БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У НАРАДІ МОН ЩОДО ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ

05.04. 2023

  04.04.2023 р. відбулася нарада МОН України з керівним складом закладів фахової передвищої та вищої освіти з питань підготовки до вступної кампанії 2023 року.

Спікерами заходу стали: Світлана Кретович, завідувачка відділом освіти і науки Директорату з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України; Олег Шаров, генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти; Наталія Вітранюк, директор департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої і освіти дорослих; Володимир Кашперський, начальник Головного управління вищої освіти і освіти дорослих.

Основну частину наради присвячено відповідям на запитання представників закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Олег Шаров звернув увагу на вступ здобувачів освіти за кошти фізичних та юридичних осіб:

  • для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі НРК 7 на інші спеціальності, окрім 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» можливий вступ не тільки на основі ЄВІ та ЄФВВ чи співбесіди з іноземної мови та фахового іспиту, а й лише на основі мотиваційного листа, за умови, що це передбачено Правилами прийому до обраного закладу освіти;
  • уточнено порядок розрахунку конкурсного балу для навчання на здобуття ступеня магістра на основі НРК 7 для вступників, які замість ЄВІ складатимуть співбесіду з іноземної мови (коефіцієнт розрахунку, як і для ЄВІ становитиме 0,4);
  • для вступу на основі НРК 7 також передбачено чергові сесії, кожна з яких може тривати від 5 до 7 днів;
  • терміни реєстрації на ЄВІ та ЄФВВ буде уточнено у наступних регламентуючих документах;
  • питання щодо пільгових категорій вступників буде уточнено в червні.

У нараді взяли участь понад 1300 осіб, які мали можливість отримати відповіді на запитання щодо деталей вступної кампанії.

У кінці наради Наталія Вітранюк, представниця ДСЯО, у відповідь на запитання про акредитацію ЗО уточнила, що кожен заклад освіти під час дії військового стану може пройти умовну акредитацію безкоштовно, але до цього процесу варто ретельно готуватися та детально аналізувати роботу свого закладу освіти.

Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти вдячний Міністерству освіти і науки України за проведення таких нарад, що дають уточнення з ключових та важливих питань вступної кампанії 2023 р.