У БІНПО ВІДБУЛАСЯ ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

13.09. 2023

  13 вересня 2023 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулась відкрита лекція «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагога П(ПТ)О в умовах воєнного стану» для майстрів виробничого навчання та викладачів ЗП(ПТ)О, які проходять курси підвищення кваліфікації.

До відкритої лекції долучились понад 80 замовників освітніх послуг із Волинської, Житомирської і Дніпропетровської областей.

Спікерами відкритої лекції виступили 5 науково-педагогічних працівників, завідувачі кафедр і структурних підрозділів БІНПО.

Модерувала відкриту лекцію Вікторія Сидоренко, директорка, докторка педагогічних наук, професорка. У своєму виступі Вікторія Вікторівна наголосила, що БІНПО – це освітянський форпост профтехів України, місце незламності, консолідації та непохитності. Інститут ефективно співпрацює із ЗП(ПТ)О із 17 областей України та м. Києвом. Вікторія Сидоренко зосередила увагу на освітніх технологіях, які апробовані у БІНПО в умовах воєнного стану, використовуються на курсах підвищення кваліфікації.

Під час відкритої лекції спікери Андрій Єрмоленко, Володимир Кулішов та Оксана Маслова презентували діяльність трьох кафедр: методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін; педагогіки, психології та менеджменту; технологій навчання, охорони праці та дизайну. Зауважили на організаційно-педагогічних умовах роботи ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану, обговорили питання щодо впливу війни на доступ здобувачів освіти до освітнього процесу, а відповідно на необхідності запровадження ефективних методів, прийомів і форм організації навчання.

Андрій Єрмоленко, заступник директорки з навчальної роботи, кандидат політичних наук, зауважив на новій освітньо-професійній програмі підвищення кваліфікації «Розвиток фахової компетентності майстрів виробничого навчання закладів професійної освіти в умовах інноваційних освітніх викликів», що передбачає досягнення результатів навчання у формі розвинутих та/або вдосконалених ключових, загальних і фахових компетентностей, визначених професійним стандартом «Майстер виробничого навчання». Додатково зосередив увагу на особливостях підвищення кваліфікації, а й на механізмі конкурсного відбору до магістратури у 2023 році.

Володимир Кулішов, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО, кандидат педагогічних наук, доцент, презентував місію, візію кафедри, шляхи партнерства із закладами професійної освіти. Окрему увагу слухачів відкритої лекції привернули виступи студентів-магістрів БІНПО, які в онлайн-форматі провели флешмоб: «Стань магістром у БІНПО».

Оксана Маслова, в.о. завідувача кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну БІНПО, кандидатка фізико-математичних наук, презентувала актуальні в умовах воєнного стану електронні навчальні курси, які опановують слухачі під час проходження курсів підвищення кваліфікації.

Олена Юденкова, учений секретар БІНПО, акцентувала увагу на  реформуванні професійної освіти в Україні, що передбачає масштабне «перезавантаження» системи, яке супроводжується не лише модернізацією інфраструктури, а й зміною стандартів освіти та навчанням педагогів, осучаснення змісту та якості освіти, розвитку партнерства, а також популяризації професійної освіти.

Формування фахових компетентностей педагогічних працівників ЗП(ПТ)О є наскрізною лінією освіти у БІНПО. Уся діяльність системно спрямовується на світові тренди в освіті та вимоги нормативно-правової бази України, формування нового мислення у педагогічних працівників, розкриття особистісного потенціалу у кожного профтехівця.

Дякуємо всім учасникам відкритої лекції за ефективну комунікацію та  плідне партнерство.

Розвивайте свою професійну кар’єру разом із БІНПО!