БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ГОСТЬОВОМУ ВЕБІНАРІ «ЗВІДКИ БЕРУТЬСЯ ЛЮТЬ І ГНІВ»

29.11. 2023

 27 листопада 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту, а також здобувачі освіти Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти взяли участь у вебінарі з теми «Звідки беруться лють і гнів? Як можна спрямувати енергію цих емоцій у конструктивне річище?». Участь у вебінарі взяли доцентка Наталія Торба, доцент Олег Фурс, старший викладач Ілля Пахомов та здобувачі освіти за спеціальністю 053 «Психологія».

Вебінар став можливим завдяки Проєктному бюро Австрійської служби міжнародної співпраці в галузі освіти та досліджень (OeAD). Спікером вебінару виступила відома психотерапевтка докторка Барбара Прайтлер, авторка книжки «Ті, що зникли без сліду… Психотерапевтична робота з родичами осіб, які зникли без вісті».

Проблему надання психологічної допомоги особам, які мають проблему з агресією, важко переоцінити. Такі особи можуть скоювати агресивні злочини, здійснювати домашнє насильство. Тому практичний досвід роботи з агресією, який має докторка Барбара Прайтлер, надзвичайно цікавий та корисний для практикуючих та майбутніх психологів.

На початку семінару Барбара Прайтлер назвала позитивні та негативні сторони агресії. Також вона наголосила на деяких особливостях агресії у дітей і правилах роботи з нею. Насамперед, з метою вивільнення агресії варто надати дітям можливість здійснювати рухові вправи, виконувати завдання, допомагати іншим.

Спікерка розповіла, що основними шляхами профілактики агресії у дітей є наступні: можливість висловлювання негативних емоцій та почуттів, відсутність оціночних суджень, драматизації, психологічного тиску з боку дорослих.  

В основу вебінару були покладені матеріали з психоедукації, перекладені українською мовою (www.trauma-surviving.com). На наш погляд, вони особливо є корисними для практичних психологів, які працюють з агресією.

Вебінар надав багато корисної та цікавої інформації для викладачів кафедри та здобувачів освіти за спеціальністю «Психологія», дозволив їм глибше зрозуміти сутність агресії та шляхи подолання її негативних наслідків.

Після завершення вебінару його учасники подякували організаторам та спікерці – докторці Барбарі Прайтлер за теплу та дружню атмосферу, а також за надзвичайно корисну й актуальну в умовах війни інформацію.