БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У БРИФІНГУ МОН УКРАЇНИ ЩОДО МОДЕЛІ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ-2023 В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

20.01. 2023

  20 січня 2023 року у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо моделі вступної кампанії у 2023 році в умовах воєнного стану. Було представлено спільну позицію та напрацювання освітніх державних установ з організації та формату проведення вступних випробувань з урахуванням безпеки та створення умов для можливості вступу найбільшої кількості українських випускників.

Члени Відбіркові комісії, науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли активну участь у брифінгу МОН України.

Речниками заходу виступили: Сергій Шкарлет – Міністр освіти і науки України; Сергій Бабак – народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Юлія Гришина – народний депутат України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Валерій Бойко – в.о. директора УЦОЯО, Олег Шаров – генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН.

На брифінгу було представлено модель вступної кампанії 2023, основними принципами якої було названо безпеку та збереження загальних рис ЗНО в умовах війни. Цьогоріч обов’язковими стануть 2 предмети: українська мова (30 завдань, максимум – 45 тестових балів, відсутнє власне висловлювання) та математика (22 завдання, максимум – 32 бали), третій предмет на вибір: історія України (30 питань, XVІ – поч. ХХІ ст), іноземна мова (знято аудіювання), біологія, фізика або хімія.

НМТ міститиме 3 блоки питань, на виконання яких виділено 180 хв. Як і минулого року, тестування проводитиметься в обладнаних тимчасових екзаменаційних пунктах, зокрема за кордоном. Також передбачено можливість вступу без НМТ, лише за результатами вступних випробувань у самому ЗВО для 53 спеціальностей та 11 спеціалізацій, яким надається спеціальна підтримка. Як і минулого року, ДПА для 11 класів, випускників професійно-технічної, фахової передвищої освіти та 4, 9 класів ЗЗСО скасовано через введення в країні військового стану.

Реєстрація на НМТ стартуватиме у квітні. Під час реєстрації на сайті УЦОЯО можна буде обрати третій предмет для іспиту. Обраний третій предмет дозволить учню подати заяву на будь-яку спеціальність, а вступники на мистецькі та спортивні спеціальності додатково будуть мати творчий конкурс. Демонстраційний варіант НМТ на платформі УЦОЯО стане доступним в інтерактивному та ПДФ-форматах не пізніше квітня 2023 року.

Усі пільгові категорії зможуть вступати за дистанційною моделлю і вже впродовж трьох місяців після їхнього прибуття до закладу освіти зможуть укласти договір. Прохідний бал буде дорівнювати не менше 10% правильних відповідей з кожного предмета. Для вступу також можна буде використовувати результати НМТ 2022 та результати ЗНО 2021, 2020 років. Програма НМТ складена основі програми ЗНО, тому для підготовки рекомендовано використовувати тести минулих років.

Особливу зацікавленість у представників БІНПО викликала інформація Олега Шарова, генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН, що анонсував вступ на магістерські спеціальності після бакалаврату за результатами єдиного вступного іспиту (ЄВІ), що поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійська, німецька, французька чи іспанська на вибір вступника). Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) чекає на вступників на основі здобутого раніше освітнього рівня спеціаліст та магістр для спеціальностей:

05 – «Соціальні та поведінкові науки»;

06 – «Журналістика»;

07 – «Управління та адміністрування»;

08 – «Право»;

 28 – «Публічне управління та адміністрування»;

29 – «Міжнародні відносини».

Вступ на основі фахового іспиту в закладі освіти чекає на вступників магістратури на інші спеціальності.

За результатами отриманої інформації члени Відбіркової комісії Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти вже розпочали розробку та стратегічне планування вступної кампанії-2023.