БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ «СТРЕС. НАВЧАННЯ НАВИЧКАМ САМОДОПОМОГИ ПРИ СТРЕСІ В УМОВАХ ВІЙНИ»

11.10. 2023

  9 жовтня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти взяли участь у вебінарі «Стрес. Навчання навичкам самодопомоги при стресі в умовах війни». Участь у вебінарі взяли: Юлія Герасименко, професорка кафедри, докторка економічних наук, доцентка, Наталія Торба, доцентка кафедри, кандидатка психологічних наук, доцентка, Олег Фурс, доцент кафедри, кандидат психологічних наук та Ілля Пахомов, старший викладач кафедри.

Питання подолання стресу завжди було актуальним, особливо ця проблема загострюється в умовах війни, коли більшість людей настільки звикли до хронічного довгострокового стресу, що часто не усвідомлюють це, поки не опиняться на межі. Людина у стресовому стані може переживати різні почуття: від жаху до безсилля. Ситуація тривалої війни вимагає мобілізації та розуміння того, як можна впоратися із неприємними емоціями та думками, з тілесними проявами стресу. Першим кроком до контролю стресу є знання симптомів та  розуміння психофізіології  стресу. А головне – знати, як надолужити внутрішні ресурси особистості, стабілізувати їх та відновити.

Проведення вебінару стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Основна мета вебінару полягала у формуванні у його учасників практичних навичок психологічного перезавантаження та подолання стресу. Під час вебінару викладачі кафедри педагогіки, психології та менеджменту змогли опанувати практичні навички подолання стресу за допомогою перевірених технологій та дієвих інструментів.

В першу чергу стрес відчувається на тілесному рівні, тому спікерка вебінару Вікторія Соловйова запропонувала учасникам навчитися використовувати тіло для заспокоєння та відновлення. Вона докладно розповіла про фізіологічний механізм формування стресу на рівні нейронних процесів головного мозку. Викладачі кафедри отримали знання щодо природних способів зниження рівня гормону стресу кортзолу. Також в процесі виконання практичних вправ вони сформували вміння використовувати практичний підхід для полегшення стресу та тривоги.

Особливу увагу Вікторія Соловйова звернула на дихальні вправи, які допомагають подолати негативні наслідки стресу, насамперед глибоке черевне дихання. Важливою технікою подолання стресу є також прогресивна м’язова релаксація, яка дозволяє через розслаблення м’язів досягти ефекту зняття психологічного напруження. Крім того, ефективною технікою психологічної допомоги є масаж біологічно активних точок на тілі людини, а також тілесно-орієнтовані техніки, які дозволяють через рухову активність скинути психологічну напругу та каналізувати агресію.

Учасники вебінару подякували спікерці Вікторії Соловйовій за надзвичайно корисну й актуальну інформацію, а також практичні навички надання психологічної самодопомоги при стресі.