БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «ДУАЛЬНА ОСВІТА: КРАЩІ ПРАКТИКИ ТА ВИКЛИКИ ВПРОВАДЖЕННЯ»

23.12. 2023

  21 грудня 2023 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України взяли участь в ITeachers Meet-Up: «Дуальна освіта: кращі практики та виклики впровадження». Подія пройшла у форматі круглого столу онлайн.

Круглий стіл ініційовано компанією SoftServe Academy.

 Спікерка круглого столу – Марія Рашкевич, керівник освітніх проєктів SoftServe.

Дискурс під час роботи круглого столу підтримували особливі гості, які є експертами у галузі освіти  з впровадження дуальної форми здобуття вищої освіти та представниками SoftServe, а саме: Андрій Переймибіда, директор центру розвитку талантів, та Оля Доля, менеджерка по співпраці із закладами освіти у SoftServe; Віталій Носок та Олександра Лактіонова, експерти директорату фахової передвищої, вищої освіти в МОН України; Андрій Бутенко, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Віктор Волошин, ректор ІТ СТЕП Університету; а також члени національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE team): Володимир Бахрушин, секретар НМР МОН, Юрій Рашкевич, член Національного Агентства Кваліфікацій.

У форматі відкритої дискусії було обговорено актуальні питання впровадження дуальної освіти з детальним акцентом на застосуванні норм Положення про дуальну форму здобуття фахової передвищої та вищої освіти, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 13 квітня 2023 року № 426. Положення визначає особливості дуальної форми здобуття фахової передвищої і вищої освіти, що передбачає поєднання навчання в закладах освіти та в інших суб’єктів освітньої діяльності з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації.  Особливої актуальності застосування дуальної форми здобуття освіти набуває в аспекті вирішення завдань швидкого повоєнного відновлення економіки України, задоволення попиту на висококваліфіковані кадри із затребуваними навичками, а також перспектив інтеграції України в ЄС. В Європейському Союзі дуальна освіта є одним із драйверів цифрової та «зеленої» трансформації. У положенні висвітлено питання функцій основних учасників дуальної форми здобуття освіти, особливостей планування освітнього процесу та його організації. Саме на це сфокусував увагу доповідач, Віталій Носок.

Разом з експертами у галузі освіти та представники SoftServe обговорили актуальні питання:

– як дуальна освіта регулюється на законодавчому рівні та що можливо покращити;

– як SoftServe співпрацює з університетами та які переваги від партнерства бізнесу із закладами освіти для обох сторін;

– як впроваджувати дуальну освіту, з якими викликами можна стикнутися в процесі, та як їх долати.

Учасники події поділилися практичним досвідом та своїми думками щодо розвитку дуальної освіти, що сприятиме зміцненню партнерства між освітніми установами та бізнесом. Своїм досвідом і пропозиціями поділилися ректор НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський, деканка факультету інформаційних технологій НТУ «Дніпровська політехніка», голова галузевої експертної ради «Інформаційні технології» Національного агентства Ірина Удовик та інші фахівці.

У кінці зустрічі  відбулася сесія «питання – відповіді», а саме спікери дали відповіді на усі запитання, які найбільше хвилювали представників закладів вищої освіти, зацікавлених у впровадженні дуальної форми освіти.

Колектив БІНПО висловлює щиру подяку організаторам події  за можливість змістовно розібратися із практикою застосування дуальної форми здобуття вищої освіти.