НАУКОВА БІБЛІОТЕКА БІНПО ПІДГОТУВАЛА ВІРТУАЛЬНУ ПОЛИЦЮ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ

23.10. 2023

  24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй (ООН). Саме 24 жовтня 1945 року набув чинності Статут ООН – документ, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації.

Діяльність ООН спрямована на забезпечення міжнародних безпеки й миру. Фундаментальними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання у їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань, колективна участь членів організації в операціях ООН. Серед найважливіших досягнень організації можна назвати підписання декларацій про права людини в грудні 1948 року й про принципи міжнародного права у жовтні 1970 року. Головними робочими структурами ООН є Генеральна Асамблея, та Рада Безпеки (РБ).

Україна була однією з перших серед 51 держави, що підписали Статут ООН, і відтоді неухильно дотримується його цілей і принципів, робить суттєвий внесок у справу зміцнення миру, роззброєння, економічного й соціального розвитку та захисту прав людини.

Протидія російській агресії, грубому порушенню засад сучасного світового порядку, заснованого на Статуті ООН, стала ключовою складовою пріоритетів та завдань України в Раді Безпеки. Після повномасштабного вторгнення в Україну російських загарбників Організація Об’єднаних Націй розгорнула потужну діяльність з надання допомоги тим, хто був вимушено переміщений або постраждав від війни будь-яким іншим чином.

До Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй наукова бібліотека БІНПО підготувала віртуальну полицю «ООН: з надією на мир», на якій представлені матеріали, присвячені діяльності однієї з найавторитетніших всесвітніх організацій, її співпраці з нашою державою (режим доступу: http://surl.li/mkpxw).

Для забезпечення стійкого людського розвитку в Україні та припинення російсько-української війни необхідно докласти багато зусиль, втім українці мають можливість і волю це зробити. Незважаючи на те, що бойові дії тривають, ООН та український уряд, а також міжнародні партнери та донори розробляють плани щодо відновлення України.

Організація Об’єднаних Націй залишається надійним партнером України й нашого народу на кожному етапі цього складного шляху.