БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ ПРОГРАМИ STARTERNETWORK

19.09. 2023

  18 вересня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти взяли участь у вебінарі від програми StarterNetwork, що реалізується стартап-інкубатором YEP і Тартуським університетом за підтримки Естонського центру з міжнародного розвитку та Міністерства освіти і науки України. Участь у вебінарі взяли Юлія Герасименко, професорка кафедри педагогіки, психології та менеджменту, докторка економічних наук, доцентка та Ілля Пахомов, старший викладач кафедри.

Програмою передбачена серія вебінарів, метою яких є розвиток інноваційного та підприємницького потенціалу українських університетів та передача досвіду і кращих практик естонської системи вищої освіти. Вона має на меті допомогти представникам академічного середовища інноваційними ідеями, винаходами чи дослідженнями перетворити їх на стартапи та підтвердити ринковий потенціал.

Програма StarterNetwork є особливо актуальною для кафедри педагогіки, психології та менеджменту, адже безпосередньо стосується питань розвитку компетентностей і формування навичок фахівців у комплексній системі короткострокового прогнозування попиту на професії, що є темою науково-дослідної роботи кафедри.

Під час вебінару експерти поділилися кращими практиками уряду Естонії, університетів і компаній, кейсами побудови систем партнерства, створення успішних стартапів (підприємств) з університетських проєктів у співпраці з корпораціями, тощо.

Вебінар розпочався з презентації керівника відділу досліджень і розробок Ukrainian Startup Fund Олени Мосієйчук з теми «Як українська влада заохочує співпрацю між університетами та бізнесом? Найкращі практики та можливості». У ній вона презентувала приклади вдалої співпраці українських університетів з бізнес-структурами.

Цікавою була доповідь керівника відділу інновацій Міністерства економіки та комунікацій Естонії Сігрід Раджало з теми «Механізми, що сприяють успішному співробітництву між університетом та промисловістю», у якій він детально зупинився на особливостях підготовки університетами кваліфікованих фахівців відповідно сучасних вимог ринку праці.

Більш ґрунтовно про проєкт «Стартап-інкубатор YEP» розповів його керівник Трііну Лоове. Він повідомив, що YEP-Інкубатор – це  програма для засновників стартапів стадії ідеї, яка допоможе структурувати роботу, уникаючи поширених помилок. В інкубаційній програмі YEP фахівці протягом 6 років допомагають стартапам генерувати ідеї та будувати масштабовану бізнес-модель разом з експертами зі стартап-спільноти. З 2016 року Програму пройшли понад 500 команд на ранній стадії. Випускники лише останніх двох років залучили більше 1 млн. доларів від інвесторів та донорів і продовжують розвивати свої продукти на ринках США та Європи.

Також Трііну Лоове розповів про ініціативу «Підприємницький університет», що дозволяє інтегрувати курс про інноваційне підприємництво у навчальну програму університетів та робити стартапи просто на парах. Вона реалізується спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Офісом з розвитку підприємництва та бізнесу, національним проєктом Дія. Бізнес, Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Українським фондом стартапів, Genesis за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Він повідомив, що у будь-якій розвинутій стартап-системі світу університети відіграють одну з найголовніших ролей, і Україна не має бути виключенням. Інновації та підприємництво повинні стати головним драйвером зростання та виходу університетів на якісно новий рівень.

Наприкінці вебінару  комунікатор YEP Маргарита Чернишова презентувала доповідь з теми «Система інноваційного підприємництва YEP як міст між університетами, бізнесом, державою та громадськими організаціями», де узагальнила інформацію про результати співпраці YEP з закладами вищої освіти, державними органами, бізнес-структурами та громадськістю.

Дякуємо спікерам та організаторам вебінару за цікаву та практично корисну інформацію! З нетерпінням чекаємо наступних вебінарів від програми StarterNetwork!