БІНПО, ознайомила слухачів із системою роботи структурного підрозділу, його складом, основними завданнями, категоріями слухачів курсів підвищення кваліфікації та можливостями для зворотного зв’язку із замовниками освітніх послуг, які сьогодні створені в навчальному відділі Інституту.

Про роботу відділу сучасних технологій виробництва БІНПО розповіла Оксана Оліферчук, завідувачка відділу. Оксана Михайлівна ознайомила педагогів ЗП(ПТ)О з інформаційно-аналітичним ресурсом «Методична скарбничка», коротко розповіла про банк кращих методичних матеріалів та освітніх практик за понад 120 робітничими професіями, запросила педагогів долучитися до роботи Консалтингового центру «Новітні педагогічні і виробничі технології», що працює щосереди у БІНПО.

Дякуємо всім учасникам відкритої лекції за ефективну комунікацію та плідне партнерство, стійкість та спільний шлях до перемоги!

Розвивайте свою професійну кар’єру разом із БІНПО! Разом ми створимо освітнє середовище в кожному профтесі, яке на 100% перевершить наші власні очікування!