НАУКОВА БІБЛІОТЕКА БІНПО ПОПОВНИЛАСЬ КНИГОЮ БАРБАРИ ПРАЙТЛЕР «НА ЇХНЬОМУ БОЦІ. ПСИХОСОЦІАЛЬНА РОБОТА З ТРАВМОВАНИМИ БІЖЕНЦЯМИ» (Республіка Австрія)

03.12. 2022

Наукова бібліотека Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України поповнилася надзвичайними актуальними в період війни екземплярами книги Барбари Прайтлер «На їхньому боці. Психосоціальна робота з травмованими біженцями».

Барбара Прайтлер –  кандидатка психологічних наук, психотерапевтка, співзасновниця центру психосоціальної допомоги постраждалим від війни і катувань «Hemayat» у Відні. Крім терапевтичної практики, вона викладає в різних університетах і вищих педагогічних школах, авторка публікацій на тему психотравми, психосоціального втручання в міжкультурному контексті, психосоціальної роботи, кризового втручання.

14 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники БІНПО, учасники проєктної групи ОП «Психологія», здобувачі освітнього ступеня «магістр» спеціальності 053 Психологія відвідали гостьовий семінар Барбари Прайтлер на тему: «Соціально-психологічна допомога дітям» (OeAD, Cooperation Office Ukraine (Республіка Австрія).

А в грудні 2022 року маємо подарунок від авторки – книгу «На їхньому боці. Психосоціальна робота з травмованими біженцями».

Слово «травма» походить із грецької мови і дослівно означає «рана, ушкодження». Багато кому з біженців довелось пережити ситуації, які завдали душевних ран. Біженці втрачають батьківщину, рідний дім, близькихІноді ці рани мають довготривалі наслідки, призводять до серйозних обмежень.

Книга Барбари Прайтлер «На їхньому боці. Психосоціальна робота з травмованими біженцями» – це своєрідний порадник і довідник для тих фахівців, хто працює з біженцями. Авторка подає основи психології травми та травматичних ситуацій, показує на практичних прикладах, як зрозуміти механізми травми і зробити взаємодію з біженцями цілющою. Представляє різні методи і підходи, якими можна послуговуватись у роботі з травмою.

Книга заохочує зробити крок до взаємодії, до зустрічі з людьми з різними історіями, до створення довірливих стосунків, які розрадять і допоможуть.

«Я хочу допомогти!» – ось перший імпульс, коли бачимо потоки біженців, змушених залишити країну й шукати захист у різних країнах світу.

Авторка дає відповіді на запитання: «Як поводитися з травмованими людьми?», «Як побудувати довірливі стосунки?», «Що потрібно зробити, щоб наша взаємодія була ефективною?».

З огляду на умови війни в Україні, пані Барбара відзначила актуальність питання впливу стресу на людину, адже сьогодні значний прошарок нашого суспільства відчуває стрес, і коли стресу стає забагато він починає завдавати шкоди нашому розуму й тілу, а також впливає на ефективність трудової діяльності.

Сподіваємось, що книга Барбари Прайтлер «На їхньому боці. Психосоціальна робота з травмованими біженцями» допоможе здобувачам освіти БІНПО, науково-педагогічним працівникам, волонтерам працювати з психологічною травмою, посттресовими розладами, формувати стосунки з травмованими людьми в позитивному руслі.