БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ГОСТЬВОМУ ВЕБІНАРІ З ПОДОЛАННЯ НАСЛІДКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТРАВМИ

29.10. 2023

27 жовтня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту та здобувачі освіти Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти взяли участь у вебінарі «Як психотравма впливає на пам’ять та здатність до зосередження – ідеї, як допомогти учням». У вебінарі взяли участь: доцент Олег Фурс, старший викладач Ілля Пахомов та здобувачі освіти за спеціальністю 053 Психологія.

Вебінар став можливим завдяки Проєктному бюро Австрійської служби міжнародної співпраці в галузі освіти та досліджень (OeAD). Спікером вебінару виступила відома психотерапевтка, докторка Барбара Прайтлер, авторка книги «Ті, що зникли без сліду… Психотерапевтична робота з родичами осіб, які зникли без вісті».

Проблему подолання наслідків психологічної травми для України важко переоцінити, особливо для осіб, які зазнали насилля, постраждали від воєнних дій та окупації, втратили майно, домівки та рідних, вимушені мігрувати. Тому практичний досвід роботи з психологічною травмою, який має докторка Барбара Прайтлер, надзвичайно цікавий та корисний для практикуючих та майбутніх психологів.

Особливу увагу спікерка звернула на один з аспектів впливу психологічної травми на психіку – її вплив на пам’ять та здатність до зосередження. Адже наслідки психологічної травми можуть призвести до амнезії або нав’язливих психотравмуючих спогадів. Також особа може втратити здатність до зосередження. Звичайно, в такому разі людина потребує фахової психологічної та психотерапевтичної допомоги, розуміння та співчуття.

В основу вебінару були покладені матеріали з психоедукації, перекладені українською мовою (www.trauma-surviving.com). На наш погляд, вони допоможуть практичним психологам, які працюють не тільки з військовими, але й з цивільними (внутрішньо переміщеними особами, жертвами домашнього та іншого насильства, тощо).

Вебінар надав багато корисної та цікавої інформації для викладачів кафедри та здобувачів освіти за спеціальністю 053 Психологія, дозволив їм глибше зрозуміти сутність психологічної травми та шляхи подолання її наслідків.

Щиро дякуємо організаторам вебінару та особисто докторці Барбарі Прайтлер за корисну та актуальну в умовах воєнного стану інформацію!