УЧАСТЬ БІНПО В УСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

23.09. 2023

Із 21 по 23 вересня 2023 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України взяли участь в Усеукраїнській науково-практичній  конференції «Сучасні моделі професійної освіти і навчання як джерело інноваційних трансформацій та механізм інтеграції до європейського та світового економічного простору». Всеукраїнська науково-практична конференція відбулася на базі Державного навчального закладу «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова». Захід присвячено Європейському тижню професійних навичок 2023, який пройде 23-27 жовтня 2023 року та має за мету привернути увагу, наскільки професійна освіта та навчання мають ключове значення для формування людського капіталу в Україні.

Організаторами заходу стали Міністерство освіти і науки України, Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти, Кластер поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій «Поліграфія: логістика, сервіс, якість», Державний навчальний заклад «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова».

Конференція проходила у змішаному форматі. Захід зібрав понад 100 офлайн-учасників і більше 150 учасників з різних регіонів України, які долучилися до конференції за допомогою дистанційних технологій. Загалом участь у роботі конференції взяли представники провідних закладів професійної освіти поліграфічного профілю, закладів вищої освіти та промислових компаній Києва та Київської області, м. Львів, м. Дніпро, м. Харків, м. Херсон, а також міжнародний учасник зі Швейцарії. Це надало міжнародного статусу  події, підвищило  її світове значення для розвитку поліграфічної галузі та поліграфічних медіатехнологій як базису формування інформаційної безпеки держави.

Зустріч відбулася в рамках діяльності поліграфічного кластерного об’єднання за підтримки Ірини Шумік, генерального директора директорату МОН України.

Партнери конференції: Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, Департаменту розвитку Львівської міської ради

Основні учасники конференції – керівники та представники студентсько-педагогічних колективів закладів освіти: Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України (м. Біла Церква, директорка – Вікторія Сидоренко), Державний навчальний заклад «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» (м. Львів, директорка – Ірина Бурак); Державний навчальний заклад «Харківський поліграфічний центр професійно-технічної освіти» (м. Харків, директорка – Вікторія Пономарьова); Український державний хіміко-технологічний університет (м. Дніпро, Дніпропетровська область, ректор – Костянтин Сухий); Комунальний заклад «Київський професійний коледж інформаційних технологій та поліграфії» (м. Київ, директорка – Алла Гончаренко); Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну (м. Біла Церква, директорка – Алла Степура); Херсонський професійний ліцей зв’язку та поліграфії (м. Херсон, директорка – Надія Лучко).

Мета проведення заходу: обговорення сучасних тенденцій впливу інноваційних змін на ринок праці та зайнятість; формування людського потенціалу, ціннісно-ментальні характеристики фахівців видавничо-поліграфічної галузі; формування відносин у партнерствах (державно-приватне партнерство);  механізми регулювання конкурентних відносин та мережевої кооперації; кластерні політики для розвитку регіонів в умовах децентралізації, моделі відкритої освіти, освітні тренди, практики, інсайти.

Упорядкованість пленарного засідання та фасилітаційних секцій  додала зручності для кожного учасника конференції, створила належні умови для ефективної роботи учасників в  блоках.

21.09.2023 року відбулось урочисте відкриття конференції: «Коло солідарності – глобальний перехід до трансформації освіти». Сесія наголошувала на важливості солідарності в трансформації професійної освіти та залученості молоді до цих процесів. Відкриття конференції гостинно здійснила приймаюча сторона – Ірина Буряк, директорка Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова та талановитий, національно-патріотичний колектив здобувачів освіти та педагогічних працівників.

З вітальними промовами до учасників події звернулися: Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти; Наталя Ісаєва, голова Кластеру поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій; Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО; Віктор Сергеєв, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини; Володимир Бобко, директор НМЦ ПТО у Львівській області.

Відбулась робота фасилітаційної сесії «Міжсекторальне партнерство в сфері професійної освіти як умова розвитку економіки регіонів».

Успішні практики організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О в умовах дії воєнного стану від БІНПО висвітлили: Вікторія Сидоренко, директорка БІНПО, докторка педагогічних наук, професор, яка окреслила основні тренди, що характеризують сучасний ринок праці та його вимоги до навичок майбутніх фахівців; Олена Юденкова, учений секретар БІНПО, кандидатка педагогічних наук, звернула увагу на аспекти модернізації змісту і форм професійного навчання в ЗП(ПТ)О; Алла Ковалевська, доцентка, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри управління та адміністрування, координатор МВА програм з розвитку управлінських компетенцій ННІ «Каразінська школа бізнесу» Харківського національного університету імені В Н. Каразіна; Максим Потапчук, директор ТОВ «Метал Принт», аспірант Українського державного хіміко-технологічного університету.

22.09.2023 відбулась фасилітаційна сесія «Кластерні політики для забезпечення сталого розвитку держави та її регіонів». Сесія наголошувала на прийнятті рішень для трансформацій: що потрібно зробити для трансформації професійної поліграфічної освіти та розвитку кластерних політик.

Провідним спікером сесії виступив Enn KERNER, віце-президент «Естонського Союзу Інженерів», член консультативної ради «Міжнародного гуртка освітніх інститутів графічного, медіатехнологій та менеджменту поліграфії», який запропонував об’єднання зусиль усіх присутніх задля подальшого розвитку з відновлення промислового та освітнього сектору України поліграфічного спрямування; спільну участь у глобальному конкурсі World Skills Competition of Trade 11 (Технології друку) – оператор друку на змаганнях Lyon2024 World Skills; трансформацію цифрової освіти на базі хмарних технологій.

          Діалог був активно підтриманий не тільки освітянами, а й участю голі поліграфічних кластерів Дніпра та Львова (Наталі Ісаєвої та Ярослава Бойчука).

У цей день відбулось відвідування поліграфічного підприємства «УкрПоло» (м. Стрій). Це один із лідерів поліграфічних фірм України. Уже понад 20 років «Видавничий дім «Укрпол» є успішною компанією, яка виготовляє поліграфічну продукцію для харчових, фармацевтичних, побутових та косметичних товарів відповідно до вимог стандартів ISO 9001, BRCGS PPM та FSC®-STD-40-004.

Учасниками конференції презентовано роботу над міні-проєктами: «Надихаючі ідеї для трансформації професійної поліграфічної освіти».

У цілому комунікаційний майданчик працював під гаслом: «Розвиток потенціалу професійної поліграфічної освіти».

У ході роботи конференції презентовано інноваційні  практики усіх учасників події. Конференція стала джерелом натхнення для реалізації власних R&D проєктів кожного учасника.

Висловлюємо слова щирої вдячності усім організаторам, партнерам, спікерам, учасникам за спільну активну роботу над проблемою формування та відтворення людського капіталу в умовах війни та відновлення України.

За підсумками конференції сформовано відповідну резолюцію, до якої увійшли основні ідеї та пропозиції, висловлені учасниками заходу.