УЧАСТЬ БІНПО В ОНЛАЙН-ЗАХОДІ «ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ТА МАЙБУТНЄ ОСВІТИ» ВІД ЕКСПЕРТНОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

08.11. 2023

  7 листопада 2023 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України взяли участь в І-му онлайн-заході з підвищення кваліфікації «Штучний інтелект та майбутнє освіти» від Експертного комітету з питань розвитку штучного інтелекту при Міністерстві цифрової трансформації України та ГО «Прогресильні». На курс «Штучний інтелект майбутнє освіти» зареєструвалася неймовірна кількість учасників – понад 4400 осіб.

Онлайн-заходи з підвищення кваліфікації проводиться з метою підвищення рівня цифрової компетентності всіх освітян у зв’язку з тим, що ШІ може стати персональним асистентом у викладанні. Наприклад, оптимізувати підготовку до занять, зробити навчальні матеріали цікавішими та допомогти в наукових дослідженнях.

З вітальними промовами від організаторів виступили: Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції; Дмитро Завгородній, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Захід складався з двох частин: з відкритої лекції та публічної дискусії.

Спікером відкритої лекції «Штучний інтелект: становлення» був Олексій Молчановський – Chief Innovation Officer Українського католицького університету, голова Експертного комітету з питань розвитку штучного інтелекту при Міністерстві цифрової трансформації України. Мета лекції – підвищити рівень розуміння слухачів курсу щодо розвитку і впливу штучного інтелекту на сучасне суспільство і майбутнє освіти. Змістове наповнення лекції включало розбір таких питань: історія розвитку штучного інтелекту: від понять та ідеї до сучасних досягнень; основні поняття та технології в галузі штучного інтелекту: машинне (глибоке) навчання, нейронні мережі; використання штучного інтелекту у різних сферах життя: медицина, фінанси, транспорт, та інше; перспективи та виклики розвитку штучного інтелекту: етичні аспекти, безпека та регулювання; приклади конкретних досліджень та проектів у галузі штучного інтелекту.

Модератором публічної дискусії  «Трансформація освіти в еру штучного інтелекту» виступив Дмитро Чумаченко, кандидат технічних наук, доцент, Національний  аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «ХАІ», координатор робочої групи «ШІ + Освіта і наука» Експертного комітету з питань розвитку штучного інтелекту при Міністерстві цифрової трансформації України.

Спікери: Діана Хрущова – проджект-менеджер напрямку «Штучний інтелект», Міністерство цифрової трансформації України; Наталя Шаховська – докторка технічних наук, професорка, завідувачка кафедри систем штучного інтелекту Національного університету «Львівська політехніка», Денис Гриньов, кандидат технічних наук, керівник освітніх програм EPAM Україна, віце-президент з освітніх питань IT Ukraine Association.

Колектив БІНПО висловлює щиру подяку організаторам події за можливість підвищити кваліфікацію шляхом ознайомлення з інсайтами щодо штучного інтелекту, що допоможе зрозуміти цю технологію та її вплив на систему освіти, усвідомлення важливості та викликів, що пов’язані зі штучним інтелектом серед учасників освітнього процесу.