УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «ОБГОВОРЕННЯ ПРОМІЖНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «РОЗВИТОК ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЛЯ УКРАЇНИ»

02.12. 2023

 30 листопада 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти та здобувачі освіти взяли участь у круглому столі з теми «Обговорення проміжних результатів реалізації проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України». Участь у круглому столі взяли професорка Юлія Герасименко, старший викладач Ілля Пахомов, а також здобувачі вищої освіти за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки та 073 Менеджмент.

Круглий стіл з цієї актуальної теми було проведено у змішаному форматі в місті Суми громадською організацією «Міжнародна фундація розвитку» у співпраці з проєктом USAID «Економічна підтримка України».

Громадська організація «Міжнародна фундація розвитку» реалізовує проєкт «Розвиток трудового потенціалу для України», який націлений на поступове відновлення ринку праці та надання населенню нових кар’єрних можливостей. Проведення даного круглого столу передбачено в межах реалізації завдань проєкту, де буде обговорено проміжні результати проєкту з залученням зацікавлених груп населення.

На початку проведення круглого столу керівник проєкту Анастасія Барцицька озвучила мету його проведення, яка полягала в обговоренні проміжних результатів його реалізації в регіонах, обміні досвідом та кращими практиками підвищення трудового потенціалу регіонів, встановленні взаємодії із зацікавленими сторонами для реалізації подальших планів підвищення інвестиційної привабливості регіонів.

 Учасниками проєкту були представники проєкту USAID «Економічна підтримка України», громадської організації «Міжнародна фундація розвитку», закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, обласних державних адміністрацій України, компаній України у сферах аграрних перевезень, будівництва, машинобудування, обслуговування та сільського господарства.

На початку круглого столу зі вступними словами до його учасників звернулися: Кірстен Пфайффер, заступниця керівника проєкту USAID «Економічна підтримка України»; Анастасія Барцицька, керівниця проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України»; Тарас Савченко, перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації; Володимир Ладика, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України, ректор Сумського національного аграрного університету.

Про передумови та плани реалізації проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України» розповіла Сніжана Леу-Севериненко, провідна менеджерка з розвитку трудового потенціалу проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Далі відбулася презентація результатів проєкту станом на жовтень 2023 року. Результати за напрямком професійного навчання представила Наталія Рибак, експертка проєкту, заступниця директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області.

Про сучасні L&D тренди з розвитку персоналу та можливості для компаній у формуванні професійних навичок розповіла Людмила Василега, експертка проєкту, директорка центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України.

Роль Сумського національного аграрного університету у розвитку трудового потенціалу прикордонного регіону охарактеризувала Маргарита Лишенко, докторка економічних наук, професорка, декан факультету економіки та менеджменту.

Досвідом присвоєння професійних кваліфікацій в соціальній сфері Міжнародним агентством професійних кваліфікацій поділився Андрій Шевцов, доктор педагогічних наук, професор, директор Міжнародного агентства професійних кваліфікацій, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України.

Про міжнародне співробітництво та бізнес партнерство як пріоритети конкурентоспроможної професійної (професійно-технічної) освіти розповіла Ольга Агєєва, директор Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту.

Шляхи можливого вирішення питання дефіциту трудових ресурсів в прикордонних територія в умовах воєнного стану окреслив Дмитро Самофалов, голова фермерського господарства «Беррі Фрут».

Наприкінці круглого столу Наталія Рибак, експертка проєкту, заступниця директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, та Людмила Василега, експертка проєкту, директорка центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України, відповіли на запитання учасників та обговорили формат подальшої співпраці в рамках реалізації проєкту.

Круглий стіл надав багато корисної та цікавої інформації для викладачів кафедри та здобувачів вищої освіти, дозволив їм глибше зрозуміти сутність розвитку трудового потенціалу для України.

Щиро дякуємо організаторам та спікерам круглого столу за теплу і дружню атмосферу, а також за надзвичайно корисну й актуальну в умовах воєнного стану інформацію!