КОЛЕКТИВ БІНПО ПРОЙШОВ ОНЛАЙН-КУРС ПРО МІННУ БЕЗПЕКУ: «ДИВИСЬ ПІД НОГИ! ДИВИСЬ, КУДИ ЙДЕШ!» (Фонд Східна Європа спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій)

12.01. 2023

 12 січня 2023 року науково-педагогічні і педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України пройшли онлайн-курс про мінну безпеку «Дивись під ноги! Дивись, куди йдеш!» Онлайн-курс роблений у межах програм «Дивись під ноги!» та «Спільнодія», які реалізує Фонд Східна Європа спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій коштом Європейського Союзу та DanChurchAid.

Онлайн-курс передбачає перегляд коротких уроків, які порушують головні питання про вибухонебезпечні предмети. Курс потрібним для кожного, хто перебуває на звільнених територіях або планує туди поїхати. Також правила безпечної поведінки, про які йдеться в уроках, необхідно знати всім,  хто проживає в Україні, адже повне очищення країни від мін триватиме роками навіть після завершення війни.

Ведучим курсу став лідер українського музичного гурту ТНМК, а нині військовий добровольчого батальйону «Реванш» Олег Фагот Михайлюта.

Онлайн-курс передбачає перегляд п’яти коротких уроків, які порушують головні питання про вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними:

  • Якими бувають вибухонебезпечні предмети та принципи їхньої дії.
  • Як і де ворог може залишати по собі міни, снаряди та розтяжки.
  • Де шукати офіційну інформацію про те, чи безпечні певні території.
  • Як правильно говорити про мінну безпеку з дітьми різного віку.

Науково-педагогічні і педагогічні працівники БІНПО дізнались, як безпечно повернутися у звільнений населений пункт, де шукати інформацію про розмінування території, як спланувати шлях та перевірити свою оселю на наявність ВНП, які ВНП можуть чаїтись у саду або на городі та як безпечно перевірити свою ділянку, про мінну небезпеку на дорогах, у лісах, парках, водоймах, на узбіччях та узбережжях тощо.Також слухачі курсу дізналися, де шукати офіційну інформацію про те, чи безпечні певні території та як правильно говорити про мінну безпеку з дітьми різного віку.

Фагот разом з експертом Державної служби України з надзвичайних ситуацій Іваном Шепелєвим просто і доступно розповідають, якими бувають вибухонебезпечні предмети та принципи їхньої дії, як і де ворог може залишати по собі міни, снаряди та розтяжки.

Висловлюємо вдячність Державній службі України з надзвичайних ситуацій за корисну та актуальну інформацію.