НАУКОВА БІБЛІОТЕКА БІНПО ПІДГОТУВАЛА ВІРТУАЛЬНУ КНИЖКОВУ ПОЛИЦЮ ДО ДНЯ ПРАВ ЛЮДИНИ

10.12. 2023

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме цього дня в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

У своїх 30 статтях Декларація закріпила громадянські (особисті), економічні і культурні права і свободи (рівність усіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші), до виконання яких мають прагнути всі держави і народи.

Загальна декларація прав людини надихнула багатьох на боротьбу за посилення захисту прав людини та сприяла їх більшому визнанню. Її принципи лежать в основі численних пактів, конвенцій і договорів. Багато країн включають основні положення Декларації у своє базове законодавство. Фундаментальні засади Декларації були покладені і в основу Конституції нашої держави.

З нагоди 75-річчя прийняття Загальної декларації прав людини наукова бібліотека БІНПО підготувала віртуальну книжкову полицю «Права людини: сучасний вимір» (режим доступу: http://surl.li/obygq).

24 лютого 2022 року після повномасштабного російського вторгнення до нашої держави змінилося життя не лише українців, а й усього людства. Україна  зіштовхнулася з особливою жорстокістю та неповагою до прав людини,  серед яких найбільш незахищеним виявилося право на життя. Сьогодні актуальність і важливість його захисту є очевидними, адже без такого фундаментального права всі інші права перестають мати будь-яке значення. Тому як ніколи суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення безпечних і сприятливих умов життя в усьому світі.