У БІНПО ВІДБУЛАСЯ ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА ГОНКОНЗЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

19.01. 2024

  18 січня 2024 року науково-педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти та слухачі курсів підвищення кваліфікації Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у гостьовій лекції за темою: «Інноваційний університет Східної Азії».

Гостьову лекцію провів Анатолій Олексієнко відомий учений, дослідник, професор Гонконзького університету, який займає 26 місце серед найбільш рейтингових університетів світу.

Модерував гостьову лекцію Михайло Жук, кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО.

Міжнародна співпраця Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти має різні грані реалізації. Одним з аспектів міжнародної співдіяльності є гостьові лекції, що систематично проводять провідні вчені світу для здобувачів освіти і слухачів курсів підвищення кваліфікації БІНПО.

Під час гостьової інтернет-лекції було зафіксовано понад 200 точок підключення з різних областей України (Київська, Донецька, Сумська, Луганська, Харківська, Херсонська, Черкаська, Полтавська та ін.).

З вітальним словом до учасників наукового заходу звернулася Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, підкреслила важливість і значущість таких заходів, побажала всім натхненної співпраці.

Тема гостьової лекції нині актуальна і важлива, тому зацікавила багатьох науково-педагогічних працівників, фахівців ЗП(ПТ)О, студентів, слухачів курсів підвищення кваліфікації, багатьох охочих до набуття нових знань і розширення власних горизонтів.

Анатолій Олексієнко під час гостьової лекції представив результати дослідження розвитку університетів світового класу на досвіді азійських закладів вищої освіти. Анатолій Васильович ґрунтовно ознайомив із роботою і діяльністю Східноазійських тигрів, що функціонують у Гонконзі, Сингапурі, Південній Кореї, Тайвані, і виростають з продуктивістської економіки, з англо-американської правової та торгівельної систем, нарощують регіональні та глобальні потоки людського і фінансового капіталу, орієнтуються на технократизм і меритократію.

Лектор повідомив, що Східноазійські тигри (провідні інноваційні університети Гонконгу, Сингапуру, Тайваню, Південної Кореї), бізнес і держава вбачають в закладах вищої освіти інноваційні бази для збагачення і розвитку людського капіталу, вимірюють показники цього капіталу за світовими критеріями університетських досліджень, освіти, індустріального застосування та міжнародного обігу; систематично інвестують в малу кількість вибраних університетів, які вважають центрами зразковості світового рівня; рекрутують, фінансують і просувають в професорській ієрархії найбільш здібних за критеріями оцінки світового наукового товариства; постійно конкурують за глобальний талант серед студентів і науковців. На завершення лекції спікер наголосив, що важливою нині є синергія та взаємодія між університетами і головними стейкголдерами.

Тематика і зміст гостьової лекції, наукові і практичні кейси викликали зацікавленість аудиторії, про що свідчили активні коментарі в чаті, низка питань для обговорення, уточнення особливостей науки й освіти в інноваційних університетах Східної Азії.

Лекція викликала жваву дискусію, активними учасниками якої стали Вікторія Сидоренко, докторка педагогічних наук, професорка, директорка Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, Михайло Жук, кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, Ганна Кравченко, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри технології навчання, охорони праці та дизайну БІНПО, Ілля Пахомов, старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО. Вікторія Вікторівна зазначила, що Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти є активним дослідником теоретичних і методичних засад розвитку професійної і фахової передвищої освіти з урахуванням потреб національної економіки та суспільства, а саме: здійснює фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України та сталого розвитку суспільства і держави в межах теми дослідження: «Трендвотчінг ринку праці в системі підготовки і підвищення кваліфікації фахівців в умовах повоєнного відновлення України».

Під час зустрічі учасники наукового дискурсу підкреслили, що професор Гонконзького університету Анатолій Олексієнко представив сучасний лекційний матеріал, надзвичайно актуальний змістовний і творчий, важливий і перспективний. Учасники гостьової лекції щиро подякували лекторові за можливість розвивати власний інтелект, бачити світ ширше, знайомитися із продуктивною діяльністю провідних інноваційних університетів, що здійснюють діяльність у взаємозв’язку «наука – освіта – бізнес – держава».

 Щиро дякуємо Анатолію Олексієнку за цікаву і корисну інформацію та сподіваємося на подальшу співпрацю і нові зустрічі!