НАУКОВА БІБЛІОТЕКА БІНПО ПІДГОТУВАЛА ВІРТУАЛЬНУ КНИЖКОВУ ПОЛИЦЮ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ

21.02. 2023

  21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.

День був проголошений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовного й культурного різноманіття. В Україні це свято відзначають з 2002 року.

У нелегкій долі української мови відображена історія нашого народу – зі злетами й падіннями, осяяна духом свободи та незалежності. Попри намагання впродовж століть знищити нашу мову, вона випросталась, змужніла й розквітла, недарма сьогодні українська мова вважається однією з наймилозвучніших мов світу.

З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови наукова бібліотека БІНПО підготувала віртуальну книжкову полицю «Віки творилась українська мова» (режим доступу: http://surl.li/eyybf). На віртуальній книжковій полиці представлено видання, що окреслюють основні віхи тернистого шляху нашої мови до набуття статусу державної – не лише формального, а й багаторазово закріпленого активним використанням у всіх сферах життя.

Адже та чи інша нація виборює державність насамперед для того, щоби створити умови, необхідні для збереження власної етнічної, культурної й духовної самобутності, а отже, й якомога повніше розкрити й реалізувати свої творчі можливості заради власної і вселюдської користі. А все це можливе лише за умови повнокровного функціонування національної мови.

Сьогодні для українців мова – не тільки безцінний скарб, а й найсильніша зброя, яка надихає на боротьбу і об’єднує заради спільної перемоги над ворогом.