БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ГОСТЬОВОМУ ВЕБІНАРІ ВІД ПРОГРАМИ STARTERNETWORK

25.10. 2023

  23 жовтня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у вебінарі від програми StarterNetwork з теми «Різноманітність у підприємництві, ініціативи щодо стимулювання різноманітності, гендерна рівність у підприємництві». Участь у вебінарі взяли: професорка Юлія Герасименко, старший викладач Ілля Пахомов та здобувачі вищої освіти за спеціальністю 073 Менеджмент (ОПП «Управління навчальним закладом»).

Програма StarterNetwork реалізується стартап-інкубатором YEP, Тартуським університетом за підтримки Естонського центру з міжнародного розвитку та Міністерства освіти і науки України. Вона покликана сприяти співпраці між українськими університетами, підтримці та розвитку інноваційного і підприємницького потенціалу українських університетів, передачі досвіду і кращих практик естонської системи освіти.

YEP-Інкубатор – це  програма для засновників стартапів стадії ідеї, яка допоможе структурувати роботу, уникаючи поширених помилок. В інкубаційній програмі YEP фахівці протягом 6 років допомагають стартапам генерувати ідеї та будувати масштабовану бізнес-модель разом з експертами зі стартап-спільноти. З 2016 року Програму пройшли понад 500 команд на ранній стадії. Випускники лише останніх двох років залучили більше 1 млн. доларів від інвесторів та донорів, і продовжують розвивати свої продукти на ринках США та Європи.

Програмою передбачена серія вебінарів, метою яких є розвиток інноваційного та підприємницького потенціалу українських університетів та передача досвіду і кращих практик естонської системи вищої освіти. Вона має на меті допомогти представникам академічного середовища інноваційними ідеями, винаходами чи дослідженнями перетворити їх на стартапи та підтвердити ринковий потенціал.

Ця Програма особливо актуальна для кафедри педагогіки, психології та менеджменту, адже безпосередньо стосується питань розвитку компетентностей і навичок фахівців у комплексній системі короткострокового прогнозування попиту на професії, що є темою науково-дослідної роботи кафедри.

На вебінарі обговорювалися актуальні питання: різноманітність у підприємництві, ініціативи щодо стимулювання різноманітності, а також гендерна рівність у підприємництві.

Зі вступним словом виступила Марет Ахонен, менеджерка стартап-лабораторії Тартуського університету, в якому вона охарактеризувала несвідомі упередження та їх вплив на різноманітність. Після неї слово взяла Кілле-Інгері Лійвоя, керівник відділу стартапів організації Startup Estonia, яка розповіла про роль жінок в системі стартапів Естонії.

Історію питання гендерної рівності при реалізації стартапів у Естонії висвітлив Трійн Каск, член правління організації Estonian Founders Society. Про надзвичайну роль жінки у науці цікаво розповіла Анна Орєхова, співзасновниця громадської організації INSCIENCE, координаторка проекту «Жінки в науці».

Під час вебінару експерти поділилися кращими практиками уряду Естонії, університетів і компаній, кейсами побудови систем партнерства, створення успішних стартапів (підприємств) з університетських проектів у співпраці з корпораціями, тощо.

По закінченню вебінару його учасники подякували організаторам за теплу та дружню атмосферу, а також за надзвичайно корисну й актуальну інформацію щодо розвитку системи вищої освіти.