ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТУДЕНТСЬКОГО СТАРТАП-ПРОЄКТУ У РАМКАХ МІЖНАРОДНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ОНЛАЙН ВИСТАВКИ «ОСВІТА ТА КАР’ЄРА – ДЕНЬ СТУДЕНТА 2023»

19.11. 2023

 17 листопада 2023 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулась презентація цифрового програмно-методичного комплексу «Студентський стартап-проєкт «Інформаційний імунітет або безпека в медіа» як елемент повоєнної відбудови України» у рамках Тридцять дев’ятої Міжнародної спеціалізованої онлайн виставки «Освіта та кар’єра – День студента 2023».

У заході взяли участь науково-педагогічні і педагогічні працівники закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, здобувачі вищої освіти із 17 областей України. Зафіксовано 150 точок підключення.

Презентація цифрового програмно-методичного комплексу «Студентський стартап-проєкт «Інформаційний імунітет або безпека в медіа» як елемент повоєнної відбудови України» приурочена до Міжнародного дня студента.

У презентації стартап-проєкту взяли  участь 5 модераторів, 14 учасників стартап-проєкту,  лідерів думок, студентів і випускників БІНПО.

Модератором заходу виступила Вікторія Сидоренко, директор БІНПО, доктор педагогічних наук, професор, науковий керівник студентського стартап-проєкту.

У чому полягає унікальність та інноваційна спрямованість представленого на широкий загал видання для професійного розвитку здобувачів освіти в умовах війни та повоєнного відновлення України?

Серед пріоритетів на 2023–2024 навчальний рік здобувачі вищої освіти БІНПО обрали напрям соціальних стартапів із захисту від дезінформації та фейків. У межах студентського стартап-проєкту мова йде про пошук моделі формування активної громадянської позиції студентів БІНПО в умовах воєнного стану у формі компетентностей з медіаграмотності, синергії науки, практики, виробництва і бізнесу через розробку та реалізацію соціально-громадянських, медійних, ІТ-проєктів, інтеграцію їх в сучасних цифровий та віртуальний простір. У цифровому програмно-методичному комплексі презентовано студентський стартап-проєкт «Інформаційний імунітет або безпека в медіа» як інноваційну форму розвитку медіаграмотності здобувачів освіти через поєднання навчання з медіаграмотності від провідних медіаекспертів та отримання рефлексії на основі розробки власних оригінальних медіапродуктів, авторських медіакейсів. Стартап-проєкт спрямовано на підготовку медійно грамотної людини шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти, активного користувача медіа, що формує громадську думку та колективне ставлення до соціально значущих подій і явищ.

У презентації цифрового програмно-методичного комплексу «Студентський стартап-проєкт «Інформаційний імунітет або безпека в медіа» як елемент повоєнної відбудови України» взяли участь 15 студентів і випускників БІНПО: Ольга Рузанова, студентка ОП «Психологія»; Ольга Лебідь, студентка ОП «Педагогіка вищої школи»; Дмитро Крушельницький, студент ОП «Педагогіка вищої школи»; Марина Князєва, випускниця освітнього рівня «магістр» ОП «Педагогіка вищої школи»; Анна Кривобок, випускниця освітнього рівня «магістр» ОП «Психологія»; Галина Романюк, студентка ОП «Педагогіка вищої школи»; Оксана Оліферчук, випускниця освітнього рівня «магістр» ОП «Педагогіка вищої школи»; Дарʼя Головко, студентка ОП «Педагогіка вищої школи»; Ольга Сікорська, студентка ОП «Психологія»; Владислав Чертов, студент ОП «Педагогіка вищої школи»; Аліна Братківська, студентка ОП «Педагогіка вищої школи»; Олена Лісовенко, студентка ОП «Психологія»; Оксана Надточій, випускниця ОП «Педагогіка вищої школи»; Лариса Бондаренко, студентка ОП «Педагогіка вищої школи».

Під час виступів студенти презентували: портфоліо студентського стартап-проєкту; концепцію розвитку медіаграмотності, зокрема відеокейс, мультимедійний кейс, методичні рекомендації з розвитку медіаграмотності; електронну книгу коміксів «Інформаційний імунітет або безпека в медіа: від мрії до дії»; студентські кейси з медіаграмотності «Застосувати не можна відмовитись».

Під час презентації студентського стартап-проєкту виступили науково-педагогічні працівники із такими науковими доповідями: Вікторія Сидоренко, директор БІНПО, доктор педагогічних наук, професор, науковий керівник студентського стартап-проєкту, із науковою доповіддю: «Студентський стартап-проєкт «Інформаційний імунітет або безпека в медіа» як елемент повоєнної відбудови України»; Олена Юденкова, учений секретар БІНПО, кандидат педагогічних наук, доцент, із науковою доповіддю: «Стартапи та інновації в умовах глобальних викликів та війни з перспективою на відбудову: аналіз трендів і підходів, пошук рішень»; Михайло Жук, завідувач кафедри технологій навчання, охорони праці і дизайну, кандидат філософських наук, доцент, із науковою доповіддю: «Як реалізувати персональні траєкторії успішності на ринку праці»; Ганна Кравченко, завідувач кафедри технологій навчання, охорони праці і дизайну БІНПО, доктор педагогічних наук, професор, із науковою доповіддю: «Проєктна діяльність студентів як складник педагогічної інноватики на шляху до якісної освіти»; Андрій Геревенко, старший викладач кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, із науковою доповіддю: «Алгоритм дотримання інформаційної гігієни».

Презентація цифрового програмно-методичного комплексу «Студентський стартап-проєкт «Інформаційний імунітет або безпека в медіа» як елемент повоєнної відбудови України» викликала жвавий інтерес та зацікавленість у здобувачів освіти, педагогів і ключових стейкголдерів. Висловлюємо велику професійну вдячність усім, хто доєднатися до наукового дискурсу.

Запис презентація цифрового програмно-методичного комплексу «Студентський стартап-проєкт «Інформаційний імунітет або безпека в медіа» як елемент повоєнної відбудови України»  можна переглянути на офіційному ютуб-каналі БІНПО за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=a8N6VxVs1eE&t=26s