У БІНПО ВІДБУЛАСЯ ДИСКУСІЙНА ПАНЕЛЬ У РАМКАХ МІЖНАРОДНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВИСТАВКИ «ОСВІТА ТА КАР’ЄРА 2023»

28.04. 2023

  28 квітня 2023 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України відбулась дискусійна панель «Новітні тенденції на ринку праці та освітніх послуг при підготовці фахівців в умовах повоєнного відновлення України» у рамках тридцять восьмої Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра 2023».

Організатор виставки – ВГО «Товариство «Знання» України за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». 

Спікерами дискусійної панелі  виступили 6 науково-педагогічних працівників кафедри педагогіки, психології та менеджменту БІНПО.

Захід проведено у форматі онлайн. У дискусійній панелі взяли участь понад 100 учасників, зокрема науково-педагогічні працівники, керівники, педагоги закладів професійної (професійно-технічної) освіти із Вінницької, Донецької, Миколаївської, Дніпропетровської, Харківської, Київської, Кіровоградської, Одеської областей.

Заявлена тема для дискусії є сьогодні надзвичайно актуальною в контексті змін і трансформацій вітчизняного ринку праці та у відповідності до короткострокового прогнозування попиту на професії в умовах воєнного стану. Дискусійну панель проведено відповідно до теми НДР Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти на 2022-2025 рр. «Трендвотчінг ринку праці в системі підготовки і підвищення кваліфікації фахівців в умовах повоєнного відновлення України». 

Дискусійна панель розпочалася з наукової доповіді Вікторії Сидоренко, директорки Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, докторки педагогічних наук, професорки, на тему: «Кваліфікаційний розрив на ринку праці України: стан і механізми його подолання». Вікторія Вікторівна зауважила на умовах і викликах, перед якими постала сьогодні вітчизняна система освіти в умовах жорсткої конкуренції, цифрової трансформації суспільства, демографічних зрушень та стрімкої урбанізації, обґрунтувала сутність поняття «кваліфікаційний розрив» та його наслідки, механізми подолання. Звернула увагу на ті професії та навички, на які є запит і які будуть затребуваними в умовах повоєнного відновлення України.

Лідія Горошкова, професорка кафедри педагогіки, психології та менеджменту, докторка економічних наук, професорка, у науковій доповіді «Освіта і ринок праці в умовах війни та повоєнного відновлення України» розповіла про тенденції, які сьогодні панують на вітчизняному ринку праці в умовах воєнного стану, зокрема стан ринку праці в умовах війни, рівень безробіття населення, кількість вакансій та пропозицій на ринку праці, рівень оплати праці, трудову міграцію в умовах війни та найбільш затребуваних фахівців для повоєнного відновлення країни.

Володимир Кулішов, завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту, кандидат педагогічних наук, доцент, у науковій доповіді «Аналіз ринку праці і запитів роботодавців щодо затребуваності фахівців в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення країни» проаналізував ринок праці та запити роботодавців щодо затребуваності фахівців за спеціальностями 011 Освітні, педагогічні науки, 053 Психологія, 073 Менеджмент, підготовка яких здійснюється у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти. Володимир Сергійович звернув увагу присутніх на чинники, які вплинули на ринок праці зазначених фахівців в умовах воєнного стану, кількість пропозицій для пошуку роботи, середню заробітну плату в галузі та топ-вимог до фахівців у сфері освіти, психології та управління.

Ірина Кучерак, доцентка кафедри педагогіки, психології та менеджменту, кандидатка педагогічних наук, у науковій доповіді «Прогнозування професійно-кваліфікаційного попиту на осіб з особливими освітніми потребами в умовах повоєнного відновлення країни» розповіла про можливості, які сьогодні створені закладами освіти для осіб з ООП, відповідну інфраструктуру в умовах воєнного часу та можливості для працевлаштування осіб з ООП.

Юлія Герасименко, професорка кафедри педагогіки, психології та менеджменту, докторка економічних наук, доцентка, у науковій доповіді «Тенденції та напрями стабілізації ринку праці в умовах повоєнного відновлення України» подала статистичні дані щодо фахівців за типом зайнятості, відповідності/невідповідності фахівця основному місцю роботи, час на пошук місця роботи в умовах війни.

Ілля Пахомов, старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту, у науковій доповіді «Психологічні передумови формування соціально-значущих навичок у фахівців в умовах воєнного стану» звернув увагу присутніх на психологічні передумови формування соціально-значущих навичок у фахівців в умовах воєнного стану. Ілля Володимирович розповів про топ-10 навичок майбутнього, які будуть найбільше цінуватися на ринку праці, зокрема критичне мислення, уміння працювати з інформацією, медіаграмотність, креативність, емоційний та соціальний інтелект, управління персоналом, тощо.

Усі учасники дискусійної панелі зазначили актуальність та затребуваність представлених тем для сьогодення ринку праці та повоєнного відновлення країни.

Науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти вдячні організаторам Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра 2023» за можливість презентувати власні наукові напрацювання, організувати науковий дискурс.

Запис дискусійної панелі розміщено на офіційному ютуб-каналі БІНПО за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=olOZ52Q9HjQ