БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У НАРАДІ З ПИТАНЬ ПІДГОТОВКИ ДО ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2023 РОКУ

25.03. 2023

  24 березня 2023 року, за участю міністра освіти і науки України Оксена Лісового відбулася нарада з керівним складом закладів фахової передвищої та вищої освіти з питань підготовки до вступної кампанії 2023 року.

«Дякую за те, що тримаєте освітній фронт, за кожну перемогу всупереч усім загрозам. Попереду в нас надзвичайно велика робота, але спільно ми відбили першу атаку й фокусуємося на розвиток та відновлення. Важливими завданнями, які потрібно враховувати під час вступної кампанії цього року, є насамперед питання міграції, реінтеграції окупованих територій, відновлення та безпека під час проведення вступної кампанії. Тобто головне – людина і збереження людського потенціалу, зокрема через сприяння у поверненні молоді з-за кордону і з окупації до української системи цінностей. Це складні завдання, але з усіма ними ми впораємося», – зазначив Оксен Лісовий.

Під час наради окреслено головні новації вступної кампанії 2023 року.

«Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році: ключові норми та основні новації» – представив Олег Шаров, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти. За його словами, цьогорічний ключовий напрям – це безпечна освіта та зменшення корупційних ризиків. У своїй доповіді Олег Ігорович підвів підсумки вступної кампанії 2022, окреслив готовність стандартів вищої та фахової передвищої освіти та провів наскрізні лінії і ключові моменти вступу 2023 р. За його визначенням, ключовим інструментом цьогорічної вступної кампанії стає особистий електронний кабінет вступника, що надає можливість швидко і у зручному для вступника місці та часі в дистанційному режимі внести необхідні дані для подання заяв як на вступні випробування у закладі освіти, так і на участь у конкурсному відборі, а також підтвердити свій вибір місця навчання. Також було зазначено, що мотиваційний лист стане обов’язковим для всіх вступників і детально окреслено порядок розрахунку конкурсного бала. Крім того, вперше було оприлюднено календар ЄВІ, ЄФВВ 2023 для вступу на магістратуру.

Зокрема, вступників до магістратури зараховуватимуть за результатами єдиного вступного іспиту (ЄВІ), який поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської на вибір вступника), для всіх спеціальностей та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) (на спеціальності галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини») чи фахового іспиту в закладі освіти для вступу на інші спеціальності.

Також будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, що передбачені законами, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій. Вступники, які зареєстровані та перебувають на ТОТ, зможуть пройти процедури вступної кампанії дистанційно за їхнім вибором та укласти договір про навчання впродовж трьох місяців після початку навчання.

Застосування пільг для жителів з територій активних бойових дій (територій можливих бойових дій) буде визначено у травні з урахуванням розвитку воєнно-політичної ситуації в Україні.

Загалом нарада тривала 2,5 години і в ній взяли участь понад 1800 осіб, які активно доєдналися до обговорення низки питань щодо організації вступної кампанії у 2023 році, мали можливість отримати відповіді на запитання щодо деталей вступної кампанії. Наприкінці також було зазначено, що наступну нараду щодо вступу з відповідями на інші питання вступу буде проведено до 31 березня, орієнтовно тоді ж можна буде ознайомитися з повним текстом «Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році» після затвердження і доопрацювання у Міністерстві юстиції України.

За матеріалами УЦОЯО https://testportal.gov.ua/vstupna-kampaniya-2023-vyznacheno-poryadok-pryjomu-do-zakladiv-vyshhoyi-osvity/ та наради керівного складу закладів фахової передвищої та вищої освіти з питань підготовки до вступної кампанії 2023 року.