НАУКОВА БІБЛІОТЕКА БІНПО ПІДГОТУВАЛА ВІРТУАЛЬНУ КНИЖКОВУ ПОЛИЦЮ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

01.06. 2023

  1 червня світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей, покликаний привернути увагу дорослих до проблем юних мешканців Землі.

В умовах російської агресії проти України тема захисту прав дітей набуває особливої актуальності. Постійні обстріли населених пунктів, руйнування будинків, вимушена евакуація, поранення, каліцтва – це все випало на долю маленьких українців. Війна вже забрала сотні дитячих життів. Тисячі дітей втратили батьків та рідних, є зниклі безвісти, примусово вивезені за межі України.

Країною-агресором ігноруються норми міжнародного законодавства, порушуються права дитини, визначені в Конвенції ООН, – право на життя, право бути з сім’єю, право на здоров’я, освіту, на розвиток особистості, а також право на турботу і захист. Крім того, у переліку базових прав є окрема стаття 38 про те, що дитина має право на захист під час воєнних конфліктів.

Порушені права дітей мають бути відновлені та захищені з допомогою як національних, так і міжнародних інституцій.

Сьогодні забезпечення прав дітей потребує консолідації зусиль великої кількості організацій та установ, тим більше, що з початку воєнного стану з’явилася значна кількість нових документів, які регулюють їхні дії, як і дії батьків, інших родичів, піклувальників тощо. Адже в реаліях війни виникла нагальна потреба законодавчого врегулювання ряду питань щодо захисту прав дітей, вирішення яких за загальним порядком, що діяв у мирний час, стало неможливим. Тому всім небайдужим громадянам важливо знати, як захистити права дитини у цей надзвичайно важкий для нашої країни період.

До Міжнародного дня захисту дітей наукова бібліотека БІНПО підготувала Віртуальну книжкову полицю «Дитинство під час війни: підтримати, захистити, допомогти» у форматі віртуальної дошки (режим доступу: http://surl.li/hneyw). До уваги користувачів пропонується систематизована добірка посилань на вебресурси, присвячені проблемам захисту прав дітей в умовах війни.